Prośba o poradę/pomoc - Hawke 8-32x56

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o poradę/pomoc - Hawke 8-32x56

Post autor: Yurko »

Używałem kiedyś ATP66 i nadal używam AOP55. W jednym wypadku potrzebowałem dodatkowej regulacji do strzelania na krótkim dystansie (w zimie w domu) , ale później okazało się, że zamontowanie zwykłego ale bardzo niskiego montażu pozwoliło zmieścić się w mizernej regulacji lunety. Drugi montaż jest w takiej trochę źle poskładanej wiatrówce Krala, która ma też trochę krzywe mocowanie lufy... Powoli ją jednak poprawiam i pewnie niedługo go "wyrzucę". A wady regulowanych montaży to: 1 cena 2 mały wybór 3 (albo 2b) zawsze są wysokie albo bardzo wysokie. Co do ich solidności itp, nie wypowiem się, bo to tylko sporadyczne użycie. Ja nie miałem problemów poza trudnością z właściwym ustawieniem. Poza tym, widziałem gdzieś w internecie podwyższenie szyny z regulacją, ale nie bardzo mnie to interesowało.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o poradę/pomoc - Hawke 8-32x56

Post autor: brrupsz »

Myślę, ze Domar może dorobić podwyższenie szyny z mikroskosem. Z regulowanych mam Burris Signature, bardzo fajny i niski montaż. Z każdym regulowanym jest tak, że trzeba się trochę pobujać z regulacją. Potem jest już ok, szczególnie na PCP. Kiedyś czytałem, że na FWB300S kładą 8-32 na montażu AOP55 i zero trzyma, a tam trochę wstrząsów jest, więc ten konkretny regulowany nawet na sprężynę podejdzie.
gastovski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2019, 01:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o poradę/pomoc - Hawke 8-32x56

Post autor: gastovski »

Januszpelle pisze: ... skoro masz (domyślam się) niedaleko do Zalesia, to również niedaleko miał byś na Siekierki.
Tam mógłbyś porozmawiać z kolegami na przeróżne tematy, które Cię interesują.
Dodatkowo miałbyś szansę popatrzeć przez różne szkła i porównać namacalnie różne karabinki.

Najczęściej umawiamy się tu: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=36 ... 7#p1881567
W tą niedzielę na pewno ktoś tam będzie.

Dziękuję bardzo za zaproszenie. Przyjadę.
Co prawda w tą niedzielę nie mam szans ale wpadnę gdy tylko obowiązki pozwolą.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”