Mała luneta do Crosman 1377

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

coyote_x
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: coyote_x »

Witam.

Mam takiego Crosmana jak w temacie, ma dołożoną kolbę oraz standardowe kości montażowe.

Kości niestety nie maja podparcia i potrafią skręcać lufę (plastikowy zamek) ale spróbuję pod nie podłożyć kawałki gumy i mam nadzieję, że to wystarczy.

Na taki montaż nie nadaje się nic ciężkiego i/lub dużego, a jako że wiatrówka służy typowo do rekreacji do 15m to lupka ma za zadanie umożliwić celowanie w bombiczki po CO2 i tym podobne cele ponieważ jak wiadomo standardowa muszka i szczerbinka są fatalne.

Po różnych próbach doszedłem do wniosku, że najlepiej się sprawdzi jakaś lekka lupka 1.5x20 lub 4x20 na bardzo niskim montażu (kości są dość wysokie).

Nie musi to być żadna rewelacja ale powinna być lepsza od badziewnego ołówka żeby oczy nie wypadły przy próbie zobaczenia celu.

Czy możecie coś ciekawego i niedrogiego polecić?
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
Awatar użytkownika
NorbuS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 10:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: NorbuS »

Jeżeli kolimatory "lekkie" nie bierzesz pod uwagę to Walther 2x20 z tym że to typowa luneta pistoletowa z dużą odległością od oka. Nawet teraz cena 161.10pln jest do zastanowienia.
coyote_x
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: coyote_x »

Niestety ta luneta się nie nada, odległość od oka z kolbą jest mała.

Co do małych, lekkich i jeszcze zamkniętych kolimatorów to nie mam szczęścia w okolicach 150PLN są znośne lunety, a w kolimatorach kropki są najczęściej fatalne (chyba, że nie mam szczęścia natrafić na działającą sztukę).
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
rysiorze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 22:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: rysiorze »

Kości, podkładki gumowe, montaż, lupka.... na takiej konstrukcji to trudno będzie powtarzalnie trafić z 15 metrów..... w nabój CO2. :583:
Wiem bo przechodziłem przez to. Jak już - minimum to metalowy zamek z szyną i metalowa muszka i wtedy polecam Leapersa 3-9x32AO, takiego mam od niedawna i strzelam na 30-50 m bardzo celnie i bardzo powtarzalnie :-)
rysiorze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 22:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: rysiorze »

A tak na marginesie to niestabilność lufy spowodowana jest nie zamkiem, bo jego plastik jest całkiem dobrej jakości, tylko muszką/obejmą systemu/lufy.
Jeśli już zainwestowałeś w kości na lufę to zmień muszkę/zakończenie systemu na metalowe. Pozwoli to na wywalenie plastikowego dystansu spod lufy. Wtedy gumki pod kości nie będą potrzebne i da się stabilnie je zamontować.
Teraz się zareklamuję… w dziele [K/S] jest taka obejma do wzięcia od mnie :one: i właśnie jej cena spadła :one:
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: telli »

https://allegro.pl/oferta/kolimator-2x4 ... 7771929465
2x powiekszenie = 2x mniejsza plamka.
Może jest to jakaś alternatywa...
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Awatar użytkownika
NorbuS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 10:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: NorbuS »

Tak, zdaje sobie sprawę że to inne odległości z luneta tzw pistoletową a lunetą "standardową". Ta jak inni w tym wątku sugerują może kolimator typu lekkiego z x2, kolimator i do tego Magnifier przed kolimator 3x35, luneta coś w obrębie x2-6 na 32,40. Całościowo zapewne będzie zaburzać cały ekosystem pistolecik mały a na górze taka wielgaśna lufa znaczy luneta. Ale to kwestia gustu, a o gustach się nie ..... Najważniejsze aby strzelający z tym się dobrze czuł i jego powtarzalność w tarczy było dla niego zadowalająca.
rysiorze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 22:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: rysiorze »

1377 to nie jest malutki pistolecik, a już na pewno nie z dołączona kolbą :502: Długość lufy w 1377 jest zbliżona do niektórych karabinków PCP.
Luneta 3-9x32 wcale nie będzie za duża.
Awatar użytkownika
NorbuS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 10:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: NorbuS »

W cale nie twierdzę że to maluch, zapewne coś koło kilograma. Z kolbą plus kości dołożone i luneta, strzelam koło 1,5-2kg. Zapewne podatna na wszelakie modyfikacje skierowane ku karabinkowi. Tak z czystej ciekawości ile m/s -J prosto z pudełka.
rysiorze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 22:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: rysiorze »

Wg producenta: Velocity up to 600 fps (183 m/s)
Zakładając 10 pompnięć na sprzęcie fabrycznym, kaliber 4,5mm. Po modyfikacjach wyciąga się sporo więcej. Ja swojego modyfikowanego pompuję powtarzalnie nawet do 14 razy i wtedy jest mocno destrukcyjny ale m/s nie mierzyłem. :roll: Bardzo powtarzalnie i stabilnie na krótkie dystanse strzelam już po 4-6 pompnięciach.
Awatar użytkownika
NorbuS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 10:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: NorbuS »

Wracając do tematu mniejsza luneta waga koło 330 gr. Walther 4x32 Compact. Z cyklu normalne lunety to juz 3,4-9x40 to już waga koło 500 gr. i w górę. Do tarczki 10-20 m nawet ta Waltherowska odpowiednia, ale jak ma potencjał na dalsze dystanse, a strzelec ma chęci to nie ma co się zastanawiać tylko montować coś w granicach 4-9x32-40. Rożnica te 200 gr. raczej nie będzie mocno oddziaływać ze względu na podparcie. Luneta na 32 aby ograniczyć błąd paralaksy. Osobiście preferuję lunety z cyklu siatka w pierwszym planie, ale to już inny temat.
coyote_x
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: coyote_x »

Przepraszam, że nie odpowiadałem, troszkę byłem zajęty,

Wiem co można zrobić z tym pistoletem ale nie mam na to czasu, ekonomicznie to też nie ma sensu.

O takiej małej lupce pisałem celowo ponieważ są one lekkie i można je bardzo nisko zamontować co dla tych kości montażowych jest dobre, a na interesujące mnie dystanse w zupełności wystarcza. Kolimatora nie chcę, lupka będzie tańsza niż mały kolimator z ostrą kropką, a do tego nie wyczerpie baterii, którą przy rekreacji łatwo jest zapomnieć wyłączyć.

Niestety zupełnie nie pamiętam kto robić takie małe lupki niedrogo i w sensownej jakości, a większość to pewnie tandeta z plastikowymi soczewkami lub denkami od butelek ;-p
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
Awatar użytkownika
NorbuS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 10:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: NorbuS »

Jeżeli chodzi o temat lunet to raczej nie będzie dobrze i tanio. Tego tak się nie da zestawić razem, bo zwyczajnie nie ma takich lunet. Jakie już są Twoje typy? Zakładając niski budżet bez super oczekiwań - kompromis, to coś zapewne się znajdzie. Liczę na dalsze podtrzymanie wątku, zakup lunety, no i na tarczki.
coyote_x
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: coyote_x »

Nie mam swoich typów, kojarzę że kilka razy widziałem takie lupki ale nigdy mnie specjalnie nie interesowały więc nie zwracałem uwagi co to było.

Jedna na pewno była o powiększeniu 1.5, średnice od 15mm do poniżej 30, optykę miały przyzwoitą i więcej nie pamiętam.

Zresztą do tego zastosowania nie mam wysokich wymagań, być może któraś z lunet "ołówków" 4x od crosmana czy umarexa się nada, a być może to jest to samo co lupki za 25PLN, nie wiem i dlatego pytam :-)

PS. to nie będzie do tarczowania, celem są bombiczki po co2 i spinnery, nic więcej :-)
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mała luneta do Crosman 1377

Post autor: telli »

Ostatnio zmieniony 07 lipca 2019, 23:26 przez telli, łącznie zmieniany 3 razy.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”