Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

TROY INDUSTRIES w Cenzin

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Postautor: ubejane » 2018-10-12, 12:23

montrala Mam gwint 1:7 i celowo kupiłem SteelMatch75gr, a tu taka niespodzianka. Zresztą GGG Sierra 69gr też nie ma za dobrego skupienia.
Co ciekawe SteelMatch 55gr robi koniczynkę. Podobnie zresztą jak Geco 63gr.

poeta - nie wiesz "jak mierzymy"? Ja np mierzę LabRadarem
Ostatnio zmieniony 2018-10-12, 12:42 przez montrala, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
SP7MM

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-10-12, 12:45

Fakt że przy tak krótkich lufach lepszy byłby skok gwintu 1/6" czy nawet 1/5" do cięższej amunicji. Muszę swoją drogą sprawdzić na 300m jakieś szybkie kulki, np. Hornady Superformance Varmint 53gr V-Max.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

zwierzu90

Postautor: zwierzu90 » 2018-10-12, 14:32

Trochę schodzimy z tematu Troya, bo ciekaw jestem źródła i jakości informacji o zżeraniu lufy - konkretnie info które otrzymał OlekKru
@Montrala - co do testu to już przekopałem się przez tony internetu żeby uzyskać odpowiedź jednoznaczną - stal czy mosiądz
I zdroworozsądkowo mam po prostu wątpliwości:
- brak 2-go takiego kompleksowego testu który by potwierdził/zaprzeczył wynikom z luckygunner
- metodologia tj. szybkie strzelanie po kilka setek kulek w ciągu

Ten test, w mojej personalnej opinii dostarcza wyniki konkretnej, jednej symulacji niż odpowiada kompleksowo na w/w pytanie. Faktycznie, może dać pojęcie o "kierunku" ale brakuje:
- różnych konstrukcji karabinków, różnych technologii produkcji luf i ich wykończenia
- analizy amunicji pod kątem powłoki, jej grubości ale także o rodzaju prochu, składzie i temp. jego spalania.
Nie chcę kłamać, ale gdzieś wynalazłem w internetach badanie z USA gdzie zmian składu prochu poprzez dodanie składnika zmniejszającego pozostałości/zanieczyszczenie zwiększyło temepraturę spalania oraz zwiększyło znacznie erozję lufy.

Zmiennych można mnożyć, stąd też moje pytanie o źródło informacji (i jakąś jej podstawę) - szczególnie że podobają mi się te kolekcjonerskie troye, m16a2 sfod-d najbardziej :)
Na LRSF2 macałem takiego na stoisku i mimo że ten model nie pasuje ten zbytnio czy to dynamiki czy precyzji, przypadł mi do gustu, taki oto wybór przez serce nie rozum :shame:
Ostatnio zmieniony 2018-10-12, 14:38 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-10-12, 14:52

Opisywaliśmy kiedyś w Strzale Walthera P99, w którym 30.000 strzałów oddano amunicją ze stalowym płaszczem. Gwint w lufie po prostu znikł. Sprawdź też sobie wpółczynnik tarcia stal-mosiądz (chrom-mosiądz) i stal-stal (chrom-stal). To że płaszcz jest platerowany niewiele zmienia, bo zużycie zaczyna się od krawędzi pól w lufie, a te "wcinają" się w płaszcz i jeszcze stal po stali. Dlatego zresztą lufy poligonalne lepiej znoszą taką amunicję, bo tam faktycznie platerowanie pomaga. Ale w .223/5.56 lufy poligonalne dość rzadko się spotyka.

Oryginalnej strony już nie ma, ale jest w archiwum. Polecam: https://web.archive.org/web/20111124115 ... tal-Ammo-8
Ostatnio zmieniony 2018-10-12, 14:57 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

poeta

Postautor: poeta » 2018-10-12, 14:59

Szukasz dziury w całym stal jest twarda i już, a test jest aż nad to miarodajny tam różnice były porażające między mosiężnym a stalowym płaszczem
Na ironie w teście doszli do wniosku że lepiej strzelać amunicją ze stalowym płaszczem i później wymienić lufę że to się będzie bardziej opłacać, ale to w USA a nie u nas. U nas nie ma to najmniejszego sensu, ja bym w swoim karabinie zajechał lufę w 2-3 lata przy moim przebiegu, więc nie warto używać stalowych płaszczy. A zmniejszenie temperatury spalania nic nie pomoże do tarcia pocisku to zostanie takie samo. Jeśli chodzi o konstrukcje luf to mamy chyba dwie twardości stali i do tego jeszcze chromowanie w lufie więc szału nie ma dotyczy to ar15
Ostatnio zmieniony 2018-10-12, 15:31 przez montrala, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-10-12, 15:32

! Wiadomość od: montrala
Następny autor posta łamiącego regulamin (tak @ubejane @poeta i @zwierzu90 - na was patrzę) dostaje tydzień odpoczynku, kolejny dwa tygodnie i tak dalej.... :090:

2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.

I nie, nie trzeba cytować całego posta żeby się odnieść do jednego zdania, albo kogoś oznaczyć.
Ostatnio zmieniony 2018-10-12, 15:34 przez montrala, łącznie zmieniany 3 razy.

Piotrek_114

Postautor: Piotrek_114 » 2018-10-12, 18:34

A ja proponuję zrobić nowy temat dotyczący prędkości, długości luf i faktoru :roll:

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”