Pistolet do IPSC z przedziały +10.000

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Kompost
Zarejestrowany użytkownik

Re: Pistolet do IPSC z przedziały +10.000

Post autor: Kompost »

W sprawie Chechmate się nie wypowiem, nie miałem w ręku. TS Orange różni się od Shadow (1 lub 2) Orange - mechanizmem spustowym, obecnością lejka, podpórki pod kciuk, szerokością chwytu (TSO jest nieco szerszy, dopasowany do kalibru .40). To po prostu pistolety do innych klas sprzętowych (TSO - standard, Shadow - production). TSO z podpórką pod kciuk nie włożysz do kabury, będziesz potrzebował wieszaka.

Mało kto kupuje pistolet za taką kwotę bez dokładnie sprecyzowanych wymagań i doświadczenia na zawodach. Oczywiście nie mówię, że masz tego nie robić, niektórzy wydają więcej na podłokietniki w samochodach :) Zwyczajnie trudno tutaj cokolwiek doradzić.

Edit: Na pewno zwykły Tactical Sport wyszedł z produkcji. Wyparł go Shadow 2 SAO (według mnie zupełnie niepotrzebny pistolet, zaprojektowany przez księgowych). TS Orange cały czas widnieje na stronie producenta.

Hornet_AW

Post autor: Hornet_AW »

Dyskusja trochę z d... bo nie ma czegoś takiego jak "pistolet do IPSC".
W IPSC broń jest dzielona na klasy/dywizje które określają/wyznaczają pewne parametry którym broń ma sprostać aby mogła być używana w danej kasie/dywizji.

Więc pytanie o najlepsza "broń do IPSC" to jakby pytanie o "najlepszy samochód sportowy" ... nie podając w jakim motosporcie chcemy startować.

Awatar użytkownika
arturo111

Post autor: arturo111 »

makato pisze:
17 października 2020, 21:28

Nie mam aspiracji wdrapywania się na pudło, dlatego nie obawiam się o stratę cennych sekund zmieniając magazynki 8 nabojowe. Miałem kilkunastoletnią przerwę w sporcie strzeleckim i powrót chcę traktować jako dobrą zabawę ale z klamką która będzie umożliwiała celne strzelanie ( świetna pracę spustu, dobre przyrządy celownicze ) i jak najrzadsze wizyty w serwisie. I przy okazji ma mi się podobać.
Przy takich założeniach to kup to, co Tobie najbardziej się podoba.
Co do pękających zamków - w mojej ex-Shadow też pękł sobie zamek - teraz pistolet leży w fabryce. Po Shadow przesiadłem się na Siga X5 Supermatch - bo mi się podobał.
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
KS Garda

makato

Post autor: makato »

a jak wypada porównanie wielkości rękojesci z Shadow do 226 Supermatch'a?
Steyr LG110 HP + bushnell elite 6500

menty

Post autor: menty »

Tak jak przedmówcy polecam określić sie w której klasie chcesz startować chyba, ze Ci to obojętne i na podstawie wyboru klamki wyjdzie gdzie wpadniesz :)

Shadow 2 to production
Sig x-five supermatch to już standard

KrisSz

Post autor: KrisSz »

makato pisze:
17 października 2020, 21:52
KrisSz pisze:
17 października 2020, 20:36
Poza tym STI to chyba się wycofało z produkcji pistoletów sportowych i teraz robi tylko takie "Takticzne" ;-)
Jeszcze jedno pytanie - gdzie leży granica między pistoletem sportowym IPSC, a taktycznym w jakości STI ? Dlaczego obecne STI - Staccato XL; XC; P.. w/g ciebie nie nadają się do dynamiki?
Sorry być może moje pytania są infantylne ale naprawdę chciałbym poznać na nie odpowiedź.
Nie ma głupich pytań -forum jest po to (chociaż zanim je zadamy byłoby dobrze najpierw trochę poczytać np przepisy IPSC jeżeli chcemy w nich startować albo forum bo było o pistoletach do IPSC "parę" tematów ;-) ).

W skrócie różnica polega na tym czy pistolet spełnia wymogi regulaminowe lub nie. i czy będziesz mógł z tym pistoletem wystartować w danej klasie. I w jakim zakresie będzie ten pistolet przystosowany do danej konkurencji. Poza tym dynamika to nie tylko IPSC. Pytanie czy chcesz mieć pistolet czy pistolet do danej konkurencji zgodny z regulaminem.

IMHO jeżeli chcesz startować w produkcji w IPSC to zobacz czy pistolet który chcesz kupić jest wymieniony na liście pistoletów dopuszczonych do tej klasy. A jeżeli Standard (tam trafia większość pistoletów które wymieniłeś) to jeżeli ktoś wypuszcza pistolet do IPSC to będzie pasował do pudełka testowego (wymóg regulaminowy). Jeżeli kupisz jakiego uber tacticool STI to okaże sięże np nie mieści się albo na długość albo na "grubość". Oczywiście da się strzelać nawet z Glocka z pudełka.
Generalnie poczytaj bo na tym forum jest bardzo dużo informacji albo pooglądaj youtube żeby zobaczyć z czego ludzie strzelają, a jak już poczytasz to pochodź po strzelnicach, pomacaj to od razu będziesz wiedział co wypada z listy ze względów ergonomicznych.

Bez "macania" się nie obędzie :-)

makato

Post autor: makato »

KrisSz

Pytałem gdzie w/g ciebie leży różnica między pistoletem taktycznym, a takim od IPSC. Wiem, że w IPSC jest kilka klas. Ale co przeszkadza aby np STI Staccato XC, a które określiłeś jako taktyczne, a nie sportowe, nie mógł załapać się do jednej z klas IPSC?
Steyr LG110 HP + bushnell elite 6500

Awatar użytkownika
Kompost

Post autor: Kompost »

Z STI Staccato XC trafisz do klasy open, gdzie będą 2 możliwości;
1. Na małych zawodach lvl 1 będziesz prawdopodobnie jedynym lub prawie jedynym zawodnikiem.
2. Na większych zawodach będziesz konkurował z wyjadaczami startującymi w zdecydowanej większości z pistoletami o niebo lepiej przygotowanymi do tej klasy.

Tak czy tak, takie starty będą bardziej źródłem frustracji, niż czymś przypominającym sportową rywalizację.

Generalnie pistolety dedykowane do open mają kolimatory zamontowane na szkielecie, konkretne kompensatory (nie ozdobne nacięcia), mogą strzelać amunicją 9mm major itd.

Edit: Żeby było jasne, nie namawiam Cię do nie kupowania STI Staccato XC. Jeśli Ci się podoba i masz na niego pieniądze, to go kup. Na pewno będą to lepiej wydane pieniądze, niż samochód ze znaczkiem STI :) Najwyżej potem dokupisz drugi pistolet do rywalizacji w zawodach.

KrisSz

Post autor: KrisSz »

makato pisze:
18 października 2020, 22:47
KrisSz

Pytałem gdzie w/g ciebie leży różnica między pistoletem taktycznym, a takim od IPSC. Wiem, że w IPSC jest kilka klas. Ale co przeszkadza aby np STI Staccato XC, a które określiłeś jako taktyczne, a nie sportowe, nie mógł załapać się do jednej z klas IPSC?
Imho już to napisałem.

Tzn jeżeli producent robi model do sportu to dba o to żeby spełniał wymogi regulaminowe czyli w produkcji był na liście a w standardzie mieścił się do pudełka testowego. I producent zazwyczaj to wprost pisze.

Czy modele STI które podałeś są na liście ? Czy zmieści się do pudełka ? Sprawdzałeś ? Popatrz na pistolet bul radical do standardu - tam producent zgolił wszystko co się da żeby zmieścić się w pudełku testowym dla klasy standard.

Teraz weź to sti - strzelać będzie świetnie ale np nie zmieścisz się w pudełku (to będziesz wiedział po zakupie najprawdopodobniej) i wylądujesz w klasie open. I spotkasz się z „klamkami” które mają podpórki pod kciuk, lejki wielkości miski, magazynki na 30 szt amunicji, kompensatory i amunicję Major która jest w stanie wykorzystać ten kompensator i daje korzystniejszą punktację.

I to jest ta różnica w zgodności regulaminowej i przystosowaniu do danej dyscypliny/ klasy sprzętowej.

Chcesz kupić „dla mania” - chcesz to zrób to - twój cyrk twoje małpy. Ale jeżeli chodzi o IPSC i nie masz na razie rozeznania to kup dowolny pistolet do produkcji który leży Ci w dłoni dobrze, postrzelaj sezon i zobaczysz która klasa sprzętowa Cię interesuje. Główny koszt tej zabawy to nie pistolet tylko: amunicja, wpisowe na zawody, dojazdy, treningi etc.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”