Oko dominujące

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Mikkel
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 08 października 2013, 21:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Oko dominujące

Post autor: Mikkel »

Witam, robiłem dziś test na oko dominujące(prowadzące) i doszedłem do wniosku że mam wzrok centralny. Przeprowadzałem 2 doświadczenia.
I Wziąłem rolkę papieru toaletowego i z 20 metrów patrzyłem przez nią na słup elektryczny.Wynik był taki że gdy trzymałem rolkę papieru w lewej ręce to prawe oko było dominujące a gdy trzymałem rolkę w prawej ręce okiem dominującym było oko lewe. Do testu podchodziłem w ciągu dnia 3 razy i robiłem po 10-15 prób za każdym razem taki efekt.

II wyciąłem mały otwór w kartce papieru która trzymałem w obu rękach i tak jak wyżej patrzyłem na słup elektryczny stopniowo przybliżając ją do twarzy. 90% wyników wskazywało na oko lewe ale gdy tylko pomyślałem nad okiem prawym automatycznie przestawiałem się na oko prawe...

Jestem leworęczny i nie wiem co robić dopiero zaczynam strzelać więc pewnie mógłbym zacząć strzelać z ręki prawej ale po co jak nie wiem z którego oka celować? Lewa ręka tak mi nie drży wiadomo dlaczego z drugiej strony pistolety tarczowe mają w większości przypadków rękojeść robioną pod praworęcznych strzelców(mowa tu o używkach)

Czy ktoś z was ma ten sam problem? Mianowicie wzrok centralny? po najechaniu palcem na jakiś słupek mam przed oczami 2 palce a po środku nich słupek... Czy to poważna wada? wzrok mam super ale nie wiem jak to będzie wyglądać w przyszłości na tarczy.Czy lekarz może stwierdzić czy mam oko dominujące? Liczę na zainteresowanie się tematem bo to dość poważny problem ;/
HW-40
Michu Tud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 03 października 2013, 17:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wlkp (prawie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Michu Tud »

Mam tak samo.. w sumie teraz to nie problem. Przy okazji potwierdziłem to u lekarza... nie raz tak jest, ponoć żadko ale się zgadza. Kupiłem zakrywkę na opaskę na lewe oko i po problemie. Nie warto się tym przejmować w takim przypadku tylko ćwiczyć :)

Pozdrawiam
----------------------------------------
EV2 MKIV + różne słoiki
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

a ja jak strzelam z karabinku to mierzę prawym okiem a jak z pistoletu to lewym :)
próbowałem odwrotnie to z pistoletem dałem rade ale z karabinkiem nie wyszło :evil:
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”