mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Moderator: Moderatorzy WBP

cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: cezarycezary »

Mam pytanie czy ktoś wie czy magazynki firmy Mec-gar 18 nabojowe lub 20 nabojowe przeznaczone do Sig Sauera p226 pasują do Norinco Np-22, a może jakiś kolega strzelec posiada takowe magazynki w Warszawie bym mógł przymierzyć do mojej Nornicy. Jeśli tak to proszę podać na priw namiary na siebie.
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: kotwworku »

Podbijam, bo temat mnie też interesuje, szczególnie przy cenie fabrycznych magów do np22, 10% ceny pistoletu :651:

A może autor miał już szansę sprawdzić?
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: cezarycezary »

Dziś sprawdziłem empirycznie, do mojego Norinco Np22 9mm pasują magazynki mec-gar o oznaczeniach MGP22618AFC oraz MGP22620AFC sprawdziłem oba dzięki sprzedawcy tych magów z Warszawy wpinają się bez problemów zatrzask trzyma mocno wypinają się też bezproblemowo sprawdziłem ,, na sucho,, bez problemów nabój z magazynka jest podawany do komory nabojowej, nabyłem magazynek 20 nabojowy przestrzelę go pod koniec miesiąca to napiszę co i jak choć widzę że pewnie wszystko powinno być OK
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: cezarycezary »

Może jakiś posiadacz Norinco np22 napisze jakie jeszcze magazynki jakiej firmy i od czego pasuja do nornicy???????
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: kotwworku »

Testowałem na strzelnicy 18nb Mec-Gara w np22, żadnych problemów.
Wykonany ładniej niż oryginał, wpina się i wypina gładziutko, podaje bez problemów.
Przy cenach Mec-Gara, ceny chinskich dedykowanych wydają się humorystyczne :wink:
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: cezarycezary »

I super ;laughing: tylko patrząc po forum to wychodzi na to że tylko my 2aj jesteśmy posiadaczami Nornic ;laughing: A na marginesie w USA jest Amerykańska firma ProMag robiąca magazynki do Siga226 o różnych pojemnościach od 15 do 32 dla 9mm niezależnie od pojemności wszystkie kosztuja mniej niz 20$ jeśli są luźniej spasowane tak jak Mec-gary to też powinny pasować ciekawe czy ktoś w kraju ma takiego ProMaga? :-D
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: go43 »

Mec-Gar'y miały lepsze opinie, bynajmniej jak jak szukałem, od ProMag'ów.
KSSK Gward Kwidzyn
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: cezarycezary »

No ale są też droższe średnio za 2 Mec-Gary masz 3 ProMagi
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3021
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: strk »

Napiszcie jak z wymiennością części (sprężyny, grip) oraz czy szyna trzyma wymiary?
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: cezarycezary »

Napiszę to co pasuje do mojej Nornicy z Siga p226, miałem Siga z początku XXI wieku teraz mam Norinco Np22, moja Norka to wersja bez napisu made in china z napisem Norconia wszystkie napisy i oznaczenia delikatne pisane chyba elektropisakiem, znajomy z klubu ma Norico z napisem made in czajna i z glebokimi tłoczeniami, on w swojej ma zamontowany SRT /krótki reset spustu / i iglice od p226 iglica potrzebowała jak twierdził lekkiego pocienienia. Ja w swoim SRT nie montowałem wiec nie wiem czy pasuje. Natomiast mam zamontowane standardowe okładziny od p226 i pasuja nie pasuja śrubki okladzin w Sigu jest inny gwint. Nie polecam też eksperymentów z okładzinami sprowadzonymi z USA wg ich forów Sigi produkowane w USA maja inny rozstaw śrób niż europejskie/ info nie potwierdzone empirycznie/ Spręzyna powrotna zamka taka skrecana z 2ch sprężyn od p226 produkcja początek naszego wieku pasuje do mojej Nornicy lecz wg mojej opinie jest słabsza / moja byla uzywana w moim Sigu i może tak mi sie tylko wydaje/niż oryginalna chińska bo zamek frezowany Nornicy jest odrobine cięższy iż odlewany Siga stosuje ja zamiennie gdy strzelam z lekiej amo 115gr jest idealna nie polecam zaś eksperymentować ze sprężynami Wolffa do Siga wg mnie moga być za slabe do nornicy, lepiej zamowic oryginalna chinska i przyciąć jeden zwój. Pasuje do mojej DPM /system redukcji odrzutu/ od Siga został mi w spadku po moim i pewnie go sprzedam bo sie tylko kurzy jak ktoś chce takie cudo a strzela dynamikę to sie dogadamy. Magazynki oryginalne od p226 nie pasują do mojego Norinco cały zespół zamkowy z lufą i sprężyna od p226 nakładałem na szkielet Norinco i strzelałem wszystko pasowało kabury pasują ja używam takiej z pletwą Fobusa 21ND. W znanym Warszawskim salonie sprzedającym Sigi jak sie zapyta o cokolwiek i sie powie że to do Np22 to od razu sie słyszy że nie pasuje ale tam nawet magi Mec-gara sa po 300 zł ;laughing: Zamowiłem w Incorsie spręzyne kurka czekałem 4 miesiace koszt 15zł i w swojej przyciolem 2 zwoje co zdecydowanie poprawiło prace spustu. Nie wiem czy przyżady celownicze od siga pasuja do Np22 bo w swoim nie wymieniam wiec sie nie interesowałem.Generalnie kupno Siga mija sie z celem jak za tę kwote ma sie 2.5 Nornco, jakość obecnych Norek to nie jest to co bylo sprzedawane 10 lat temu, chinole zdecydowanie poprawili jakośc wykonania ja swoja mam dla ,,mania,, bo lubie ja pucować smarować i podoba mi sie kształt broni niestety nie potrafie wklejać tu fotek bo Norka z okladzinami od Siga i magiem 20 nabojowym wyglada zajefajnie :516:
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: kotwworku »

NP22 to klon wczesnego siga226, czyli tego jeszcze z giętym/spawanym zamkniem. Z tym że Chinczycy, jak to oni, zrobili go frezowanego, ale kształt pozostał.
Potem Sig też poszedł w zamek frezowany ale pozmieniali trochę tu i ówdzie. Norinco trzyma się oryginału.
Jest kilka filmów na YT na temat różnic, ale zazwyczaj porónują np22 z nowym sigiem, np tu:
np22 vs sig226
dla porównania zestawienie stary/nowy sig tu lub tu
Co do szyny, to jest jakaś dziwnie obła, nie wiem co na nią może pasować.
Ostatnio zmieniony 23 października 2016, 09:38 przez kotwworku, łącznie zmieniany 1 raz.
wojtass72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 09 marca 2016, 17:30
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: wojtass72 »

Witam. Koledzy podepnę się pod temat, ponieważ kupiłem nornicę po to by mieć bo mi się podoba i tyle.
Gdzie kupić te magazynki mec gara bo nie mogę ich namierzyć.
Pozdrawiam
robsonnnnnn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 02 września 2008, 22:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mec-gar magazynek 18nb, 20nb p226

Post autor: robsonnnnnn »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”