Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Post autor: LARPAK »

Officer_199 pisze:Przyjmij więc do wiadomość, że ten pistolet nie nadaje się do skrytego noszenia, ani do noszenia w kaburze wewnętrznej, a w zewnętrznej to chyba jedynie w kurtce. Będziesz chodził w kurtce przy 30 stopniach ?
Officer_199 pisze:Nie noszę jednak w drodze na strzelnicę, bo to byłaby męka dla mnie(przejazd samochodem) i farsa dla otoczenia (punkt po drodze, jak to nazwałeś).
Officer_199 pisze:Tylko to nie jest kwestia czy się da, czy nie. W samochodzie będzie bardzo niewygodnie, a ubiór byłby raczej dosyć specyficzny, żeby dobrze ukryć broń tych rozmiarów. Nawet nie wspominając o sprawnym dobyciu broni, czy swobodnych ruchach, nachylaniu się, wysiadaniu itp.
Druga sprawa, to waga pistoletu, bo ona również przeszkadza.
Piszesz to z jakiegoś doświadczenia?
Czy tylko z "wydaje mi się"?

Bo jakoś:
Officer_199 pisze:Mam sh2, noszę ten pistolet na każdych zawodach średnio po 8h, w kaburze kydexowej na zamówienie, na sztywnym pasie Bayonet'u.
ciężko uznać za jakieś doświadczenie w skrytym noszeniu broni jeżeli nosisz, a w zasadzie to nie nosisz, a przemieszczasz głównie pistolet bez magazynka na strzelnicy i to na widoku.

Do tego jeszcze jesteś głównie strzelcem statycznym:
Officer_199 pisze: mam 27 startów w statyce (karabin i pistolet, strzelby nie posiadam),
co potwierdza też:
Officer_199 pisze: Oświadczyłem, że nie interesuje mnie dynamika i nie otrzymają startów z tego typu zawodów.

Nie posiadasz doświadczenia praktycznego ze skrytego noszenia pełnowymiarowego pistoletu, a tym bardziej z jego dobywania i używania z treningów i zawodów typu IDPA, PiRO itd. bo nie uczestniczysz w takowych.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Post autor: Officer_199 »

Prowadzisz bardzo agresywną dyskusję, a niepotrzebnie, bo ja nikogo na siłę nie przekonuję do swojego punktu widzenia.
To, że nie mam startów w pseudo dynamice, nie oznacza, że nie trenuję dobywania broni i różnych sekwencji związanych ze strzelaniem nazwijmy to "obronnym". Zabawne podejście.
Nie czuję jednak potrzeby tłumaczenia Ci się z czegokolwiek, a Ty mnie, jako posiadacza sh2 nie przekonasz, do tego, że ten pistolet jest dobry do skrytego noszenia.
Kończę dyskusję, opisałem swój punkt widzenia i życzę powodzenia w "noszeniu pełnowymiarowych pistoletów", zapewne z wielkimi sukcesami dynamiczno-taktyczno-bojowymi.
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Post autor: marcinez »

to3k pisze:Widzę, że dyskusja poszła w trochę innym kierunku niż zakładałem, więc chciałbym tylko sprostować, że nie zamierzam nosić SH2 jako pistoletu, który szybko wyciągnę i kogoś odwalę tylko raczej jako pistolet, który w miarę wygodnie (oczywiście wszyscy wiemy jakie ma on rozmiary) przeniosę z domu na strzelnicę zachaczając w ekstremalnym przypadku o jakiś punkt po drodze, tak aby mieć go przy sobie. Nie jestem skrytobójcą, który nosi klamkę przy sobie wszędzie ;laughing:
Moje pytanie jest proste - kabura do Shadow 2, która maksymalnie przylega do ciała, ot co :wink:
Większość z nas chyba już przeszła fazę podniecenia bronią, którą obecnie przechodzisz. Dlatego porady, że przenoszenie takiej dużej klamki, jest niewygodne. Kupuj najtańszą kaburę wewnętrzną lub przylegającą jaką się da. Wtedy najmniej stracisz, kiedy już się przekonasz, że najwygodniej przenosić w torbie lub plecaku. Nikt tu nie chce źle, ludzie podpowiadają na podstawie własnych doświadczeń.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Post autor: LARPAK »

@Oficer_199: ja nie napisałem, że jest dobry do noszenia co mi imputujesz. Napisałem, że da się nosić pełnowymiarowy pistolet, gdzie Ty twierdzisz, że się wcale nie da co nie jest prawdą.

Pseudo dynamika czyli co?
Dynamika to nie tylko IPSC.

Ciężko też ocenić czy swoje przekonania o tym, że się nie da masz z większego doświadczenia czy też tylko z włożenia pistoletu za pasek i stwierdzeniu, że jest niewygodnie.

O moje sukcesy się nie martw.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Post autor: Wilek1 »

Officer_199 pisze:(...) Ty mnie, jako posiadacza sh2 nie przekonasz, do tego, że ten pistolet jest dobry do skrytego noszenia.
Kolego ale nikt Cie do tego nie przekonuje - nawet autor wątku wie ze tak nie jest,
ale chce czasem przetransportowac swoją armatkę w kaburze a nie w plecaku - no to jak tak bardzo chce to czemu nie ? Trzeba mu zabronic ?
Dostal pare rad, ale chce tak bo chce. No i co. Musi teraz kupic XDSa do tego zeby nosic, jak on chce cos zupelnie innego ?

Zgadzam sie jednak z tym, ze tu na bojowym Forum co sie nie powie, to jakis atak (fakt, taka natura Polaka i animowego Forum)
a to od razu "bzdury gadasz" albo "pojecia nie masz" albo "ubojke czytaj" albo "zrob odwrotnie niz pytasz" bo nie mozesz chciec inaczej niz guru na Forum mówią.

Wiecej luzu. Slowo pisane sie inaczej czyta niz luzna roznowe w 4 oczy, dlatego nalezaloby normalniej dobierac slownictwo. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Post autor: marcinez »

Może się powtórzę :-D niech autor wątku kupi sobie najtańszą dostępną kaburę wewnętrzną na rynku. Inaczej nie można doradzić, niestety.
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Post autor: to3k »

Ok tylko jaką konkretnie, bo na razie tylko do Kajmana napisałem :wink:
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Post autor: to3k »

Ok tylko jaką konkretnie, bo na razie tylko do Kajmana napisałem :wink:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura wewnętrzna do CZ Shadow 2

Post autor: LARPAK »

Z tego nie korzystałem:
https://jarmix-militaria.pl/kabury-do-s ... aign-id=19

Możesz sobie też spróbować pas w stylu Sky Marshall, ale chowanie broni do tego nie jest szybkie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”