Nowy celownik Delty czyli DOT 4.5-14x44

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Fazzie2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fazzie2 »

Wierzbin pisze:
Fazzie2 pisze:Czyli swinskie ucho wydaje sie byc rozsadnym rozwiazaniem, mam jeszcze pytanie odnosnie samej siatki, rozumiem ze pierwsza pozioma belka to 1cm na 10m czyli 1 md, wieczy koniec pionowej belki wypada na 0,5md?
Świńskie ucho nie pomaga przy opanowaniu błędu paralaksy, ani też go nie niweluje.
O co chciałeś zapytać pisząc 0,5md?
Mili gęstość?
Wymusza powtarzalne zlozenie sie do strzalu w osi optycznej lunety wiec, wedlug mnie, jednak troche pomaga.
Piszac 0,5md mialem na mysli tzw pół dota.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Tu masz artykuł na temat, jest też obrazek z dokładnie zwymiarowaną siatką: http://www.airguns.pl/node/2094
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Fazzie2 pisze:Wymusza powtarzalne zlozenie sie do strzalu w osi optycznej lunety wiec, wedlug mnie, jednak troche pomaga.
To Ci się tylko tak wydaje.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
bocian471012
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 05 grudnia 2012, 20:09
Tematy: 1
Lokalizacja: Sokołów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: bocian471012 »

To w jakim celu jest stosowane przez wielu strzelców np.: w FT? w usunięciu odblasków przy oświetleniu w plecy lub z boku, aby refleksów nie było? bo w HFT rozumiem nie wygodnie w niektórych pozycjach, Myśliwi niektórzy używają aby szybko się złożyć w osi optycznej na celu, więc ja też myślę, że pomaga, wymusza dobre ustawienie oka, oczywiście jak jest dobrze zamocowane i ustawione.
:621: CZ557 VARMINT + VORTEX DDIAMONDBACK TACTICAL 6-24x50 FFP :621:


https://bocianknifemaking.wixsite.com/bocianknifemaking
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Co do FT, to odpowiedziałeś sobie już na pytanie. W HFT tak jak napisałeś i dodatkowo aby nie złapać się na błędzie paralaksy jak ucho (nawet minimalnie) przesunie się, a wierz mi, że nawet tego nie zauważysz. Co do myśliwych, to powiem szczerze, że nie widziałem aby ktoś tego używał, no chyba, że jakiś twardziel, bo potem to dość posiniaczone oko można mieć :) .
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2014, 13:00 przez MASZOT, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Fazzie2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fazzie2 »

MASZOT pisze:
Fazzie2 pisze:Wymusza powtarzalne zlozenie sie do strzalu w osi optycznej lunety wiec, wedlug mnie, jednak troche pomaga.
To Ci się tylko tak wydaje.
To prawda, wydaje mi sie, nie mialem jeszcze okazji tego sprawdzic, ale rozumiem ze Ty miales okazje, moglbys zatem napisac cos na ten temat?

Dzieki za artykul, co prawda troche mi zajelo zanim znalazlem odpowiedz na moje pytanie :>
Awatar użytkownika
bocian471012
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 05 grudnia 2012, 20:09
Tematy: 1
Lokalizacja: Sokołów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: bocian471012 »

MASZOT pisze:Co do myśliwych, to powiem szczerze, że nie widziałem aby ktoś tego używał, no chyba, że jakiś twardziel, bo potem to dość posiniaczone oko można mieć :) .
Heh fakt z tego co ja mam to na pewno nie odważył bym się przyłożyć do oka na broni palnej, ale są przecież różne rodzaje tych gumek, mój znajomy myśliwy ma z harmonijką i nadal oko na miejscu.

Tu przykład też nie na delikatnej zabawce :)

http://www.koalicjapolnoc.pl/news.php?readmore=820
:621: CZ557 VARMINT + VORTEX DDIAMONDBACK TACTICAL 6-24x50 FFP :621:


https://bocianknifemaking.wixsite.com/bocianknifemaking
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Bez urazy, ale teraz pomyśl logicznie, czy ta "harmonijka" pozwala mu powtarzalnie złożyć się do strzału, czy ma już po prostu wyuczone składanie się, a to "miętkie" uszko tylko pomaga w niwelowaniu refleksów świetlnych? Ja jestem przekonany, że to drugie.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
Wierzbin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2739
Rejestracja: 30 sierpnia 2005, 18:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wierzbin »

Błąd paralaksy, w zależności od nastawy AO i odległości celu od tej nastawy, może pojawić się już przy bardzo niewielkim przesunięciu oka z osi optycznej. Świńskie ucho nie zapewni idealnego dopasowania oka względem osi (w pewnym stopniu może pomóc ustawienie baki i opieranie kości policzka).
Moim zdaniem, wygodniej jest nauczyć się celować bez ucha, bo swoboda większa i łatwiej ocenić błąd i go skorygować.
Z resztą, przy celowaniu nic nie zapewni przyjemnego widoku cieniutkiej, czarnej obwódki wokół okularu. :)
Mk3 FT + LS
BeskidTeam
, Oldschool kolanko :wink:
Fazzie2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fazzie2 »

Bocian to akurat chyba marny przyklad bo do tych wszystkich posp'ow itd to guma chyba byla "fabrycznie"?
MASZOT pisze:Bez urazy, ale teraz pomyśl logicznie, czy ta "harmonijka" pozwala mu powtarzalnie złożyć się do strzału, czy ma już po prostu wyuczone składanie się, a to "miętkie" uszko tylko pomaga w niwelowaniu refleksów świetlnych? Ja jestem przekonany, że to drugie.
Harmonijka faktycznie slabo wrozy powtarzalnosci, ale z tego co znalazlem w necie sporo jest swinskich uszu (ma to jakas profesjonalna nazwe?) bez harmonijki zrobionych jako sztywny kawalek gumy
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2014, 13:28 przez Fazzie2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Wierzbin pisze:... przy celowaniu nic nie zapewni przyjemnego widoku cieniutkiej, czarnej obwódki wokół okularu. :)
W rzeczy samej.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Fazzie2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fazzie2 »

Poszlo 2 razy
Awatar użytkownika
bocian471012
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 05 grudnia 2012, 20:09
Tematy: 1
Lokalizacja: Sokołów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: bocian471012 »

MASZOT pisze:Bez urazy, ale teraz pomyśl logicznie, czy ta "harmonijka" pozwala mu powtarzalnie złożyć się do strzału, czy ma już po prostu wyuczone składanie się, a to "miętkie" uszko tylko pomaga w niwelowaniu refleksów świetlnych? Ja jestem przekonany, że to drugie.
Też się z tym zgadzam co Kolega napisał ale nie możemy wykluczyć, że w składzie też pomaga, co do baki i jej regulacji, to też jest bardzo ważna. Aktualnie od pewnego czasu na każdym karabinku muszę mieć regulację baki, bo najzwyczajniej nie wygodnie mi w celowaniu jak głowa lata, aby znaleźć odpowiednią wysokość co do osi optyki
:621: CZ557 VARMINT + VORTEX DDIAMONDBACK TACTICAL 6-24x50 FFP :621:


https://bocianknifemaking.wixsite.com/bocianknifemaking
Awatar użytkownika
Kobi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 09 września 2007, 22:44
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kobi »

Wierzbin pisze:Błąd paralaksy, w zależności od nastawy AO i odległości celu od tej nastawy, może pojawić się już przy bardzo niewielkim przesunięciu oka z osi optycznej. Świńskie ucho nie zapewni idealnego dopasowania oka względem osi (w pewnym stopniu może pomóc ustawienie baki i opieranie kości policzka).
Moim zdaniem, wygodniej jest nauczyć się celować bez ucha, bo swoboda większa i łatwiej ocenić błąd i go skorygować.
Z resztą, przy celowaniu nic nie zapewni przyjemnego widoku cieniutkiej, czarnej obwódki wokół okularu. :)
Witka. Ucho pomaga ograniczając światło wpadające do okularu. Źle założone wręcz przeszkadza w ocenie błędu paralaksy. Od zawsze strzelałem z, od niedawna zdjąłem i szukam sombrero :).
pozdro
Łódzka Grupa Strzelecka "Orzeł"
Awatar użytkownika
blind
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 765
Rejestracja: 04 sierpnia 2008, 21:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: blind »

Wierzbin pisze:...przy celowaniu nic nie zapewni przyjemnego widoku cieniutkiej, czarnej obwódki wokół okularu. :)
Marek, nie każdy ma LS-a. :P 8-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”