Tantal wz 88

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: LARPAK »

Fotkę ma pewnie stąd, że sam ją zrobił - z tego co kojarzę to IRQ11 ma Tantala, ale pamięć może mnie mylić.
Zapewne też podał informację z czasu kiedy kupował.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: Leśny Dziadek »

"Najbardziej nieużywane" miał Wałcz, ale to se ne vrati... Kilkaset w pełni ukompletowanych (zgodny numerycznie bagnet, trzy albo cztery magazynki, dwójnóg, szczotki, łódki, torba, i inne pierdoły). Prosto od syndyka starej FB. Ostatnie poszły trzy miesiące temu, więcej nie będzie.
Awatar użytkownika
tomczyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 11:32
Tematy: 3
Lokalizacja: prawie Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: tomczyk »

Jak poszły, to prędzej czy później się pojawią na rynku, tylko zależy za jaką cenę ... :583: No więc może od razu zgłosi się chętny do sprzedaży takiego kompleciku? :)
Awatar użytkownika
przemyslawkolakowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 296
Rejestracja: 28 marca 2016, 16:52
Tematy: 18
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: przemyslawkolakowski »

Tak z perspektywy czasu i z każdym wystrzelonym nabojem -prędzej sprzedam AKMSa niż rozstane się z Tantalem :-D
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: LARPAK »

tomczyk pisze:Jak poszły, to prędzej czy później się pojawią na rynku, tylko zależy za jaką cenę ... :583: No więc może od razu zgłosi się chętny do sprzedaży takiego kompleciku? :)
Tylko jak ktoś kupił Tantala to na ogół do strzelania.
Jak ktoś dorwał egzemplarz w jak najbardziej oryginalnym stanie i ukompletowaniu to nawet jak go będzie używał to nie sprzeda za małe pieniądze - będzie tak jak z MAG 95 czyli cena wzrośnie.
iRQ11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 13 listopada 2016, 10:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: iRQ11 »

tomczyk pisze:
iRQ11 pisze:W Gunshlep (http://gunshelp.com/bron/karabinek-samo ... om=listing) w Krakowie mają coś takiego:

Obrazek

W cenie karabin, dwójnóg i dwa magazynki polimerowe.
Ciekaw skąd masz kolego takie informacje i fotkę, bo na stronie, którą podajesz jest nieco inna informacja:
KARABINEK SAMOPOWTARZALNY WORKS 11T
NOWOŚĆ WORKS 11 | Tylko w sklepie
Nasza cena: 2300,00zł
POZYCJA DOSTĘPNA TYLKO W SKLEPIE STACJONARNYM *
* Broń palna, amunicja i istotne elementy broni nie są sprzedawane w sklepie internetowym on-line. Można je nabyć tylko w naszym sklepie firmowym. Warunkiem nabycia broni jest przedłożenie aktualnego zaświadczenia (promesy) uprawniającej do zakupu broni. Niniejszą ofertę zamieszczamy w celu poglądowym. Przed zakupem broni prosimy o kontakt telefoniczny. Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie stacjonarnym.

Nigdzie nie widzę słowa o dwóch magazynkach i dwójnogu. A z opisu wynika, że to są egzemplarze po remoncie.
Zdjęcie zrobiłem osobiście. Kiedy dokonywałem zakupu poinformowano mnie, że karabinek ma odstrzelone 3 naboje. Nie nosił żadnych oznak używania czy jakiegokolwiek remontu. Wyglądał jak fabryczna nówka. Ma na boku naniesiony grawer WORKS 11T. W komplecie były 2 magazynki.
Awatar użytkownika
przemyslawkolakowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 296
Rejestracja: 28 marca 2016, 16:52
Tematy: 18
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: przemyslawkolakowski »

Fakt mój był nieco droższy ale warto.Nawet to , że w zestawie był zgodny numerycznie bagnet.O to chyba najtrudniej.Magazynki,ladownice,dwojnog -wszystko to dokupimy a zgodnego bagnetu raczej nie.No i ten zniszczony selektor...Porażka...Szkoda, że nie zrobili inaczej.
Przemek
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KG92RS »

przemyslawkolakowski pisze:Fakt mój był nieco droższy ale warto.Nawet to , że w zestawie był zgodny numerycznie bagnet.
Mój bagnet, niestety, zgodny numerycznie nie jest... :(
Awatar użytkownika
przemyslawkolakowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 296
Rejestracja: 28 marca 2016, 16:52
Tematy: 18
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: przemyslawkolakowski »

Wiem ,że jeśli ma być do strzelania to ten bagnet i tak idzie do szuflady.Ale jak juz jest i to zgodny to niech leży.Jeść nie wola :-D
Awatar użytkownika
tomczyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 11:32
Tematy: 3
Lokalizacja: prawie Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: tomczyk »

iRQ11 pisze: Zdjęcie zrobiłem osobiście. Kiedy dokonywałem zakupu poinformowano mnie, że karabinek ma odstrzelone 3 naboje. Nie nosił żadnych oznak używania czy jakiegokolwiek remontu. Wyglądał jak fabryczna nówka. Ma na boku naniesiony grawer WORKS 11T. W komplecie były 2 magazynki.
A z ciekawości: kiedy kupowałeś, bo to co teraz "wisi" na ich stronie, jednak się różni od tego co opisujesz.
Awatar użytkownika
przemyslawkolakowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 296
Rejestracja: 28 marca 2016, 16:52
Tematy: 18
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: przemyslawkolakowski »

KG92RS pisze:
LARPAK pisze:O leżakach magazynowych możesz raczej zapomnieć. Z tego co pamiętam to niemalże wszystko sprzedaliśmy kilka ładnych lat temu do Iraku i USA (broń i amunicję).
Czasami jeszcze się zdarzają. Niedawno było kilka w warszawskim Regimencie - leżały przez ładnych kilka miesięcy. Nawet "nocne" -> jeden trafił do mojej szafy :)
Ale jakim cudem Twój bagnet nie był zgodny?Może warto odezwać się do Panów z Regiment u. Jeśli to pomyłka to pomogą na 100 %
Może porostu były zamienione z innym ????
iRQ11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 13 listopada 2016, 10:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: iRQ11 »

tomczyk pisze:
iRQ11 pisze: Zdjęcie zrobiłem osobiście. Kiedy dokonywałem zakupu poinformowano mnie, że karabinek ma odstrzelone 3 naboje. Nie nosił żadnych oznak używania czy jakiegokolwiek remontu. Wyglądał jak fabryczna nówka. Ma na boku naniesiony grawer WORKS 11T. W komplecie były 2 magazynki.
A z ciekawości: kiedy kupowałeś, bo to co teraz "wisi" na ich stronie, jednak się różni od tego co opisujesz.
Kupowałem w styczniu tego roku i selektor ognia mam :)
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KudrigY »

Chyba pojawiła sie kolejna skrzynia - znowu Works, więcej szpeju, ale bez bagnetu:

http://bron.sprzetmilitarny.pl/bron-dlu ... gun-t.html

No i jeżeli na komórce dobrze widzę, to selektor jest...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KG92RS »

przemyslawkolakowski pisze:
KG92RS pisze:
LARPAK pisze:O leżakach magazynowych możesz raczej zapomnieć. Z tego co pamiętam to niemalże wszystko sprzedaliśmy kilka ładnych lat temu do Iraku i USA (broń i amunicję).
Czasami jeszcze się zdarzają. Niedawno było kilka w warszawskim Regimencie - leżały przez ładnych kilka miesięcy. Nawet "nocne" -> jeden trafił do mojej szafy :)
Ale jakim cudem Twój bagnet nie był zgodny?Może warto odezwać się do Panów z Regiment u. Jeśli to pomyłka to pomogą na 100 %
Może porostu były zamienione z innym ????
Tylko trzy zestawy w Regimencie były w pełni zgodne, razem z bagnetami. Mój egzemplarz, to tzw. "nocny", z mocowaniem do noktowizora po stronie selektora -> gdyby jeszcze miał zgodny bagnet, to nie tylko zniósłbym jajko ze szczęścia, ale jeszcze je wysiedział.... :)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: LARPAK »

Polujcie na allegro na bagnet bez numerów - zdarzały się takie z zestawów naprawczych, które były nie numerowane - numery nanosiło się dopiero po wymianie części w warsztatach remontowych, rusznikarniach etc.

To jest ten sam bagnet co do AK/AKM czyli 6H4.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”