Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP vs Viper pst FFP

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP vs Viper pst FFP

Post autor: ds »

Witam, pojawiło się kilka tematów dotyczących DT, bardzo chętnie dokonałbym porównania Vipera z DB , Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów posiada takowego DB gdzieś na śląsku to podjechałbym z Viperem aby porównać i podzielić się z Wami spostrzeżeniami.
Db ma ciut większe pole widzenia nie posiada takich powłok jak Viper-jest podobno trochę ciemniejszy ale do papieru nie przeszkadzało by to , szkło niby to samo ciekawi mnie czy aberacja na tym samym poziomie , a to do papieru już ma duże znaczenie, czekam na sygnał priw
Dariusz
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP vs Viper pst FFP

Post autor: ds »

Dotarł DB wiec na szybko kilka słów o obu lunetach, skupię się na DB - Fajna całkiem niezłe szkiełko aberracja minimalnie większa od PST, w DB aberracja delikatnie pływa gdy oko schodzi z osi obrazu testowane w nocy - biały napis na czarnym tle i to jedyna jej słabość do PST, , generalnie różnice są minimalne , dostrzegalne dla znawcy tematu, DB jasny szeroki obraz ostrzy z 5-6 m. wyprodukowana w Chinach. Wady DB duży gruby okular przeszkadza w sztucerze - mało miejsca podczas otwierania zamka, długa część lunety od wierz do okularu w sztucerach może być konieczność stosowania montażu off setem - luneta musi iść do przodu. Jak jest długa szyna to nie ma problemu. Db za 1600 ffp cena rewelacyjna, ciekawe było by porównanie z PST 2 ...
Krzyż identyczny jak w PST , nadmienię o wielokrotnie powtarzanej rzekomej wadzie siatki w pierwszym planie czyli- grubaśnośći krzyża i zasłanianiu celu- max pow 24x na 300m ok 1-1,5cm, 600m ok 3 cm i na 800 m zasłania ok 5-6 cm , sprawdziłem osobiście na kwadratach wielkości 10 cm .
Za jakiś czas uzupełnię opis jak się sprawuje , tyle pierwszych wrażeń.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2019, 23:14 przez ds, łącznie zmieniany 1 raz.
rafal736
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 19 września 2007, 12:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP vs Viper pst FFP

Post autor: rafal736 »

Mam pytanie, wiem, że Viper PST ma regulacje paralaks od 50 yard. Jak to jest w rzeczywistości, czy ostrzy w całym zakresie na 50 metrach?
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP vs Viper pst FFP

Post autor: ds »

PST ostrzy od 40m pow 24x i od ok 12-14 m w pow 6x, żeś mnie wygonił na balkon zimą z pukawką i dalmierzem ;laughing:
rafal736
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 19 września 2007, 12:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP vs Viper pst FFP

Post autor: rafal736 »

Dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”