Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
mgmg
Zarejestrowany użytkownik

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: mgmg »

Mogą też nadjeżdżać z kilku stron w Rosomakach...

Maniusel

Post autor: Maniusel »

Oczywiście że trzeba mieć magazynek zapasowy. Nie chodzi tylko o zapas amunicji ale o to że magazynek może ulec awarii. Zwłaszcza jesli dobycie broni poprzedza walka w kontakcie bezposrednim. Znam taką sytuację gdzie stopka magazynka po uszkodzeniu uwolnila sprezyne i "rozladowala" ekspresowo magazynek.
Czarny proch i czarna kawa,
Opętani samotnością...

Bonus

Post autor: Bonus »

Liczyłem na jakąś w miarę merytoryczną dyskusję i może kolejne wnoszące coś do tematu poważne wypowiedzi - proponuję wrzucanie kolejnych "mądrych" inaczej wypowiedzi do sekcji pozatematycznej, ewentualnie te wybitne bezpośrednio do rynsztoka...

Ludzie już tylko nabijają sobie posty, a inni którzy będą chcieli przeczytać coś wnoszącego do tematu tylko się zrażą do forum, zamiast uzyskać odpowiedź na dany temat. A potem będzie zdziwienie, że po raz setny ktoś zadaje pytania, które już były...

Jeszcze się odniosę do bzdur typu w MSWiA już klepią screenshoty - zamiary ograniczenia noszenia dla sportowców pojawiły się w projekcie ustawy już 1,5 roku temu, a więc pisanie że przez taki temat na forum ograniczą wszystkim noszenie jest niezasadne. Jeżeli będą mieli to zrobić to po prostu to zrobią, bez patrzenia, że jakiś tam typek z forum napisał że nosi...
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
slepe_oko

Post autor: slepe_oko »

Widzę temat, mały pistolet do noszenia. A posty w temacie po odkopaniu złotym szpadlem wpadają na temat ile kulek trzeba by unieszkodliwić kogos tam. No, naprawdę merytoryczny temat. Dla szeryfów z mexyko city.
''Histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku''

Dariusz DC
Moderator
Moderator

Post autor: Dariusz DC »

! Message z: Dariusz DC
raz już ostrzegałem, po raz kolejny muszę sprzątać więc w nagrodę Sorge otrzymuje tydzień urlopu na ochłonięcie, za bycie prowodyrem trollowania
DC jeszcze nie 9

czandragon

Post autor: czandragon »

Panowie jaką kaburę wewnętrzną polecanie dla skrytego noszenia Makarow wz.51?

Awatar użytkownika
doommaster

Post autor: doommaster »

Jeśli chodzi o nowości, to mały pistolet do noszenia to albo SIG P365, albo HS H11 w USA znany jako Hellcat. Sig pomieści 10 naboi 9x19 Luger, a Hellcat 11, podczas gdy oba są na tyle małe, że można je nosić w kieszeni. Ta poręczność w połączeniu z dużą ilością naboi sprawia, że to są obecnie najlepsze opcje - takie jest moje zdanie.

Nie jestem zwolennikiem noszenia broni na co dzień, bo uważam że u nas w Polsce częściej się zdarzają sytuacje, w których bardziej przydatny okaże się dobrej jakości gaz obronny, taki ze skondensowanym ekstraktem z papryczki Chili. Jestem przekonany, że każdy zostanie skutecznie obezwładniony, jak dostanie czymś takim po twarzy...

Nie trzeba od razu strzelać. Uważam, że odebranie komuś życia jest czymś złym, nawet w przypadku samoobrony, więc powinno być stosowane tylko jako ostateczność, gdy nie ma innej opcji. Ale rozumiem też, że niektórzy po prostu muszą nosić broń z pewnych względów i stąd temat.

Co do skuteczności różnych kalibrów, to jest to dyskusja raczej akademicka/marketingowa i nie dotyczy polskich realiów. Ja uważam, że najlepsza jest zwykła dziewiątka Luger, bo raczej wszędzie można ją dostać bez problemu.

Jeśli chodzi o mój wybór pistoletu, to planuję zakup Mossberga MC2c. Taki kompakt o pojemności 13 naboi, troszkę mniejszy i lżejszy niż Glock 19. Co prawda nie jest to już kieszonkowiec, ale przez to będzie przyjemniejszy do strzelania. Taki pośredni między kompaktami a kieszonkowcami. Nie planuję go nosić na co dzień, ale myślę że spokojnie się do tego zadania nadaje (jakby była taka konieczność). Jak już go będę mieć, to się podzielę wrażeniami.

Awatar użytkownika
Włodek61

Post autor: Włodek61 »

Mam klocka 19 , kaburę z piekarni, rzadko noszę ale jak noszę / raczej w pojeździe / to nie wyobrażam sobie żeby było coś innego .
Ale jak to starożytni mawiali : o gustach się nie dyskutuje :-D
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:

Awatar użytkownika
Sorge

Post autor: Sorge »

Miał ktoś może okazję używać S&W M&P 9 SHIELD M2.0 i może podzielić się opinią na temat tego pistoletu?

Obrazek

Wiedzmin

Post autor: Wiedzmin »

doommaster pisze:
12 września 2020, 09:11
Jeśli chodzi o nowości, to mały pistolet do noszenia to albo SIG P365, albo HS H11 w USA znany jako Hellcat. Sig pomieści 10 naboi 9x19 Luger, a Hellcat 11, podczas gdy oba są na tyle małe, że można je nosić w kieszeni. Ta poręczność w połączeniu z dużą ilością naboi sprawia, że to są obecnie najlepsze opcje - takie jest moje zdanie.

Nie jestem zwolennikiem noszenia broni na co dzień, bo uważam że u nas w Polsce częściej się zdarzają sytuacje, w których bardziej przydatny okaże się dobrej jakości gaz obronny, taki ze skondensowanym ekstraktem z papryczki Chili. Jestem przekonany, że każdy zostanie skutecznie obezwładniony, jak dostanie czymś takim po twarzy...

Nie trzeba od razu strzelać.
A to koniecznie o ludziach mowa? Ja tam noszę bardziej ze względu na bezpańskie psy, które nie raz do mnie już startowały z zębiskami. O lesie i "kto spotyka w lesie dzika" nie wspominając.

Pragnę sprostować, że nie, nie można nosić w kieszeni. Rozporządzenie mówi jasno, że broń nosi się w futerałach, lub kaburach przylegających do ciała. Piszę to, żeby ktoś nie stracił pozwolenia przez noszenie w kieszeni (chyba, że w kaburze w kieszeni). ;laughing:

§8.
1. Broń palną nosi się w kaburach lub futerałach.
2. Broń palną przeznaczoną do ochrony osobistej nosi się w sposób jak najmniej widoczny, w kaburze przylegającej do ciała.
3. Broń palną nieprzeznaczoną do ochrony osobistej, o ile jest to możliwe, ze względu na jej ilość i wielkość, nosi się w sposób określony w ust.2.
BLACK GUNS MATTER

Awatar użytkownika
Mumin_

Post autor: Mumin_ »

Wiedzmin pisze:
25 września 2020, 14:45
(chyba, że w kaburze w kieszeni). ;laughing:
Nie na się z czego śmiać. Rynek "pocket holsters" jest całkiem rozwinięty, zaczynając od zszytego na pół kawałka płótna a kończąc na takich konstrukcjach:

Hickok45 zrobił cały film o nich:
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Wiedzmin

Gdzie kupić takiego aliengeara pocketowego do P365?
BLACK GUNS MATTER

Awatar użytkownika
Mumin_

Post autor: Mumin_ »

Buos jest chyba dystrybutorem, ich pytaj :)
A jak nie będą chcieli, to bezpośrednio na stronie aliengearholsters:
Do you offer international orders?
We are currently accepting international Alien Gear Holster orders to certain countries around the world. To help determine if we are able to ship to you please contact our International sales team via intl@tedderindustries.com Please be aware our site currently is unable to process international credit cards. Instead, international orders must be paid using PayPal.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Kozic

Post autor: Kozic »

W rozumieniu ustawy o broni i amunicji, noszenie broni oznacza każdy sposób przemieszczania załadowanej broni przez osobę posiadającą broń.
Zatem niezaładowaną broń można nosić np. w kieszeni.

Wiedzmin

Jak jest niezaładowana, to nie jest to już noszenie.
BLACK GUNS MATTER

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”