Walther P99

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
kriss91
Zarejestrowany użytkownik

Re: Walther P99

Post autor: kriss91 »

@Jareknr1
W sam punkt. Mam 5 pistoletów w tym kalibrze i zdecydowanie moge powiedzieć że P99 jest najbardziej ergonomiczny spośród nich

Kret67

Post autor: Kret67 »

O "sławnej " zaślepce przeczytajcie post z 3 września 2018.
Ci gliniarze, którzy swoją pierwszą broń otrzymali P99 ogarnelii pistolet. Starsi którzy się przesiedli z P64 P83 narzekali to na to to na tamto.
A oceniać pistolet, kiedy rocznie strzela się z niego 50 -100 naboi to przesada.
Dla mnie pistolet bardzo ergonomiczny, nowsze modele że zwiększonym skrzydelkiem zwalniania magazynka jeszcze bardziej.
Ale cóż, jedni strzelają 100 szt i pozostają w cieniu legendy z Austrii. A jak się walczy z legendami sami wiem , dotyczy to Już, MP 40 , Stg itp...

kokolino
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: kokolino »

Mam tą broń w służbie, gorszej broni do służby nie można było wybrać moim zdaniem. Wszystko jest nie tak jak dla mnie, od ergonomi chwytu po zbyt sportowy spust. 100 razy bardziej wolę glocka czy cz p10 c które mam prywatnie w swojej szafie.

Awatar użytkownika
Jareknr1

Post autor: Jareknr1 »

Jesli chodzi o Waldka w Policji to ja zauwazylem pare takich prawidlowosci wsrod znanych/spotkanych z roznych przyczyn Policjantow:
Ci co maja cos innego w tym P64/P83 (a to sie jeszcze zdarze i to w duzych miastach mimo ze im nawet amunicji zaczyna brakowac w tym kalibrze) to generalnie albo narzekaja na P99 bo inni narzekaja, albo nic o nim nie wiedza w ogole wiec dobrego slowa nie powiedza.
Ci co maja P99 ale nie uzywaja i nie zamierzaja uzywac (tacy dla ktorych "Bron to problem, bo bron Boze zgubic, i bron Boze uzyc") narzekaja jeszcze wiecej niz tamci co nie maja go wcale.
Z tych co P99 maja/miewaja a do tego w miare ogarniaja temat to:
- czym mniejsze lapy tym bardziej chwala i doceniaja (i to nawet AS bo innych zwykle nie widzieli)
- czym wieksze lapy tym bardziej narzekaja (Zastanawiam sie czy oni w ogole dostaja te rozmiarowe nakladki na tyl rekojesci czy wszystko idzie do nich z magazynu w rozmiarze M lub S).
A generalnie to ci z wiekszymi lapami wola G17 niz P99 (czyli standard a nie kompakt).

Jak prywatnie ktorys z tej grupy narzekajacych ale ogarniajacych bierze do reki taki QA gdzies prywatnie (i to z FB a nie innej produkcji) to sie dziwi ze to dobrze strzela i zaraz dodaje ze ten w robocie to jest "inny" i tutaj tlumacza to roznie ale najczesciej jakos tak ze "rozklekotany", "polski", "zasyfiony" itp itd. Wiec czasem sie zastanawiam, czy gdyby w FB produkowali cokolwiek innego (chocby i ten G17) to tak samo by z tym nie bylo i juz. Z nikogo tu nie szydze tylko pisze co zaobserwowalem. A ze Policja to najwieksza w Polsce grupa "uzytkownikow" P99 to i idzie opinia na caly kraj, no bo i czemu by nie.
By obywatel RP nie mial w kraju mniej praw niz za granica!

Awatar użytkownika
bezduszny

Post autor: bezduszny »

Z P99 trzeba nauczyć się strzelać.
Z marszu.. chyba nikomu nie szło dobrze... ale jak już opanuje się prace palca na specyficznym działającym spuście to już idzie znacznie lepiej.

A Policja ?
Ile rocznie strzelają ze służbowej ?

kokolino
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Zobrazuje wam całość problemu, po 1... Dupiate wykonanie przez fb Radom, po 2 sportowo bardzo dobrze strzela mi sie z p99 np do olimpijki, jednak gdy przychodzi do strzelań gdy trzeba szybko dobyć broń oddać strzał niestety nie zdaje to egzaminu... Zbyt długa droga języka spustowego do oddania strzału,a antystres? To jakas totalna pomyłka w broni bojowej. Sam fakt że żadna jednostka specialna w tym kraju nie używa p99 daje do myślenia. Moim zdaniem p99 to może i dobry pistolet ale nie do służby.

kriss91

Po raz kolejny napiszę. P99 polskiej produkcji nie różni się niczym od niemieckiej. Wykonaniem również. P99 polskiej produkcji mam i na pewno nie mogę powiedzieć że jest badziewnie wykonane. No ale jak kolega Jareknr1 już napisał, z racji że 99% użytkowników to "uzytkownicy" resortowi ktorzy przecietnie znaja sie na broni to opinia jest jaka jest. Pistolet jest chu***y bo tak powiedzieli

kokolino
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Radzę ochłoń... :651: strzelam nie pierwszy rok miesięcznie strzelam paręset pestek, moim zdaniem jako fusza, i strzelca który już parę lat strzela p99 nie nadaje się jako broń bojowa, amen
Ps : jeśli uważasz to świetna niezawodna broń zerknij w link, we wszystkich walterach bez wyjątku z jakimi miałem do czynienia iglica w ten sposób spada samoistnie

Tomigan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Tomigan »

passiv pisze:
12 sierpnia 2019, 14:37
Po wymianie zaślepki na stalową przy wybuchu przycisk deckokera zostanie posłany do góry. Wolę aby jakiś element poleciał do góry niż do tyłu w twarz.
Jak w razie wybuchu zachowują się po wymianie zaślepki Walthery P99 bez deckockera, czyli wersje QA i DAO?

Mam też pytanie dotyczące filmu z postu powyżej. W tym filmie po złożeniu pistoletu zostaje na stole element, którego nie umiem zidentyfikować. Co to jest? Domyślam się że skoro iglica ulegała zwolnieniu po uderzeniu pistoletem w stół, to może na stole został właśnie mechanizm blokady iglicy.

Pewnego razu zdarzyło mi się strzelać z Walthera P99 i Glocka 19 podczas jednej wizyty na strzelnicy (szczerze mówiąc udałem się tam właśnie w celu bezpośredniego porównania obu pistoletów). W Waltherze bardzo spodobał mi się chwyt. Był mocno wyprofilowany, przez co broń leżała w ręce pewniej niż Glock i lepiej komponowała się z moją dłonią. Ciekawie moim zdaniem pracował spust - trzeba było wcisnąć go głęboko, po czym następował wyraźnie wyczuwalny opór, następnie padał strzał. Myślę że taki sposób pracy spustu przypadłby do gustu niedoświadczonemu użytkownikowi - trudniej o strzał przypadkowy. Być może miało to znaczenie podczas wyboru broni dla naszej policji? Myślę że ktoś, kto zaczynałby przygodę ze strzelectwem szybko opanowałby obsługę spustu o takiej charakterystyce, mógłby on natomiast stanowić zaskoczenie dla osób przyzwyczajonych do innej broni.

kriss91

Nie bije do Ciebie pisząc że w policji itp są ludzie którzy nie mają pojęcia o broni. Bo są tam też fachowcy którzy znają się na tym, być może jesteś jednym z nich. Tego nie wiem. Natomiast wiem że mnóstwo osób które nie są kompetentne w temacie nagminnie wydaje radykalne opinie które koniec końców tworzą mity.

Jednak jeśli chodzi o jakość wykonania to pozostanę przy swoim. Tego jestem po prostu pewien. Miałem do czynienia z jednym i drugim
Ostatnio zmieniony 26 września 2020, 09:14 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.

Awatar użytkownika
Jareknr1

Post autor: Jareknr1 »

Jest dokladnie tak jak kolega Tomigan napisal. Gdyby bylo inaczej nie trzeba by tym pistoletem w nic uderzac, tylko strzelalby sam po uzyciu dekokera, bo temu wlasnie zapobiega blokada iglicy, ktora dopiero nacisniecie spustu odblokowuje. Krotko mowiac dekoker robilby tam za drugi alternatywny spust. W dodatku rzeczywiscie widac tam ta blokade iglicy ze sprezynka na stole (choc nie wiadomo czy od tego egzemplarza czy od innego i o co w tym filmiku w ogole chodzi) a do tego w 35 sekundzie widac ze iglica jest jakos dziwnie mocno napieta i wystaje z gniazda dalej niz normalnie. W QA ona jest czesciowo napieta ale nie az tak, i dopiero ruch spustu napina ja do konca by miala sile zbic splonke.

Nie wiem po co pan Andrzej Idzikowski nakrecil filmik, gdzie usuwa sie jakis wewnetrzny element z pistoletu i pokazuje ze wtedy nie dziala jak nalezy. Moze na jakis szkoleniach z BHP chce to pokazywac i opowiadac co sie stanie kiedy sie tak zrobi? Rownie dobrze mozna by usunac lufe z tego egzemplarza i demonstrowac ze wtedy wcale nie strzeli. A juz najmniej rozumiem po co sa opowiesci, ze "we wszystkich egzemplarzach tak jest". Sory ale teraz zaczynam sie zastanawiac czy w firmie w ktorej robi kolega kokolino nie jest z wiedza na temat budowy i dzialania broni gorzej niz gdziekolwiek indziej. Chyba nawet w prywatnych firmach ochroniarskich, tak jak w armi powinny byc jakies egzaminy dopuszczajace do uzywania danego modelu. Jesli nie ma to robi sie troche nieciekawie.
By obywatel RP nie mial w kraju mniej praw niz za granica!

kokolino
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Iglica spada przy udezeniu w każdym modelu p99, sam nie wiezylem zrobiłem test na początku wszystko było ok, ale postanowiłem spróbować jeszcze raz tylko że udezylem mocniej, i iglica spadła, mało tego u każdego z moich kolegów iglica spada po udezeniu w płytkę oporowa. Uprzedzam pytanie, tak przednia blokada iglicy w moim przypadku zadziałała a test na filmie miał za Adanie pokazać że iglica uderzy w splonek przy wyjętej przedniej blokadzie. A opinie wśród fuszy na temat p99 są różne, jedni go chwała za spust innym leży w dłoni, mi nie leży w dłoni, i uważam że p99 do służby dyskwalifikuje 2 rzeczy, zbyt lekki spust i antystres, na temat całej reszty można dyskutować

de Fresz

Post autor: de Fresz »

Aż wstałem, wyjąłem z szafy, napiąłem iglicę i pierdyknąłem o stół. Mocno. Raz. Drugi, trzeci, piąty. Spróbowałem jeszcze o podłogę. I nic, iglica ani razu nie spadła. Co robię źle???
Chętnie też poznam szczegóły rewelacji o kiepskim wykonaniu.

kokolino
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Nie wiem co robisz źle :-D sprawdzaliśmy na jednostce z 4 sztuki pod rząd, może musisz mocniej walnąć mi też na początku nie spadła iglica. Co do wykonania można się tu akurat spierać, ale słynna sprawa z awaria płytek oporowych, przez którą jeden z policjantów uszkodził sobie wzrok, nie swiadczy dobrze o tej konstrukcji.
Na chłopski rozum.... Jak cos co jest produkowane w 3 fabrykach(Polska, Niemcy, i pewne części nie pamiętam jakie, we Włoszech) we współczesnej konstrukcji może śmigać perfekcyjnie... Nie zdziwił by mnie fakt gdyby na rynek cywilny był wypuszczony lepszy sort niż dla polskiej policji, znam cenę za jaką policja kupuje te walthery, i jest o wiele niższa niż dla zwykłego zjadacza chleba, a biorę też pod uwagę inne przetargi np dla glocka (ceny przetargów można znaleac w necie jak się dobrze poszuka bo to informacje jawne).

KG92RS

Post autor: KG92RS »

kokolino pisze:
25 września 2020, 00:19
słynna sprawa z awaria płytek oporowych, przez którą jeden z policjantów uszkodził sobie wzrok, nie swiadczy dobrze o tej konstrukcji.
O ile pamiętam, to nie chodziło o żadną "awarię płytek oporowych", tylko o tysiące strzałów na sucho, które spowodowały uszkodzenie czółka zamka.

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”