luneta do hw 95

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Emilr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 18 października 2015, 18:48
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: Emilr6 »

Zapomniałem dodać że o Nikko się nie wypowiadam ponieważ nie miałem okazji przetestować.
Wiem tylko że, Nikko u nas są mało popularne. :-D
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: onet12 »

Nie jestem kolega Taleniekow, ale podziele sie swoja opinia :)
Miałem hawke vantage, nikko, leapers i DOCa.

Hawke vantage to bardzo dobra budżetowa lupka z AO, wygrywa w kategorii jakość/cena.
W dodatku pierwszy własciciel ma 10 lat gwarancji. Na hw 50 bedzie jak znalazł.
Nikko tez ma fajny obraz, ale przy maksymalnym powiekszeniu pojawiały sie lekkie zniekształcenia obrazu, na zewnątrz soczewki, zaobserwowałem to w wersji 4-12 jak i w 2-7. Nie przeszkadza w celowaniu, pozostawia jedynie wizualny niesmak.
DOC ma czysty obraz, ale mi brakowało regulacji paralaksy.
A lepaers jak to leapers, generalnie ok, ale jest tyle podróbek na rynku, ze czasami nie wiadomo co kupujemy, chyba, ze biezemy nówka z renomowanego sklepu.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: ben_sage »

Mam do dziś hawke 3-9x40 ao na innym karabinku u mnie wytrzymała na około 15J hw95. W tej cenie bardzo w porządku i zawsze jest gwarancja. Mogę z czystym sumieniem polecić co do wersji 12 zbliżenie się nie wypowiem nie wiem czy różni się czymś jeszcze ale gdzieś obiło mi się o uszy ale nie wiem ile w tym prawdy że 3-9 mocniejsza ale z podkreśleniem że może być to czyjś urojony wymysł.Jeśli nie to wybrałbym tą z 12 na HW zawsze to więcej widać na 50m i dalej.
petermiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 27 marca 2008, 16:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: petermiki »

Hawke to dobry stosunek jakości do ceny, oraz ma cieńszy krzyż od Leapersa, co pomaga przy precyzyjnym strzelaniu. Leapers teoretycznie wytrzymalsza na kopiących karabinkach, a jakość obrazu jest według mnie porównywalna. Także najlepiej spójrz przez jedną i drugą i sam zadecyduj, bo jakiegoś przeskoku klasowego w tych dwóch przypadkach bym się nie spodziewał :)
Air Arms TX200 HC (Hogan)
Burris Timberline 4.5-14x32mm
amonek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 23 października 2017, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: amonek »

No to ja się zdecyduję na Hawke 3-9. Myślę, że na tym trochę potrenuję i w przyszłości chciałbym kupić lepszy zestaw i wystartować w hft2. Może z tym co będę miał teraz też pokuszę się o debiut w zawodach :?: . Póki co dziękuję za opinie o lunecie.
Zbroia Kozak FC 4,5 / Leapers Accushot 3-12x44 AO
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: pawel992 »

Ja wybrałem Hawke Vantage 4-12x40AO + montaż średni jednoczęściowy Hawke. Fajnie pasuje na HW 95. Porównać do innych wymienionych nie mogę ale jestem zadowolony. Miałem Doc i mimo fajnych szkieł to więcej nie kupię tego celownika.
Walther CPM-1 4,5mm, Glock Gen5 17 9x19mm
HW30s 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223REM, Tikka T3x CTR 24" .308WIN
amonek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 23 października 2017, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: amonek »

No to na moim HW 50 S zagościł Hawke Vantage 3-9X40 AO. Kilkanaście strzałów na wstępne wyzerowanie. Niestety pogoda nie napawa na nic więcej. Niewiele klików i na 25 m trafiam w środek tarczy. Jakością obrazu, krzyżem i działaniem lunety jestem pod wrażeniem. To tylko sprzęt budżetowy i tak myślę... co oferują w tych aspektach lunety 10 razy droższe (poza wytrzymałością). Jeśli mechanicznie wytrzyma to dla takiego pykacza jak ja jest rewelacyjna.
Zbroia Kozak FC 4,5 / Leapers Accushot 3-12x44 AO
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: onet12 »

Wytrzyma spokojnie. seria vantage jest przeznaczona na wiatrówki do 16 jouli, tak wiec hw 50 jej niestraszny.
Jezeli kupiłes nową w sklepie, to masz dodatkowo 10 lat gwarancji producenta https://www.hawkeoptics.com/warranty.html
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2017, 08:00 przez onet12, łącznie zmieniany 1 raz.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: JS »

No, tylko ciekawe jak będziesz realizował prawa do tej 10letniej gwarancji. Znasz kogoś kto z tego z sukcesem skorzystał?
Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: swinka »

Pewno nikt co jest na plus bo znaczy że te lupy się nie psują :wink:
Ja kupiłem w militariach, czyli sklepie podanym na stronie Hawke jako oficjalny dystrybutor PL. Jak militaria by sie wypieły to zgłoszę problem Hawkowi i podejrzewam że bedzie trzeba odesłać do Anglii i tyle
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: luneta do hw 95

Post autor: onet12 »

Dzwoniłem do Hawke do UK, bo sam byłem ciekawy jak to wygląda , gdyz miałem juz 4 lupki tej firmy.
Generalnie, procesem gwarancyjnym w Polsce zajmują sie militaria, ktore sa pośrednikiem.
tutaj mam ich odpowiedz
"Po okresie obowiązywania rękojmi towar będzie od razu przesyłany od nas bezpośrednio do producenta który jest gwarantem."

Sami do Hawke nic nie wysyłamy, gdyz oni nie mogą lupki odesłać, z powodu obostrzeń dotyczacych wysyłki lunet z UK.

Znasz kogoś kto z tego z sukcesem skorzystał?

Nie znam, ale mieszkałem w UK 8 lat i znam brytyjską mentalność, a tamtejsze firmy słyną z dbania o klienta, ale także o własną renomę.
Gdy mi sie w UK rozkleiły buty, to manager sklepu osobiście mnie przepraszał, ze będę czekac dwa dni na zwrot pieniedzy na karte, w Polsce musiałem szukac rzeczoznawcy i straszyc sprzedawce UOKiK, żeby odzyskać pieniądze.
Tak więc jestem spokojny jesli chodzi o respektowanie gwarancji przez Hawke, na szczeście, zadna jeszcze mi sie nie zepsuła.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”