Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Moderator: Moderatorzy WBP

josephgun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 10 lipca 2017, 20:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: josephgun »

Witam.W poszukiwaniu Ar'a do 5 tyś stanęło na tych dwóch modelach- Mossberg MMR Tactical oraz Savage MSR-15 Patrol.Po analizie kilku forumowych wątków oraz Tuby chyba wezmę Mossberga . Jeden i drugi ma swoje plusy i minusy. Ale może ktoś z was miał doświadczenia z obydwoma? Czy jakość wykonania jest porównywalna? Mikołaj trzyma promesę i czeka na decyzję :033:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: LARPAK »

Z tego co widzę to ceny nieco spadły, ale nie wiem dlaczego na stronach sklepów pod wersją "tactical" znajduje się zwykły MMR. W jednym sklepie na 4 mieli poprawne zdjęcia, gdzie łoże jest w stylu "416".
Kiedy pojawił się na naszym rynku to kosztował nawet 1800 zł więcej niż zwykły MMR co za inne łoże w sumie tylko jest przesadą.
Teraz z tego co widzę ceny nieco spadły, ale z dostępnością to też różnie - niestety strony internetowe sklepów nie odzwierciedlają stanu faktycznego.

Mossberg ma ten minus, że kabłąk jest zintegrowany z chwytem czego nie ma w PATROL'u.
Savage ma gorsze przyrządy celownicze.

Pytanie czy pasuje Ci chwyt w MMR'ze czy też nie.
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: kulfon »

Mam MMRa ale jeszcze nie zdążyłem go dobrze obstrzelac. Jakość wydaje się ok. Na minus kolba którą jest dość słaba moim zdaniem. Minus też po stronie przyrządów celowniczych. Mogłyby być składane żeby nie przeszkadzały przy kolimatorze.
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: de Fresz »

To na prawdę jest kolejne pytanie pokroju: co lepsze, Seat Leon czy VW Golf - i odpowiedź jest prosta: jeden pies, co tam się komu bardziej podoba. Jeśli sami nie umiecie opisać swoich oczekiwań względem broni, zwyczajnie rzućcie se monetą lub wybierajcie "tego ładniejszego". Albo tego, którego sprzedawca milej się uśmiecha.
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: betoniarz08 »

Na plus MMR pływajaca lufa i szyna na całej lini, duzo uzytkownikow na forach a raczej malo narzekajacych.
MarcinP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 01 kwietnia 2014, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Centrum
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: MarcinP »

Stoję przed tym samym wyborem...
Niby wszystko jest to samo, ale cena po coś inna... Tylko po co??
9x19, 22Lr, 12/76, 7.62x39, 12/70, .223,
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: m2c »

Ja kupiłem ten który mi się najbardziej podobał. W cenie do 6k polecam to rozwiązanie ;)
MMR ma najfajniejsze przyrządy z tych które oglądałem (oczywiście o ile ktoś chce strzelać głównie z mechanicznych).
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2017, 22:33 przez m2c, łącznie zmieniany 1 raz.
newark333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 19:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ełk
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: newark333 »

Szczerze polecam MMR'a.

Długo się zastanawiałem i wybór padł na Mossberga. Dlaczego?

1. Nie ma znaczenia czy kupisz starszą wersję z lufą 1:9, czy też obecnie dostępną w sprzedaży z lufą 1:8 - będziesz zadowolony. Testowałem obie lufy, szczegółowo obecnie produkowaną z gwintem 1:8. Możesz strzelać czym chcesz i nie wychodzisz z pól 9/10 na 100m. Amunicja Barnaul 62 gr, GGG 55 gr (tańsza) i 69 gr (pocisk sierra; sporo droższa), Hornady Steel Match 55 i 75 gr - wszystko na 100m trzyma skupienie kilku cm. Poza GGG 55 gr wszystkie wymienione naboje możesz stosować zamiennie bez przestawiania przyrządów celowniczych. GGG 55 gr niestety idzie w górę w porównaniu do pozostałych, ale to kwestia wyboru. Ustawisz sobie przyrządy pod amunicję, której będziesz używał. Oczywiście lepsze, a więc droższe naboje są bardziej powtarzalne, ale wybór masz pełen.

2. Pływająca lufa, solidne aluminiowe łoże, stabilna, długa szyna do optyki, solidne przyrządy celownicze - to kolejne plusy.

3. Celność. Na 100m strzelam zwykle z varminta z lufą 24". Po teście MMRa z lufą 16" (gwint 1:8) byłem w lekkim szoku. Pierwsze kilkanaście strzałów to brak znaczących różnic na tarczy między MMR a varmintem. Oczywiście MMR grzeje się znacznie szybciej i tu nie ma porównania do półciężkiej lufy varmintowskiej, ale naprawdę byłem pod wrażeniem powtarzalności tej broni. Co więcej - lufa 1:8 MMRa jest, jak pisałem powyżej, znacznie mniej wrażliwa na rodzaj amunicji niż długa lufa varminta 1:9. Uniwersalność MMRa jest fantastyczna.

4. Z wadami można żyć. Jakimi? Spust jest twardy, brakuje osłony zamka i popychacza. Tak, każda broń ma swoje wady, ta również, ale za tę cenę - zapłaciłem 4200 zł, naprawdę ciężko znaleźć na rynku lepszą propozycję.

5. Moja ocena stosunku ceny do jakości - znakomita. Kolega wystrzelał ze swojego MMRa (rocznik 2016) ponad 3 tys. Barnaula. Żadnych problemów. Czyszczenie raz na 2-3 miesiące.

Brać i strzelać.
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2017, 09:03 przez newark333, łącznie zmieniany 1 raz.
Fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem.
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: larky »

Strzelam z MMR od około roku. Wersja ze skokiem 1:9. Broń jest celna, jak ktoś umie strzelić to wyniki rzędu 90 parę punktów to nie problem.
Jak każdy tani AR ma trochę wad jak klekocąca kolba, fatalny spust, łoże nie każdemu może pasować bo jest faktycznie kanciaste i mało przyjemne w dotyku.
Z wad jakie się uwidoczniły to ostatnio owo łoże mi się poluzowało i przesunęło wzdłuż osi lufy o kilka milimetrów. Naprawiono to na gwarancji w rusznikarni. Podobno to charakterystyczne dla MMR.
Wady wyeliminowałem polerując spust i wymieniając sprężyny na żólte JP. Kolbę, po etapie podklejania taśmą wymieniłem w końcu na CTR z blokadą. Na łoże zamocuję kilka tanich nakładek na M-LOK.
Po tych czynnościach karabinek spełnia moje wymagania i mogę powiedzieć, że za te pieniądze jestem bardzo zadowolony.

Dodam jeszcze, że strzelam w zasadzie wyłącznie z GGG (oprócz kilku prób na innej ammo). Nigdy nie miałem awarii związanej z ammo, czyszczę co kilka strzelań, przebieg oceniam na 3-4 tys. sztuk.
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2017, 09:35 przez larky, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: Kadeka »

Pozwolę sobie się podpiąć żeby nie tworzyć kolejnego tematu. Ja z kolei zastanawiam się między MMRem a Stag 3. Stag jest około 600-800zl droższy ale czy dostaje się za tę kwotę coś czego nie ma MMR?
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: cezarycezary »

Stagi słyną ze ścisłego spasowania, mają też ściślejszą niż MMR komorę nabojową, jeśli myślisz w przyszłości o elaboracji do Staga amo to poczytaj dokładnie fora o Stagach nasze i hamerykańskie :) i opisy osób co wracały ze strzelnicy z nabojami lub łuskami zaklinowanymi w komorze, Stagi wymagają zdecydowanie większej precyzji w elaboracji amo, jesli masz zamiar strzelać tylko z fabrycznej amo to problem Ciebie nie dotyczy.
Awatar użytkownika
Zibi70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 04 marca 2016, 13:28
Tematy: 3
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: Zibi70 »

Na wstępie powiem Ci czego nie dostaniesz. W Stag 3 nie dostaniesz przyrządów celowniczych - musisz dokupić osobno - więc różnica w cenie rośnie. Kolbę i tak będziesz musiał wymienić, bo klepie jak w każdym "stockowym" i... Stag 3 z założenia jest przeznaczony do personalizacji - więc koszty jego dostosowania musisz brać pod uwagę.
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2017, 11:55 przez Zibi70, łącznie zmieniany 1 raz.
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: Kadeka »

#cezarycezary tylko fabryczna wchodzi w grę, więc chyba problemu nie będzie.

Zibi70 i tak chciałem kolimator dokupić więc kwestia przyrządów celowniczych już jest wliczona w obu opcjach. Kolba - dzięki za informację.

Chodziło też o kwestie czysto techniczne które przedmówcy wskazywali jako minusy. Czy to po prostu są pierdoly i w tej kwocie nie ma co kombinować.
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: de Fresz »

W Stagu masz chromowaną lufę, czyli niby nieco mniej celną, ale za to łatwiejszą w utrzymaniu oraz nieco trwalszą. I całkiem niezłą gwarancję, również w PL. Reszta to pierdoły. Bo do jasnej ciasnej, to są te same konstrukcje AR-15 w wykonaniu budżetowym, różni producenci przycinają koszty w różnych miejscach, uśredniając jest to jeden poziom. O jakichś różnicach można rozmawiać dopiero wtedy, gdy ktoś ma BARDZO sprecyzowane oczekiwania. Jak ktoś nie wie, czego dokładnie potrzebuje, zamiast pytać na forum, gdzie większość poleci to co sama kupiła, można równie dobrze rzucić monetą.
Awatar użytkownika
Zibi70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 04 marca 2016, 13:28
Tematy: 3
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg MMR Tactical vs Savage MSR-15 Patrol

Post autor: Zibi70 »

W mojej i nie tylko mojej opinii MMR ma świetną relację cena - jakość.
Minusy?
- Nie ma dopychacza - ale to nie jest jakaś istotna wada. Dopychacz miewa zastosowanie w warunkach bojowych, w cywilnych broń jest zwykle wyczyszczona, a amunicja dobrana i sprawdzona więc prawdopodobieństwo konieczności jego użycia jest niewielkie i lepiej sprawdzić przyczynę zacięcia niż walić w dopychacz (niektórzy uważają, że jego używanie jest wręcz niebezpieczne - zdarzały się wypadki - cała pyskówka na ten temat - tutaj: http://www.forum-bron.pl/viewtopic.php? ... 0&start=45)
- Nie ma klapki wyrzutnika łusek - osłony zamka - To tez w warunkach cywilnych uznaje się za nie niezbędny "gadżet" broń raczej nie tapla się w błocie, piachu czy w dżungli , prawdopodobieństwo zabrudzenia jest znacznie mniejsze niż w warunkach bojowych.
- Twardy spust - a który fabryczny w tym a nawet wyższym przedziale cenowym go nie ma - za dobry spust trzeba zabulić 1/3 ceny całości, albo dopieścić samemu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”