Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C vs Hawke Sidewinder 6-24x56 SF FFP MIL IR 17420

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Kazol
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2018, 11:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C vs Hawke Sidewinder 6-24x56 SF FFP MIL IR 17420

Post autor: Kazol »

W związku z jak się okazało ogromnym zainteresowaniem oraz błyskawicznym znikaniem z półek lunety Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C chciałem podzielić się spostrzeżeniami oraz porównać ją z podobną lunetką Hawke Sidewinder 6-24x56 SF FFP MIL IR 17420.

Starałem się robić dokładne zdjęcia prezentowanych obrazów, ale nie oddaje to rzeczywistej jakości i proszę potraktować to jako poglądowy materiał. Sam takiego szukałem zanim zdecydowałem się na zakup. Mam nadzieję, że komuś pomoże w decyzji.
Poniżej przedstawiam obrazy w powiększeniach x6, x12, x18, x24 odpowiednio najpierw dla Hawke, a następnie Vortex.
Obserwowany obiekt ok 200 m ode mnie.

x6
Obrazek

x12
Obrazek

x18
Obrazek

x24
Obrazek

Moje spostrzeżenia i wnioski:
Wierzyczki w Vorteksie mimo iż nie są blokowane, działają wyśnienicie, głośne kliki, stabilne, jednakowy dystans pomiędzy klikami. Czego niestety nie można powiedieć o Hawke.
Obraz wyraźniejszy mimo iś średnica mniejsza o 6 mm. Dobre odwzorowanie kolorów.
Siatka celownicza cieniuteńka i z otwartym punktem przecięcia na środku. Ponumerowane elementy na siatce ułatwiają orientację.
Edgun Matador R5M .25
Hatsan BT-65 SB LW ELITE .22
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP
meiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 07 stycznia 2015, 17:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C vs Hawke Sidewinder 6-24x56 SF FFP MIL IR 17420

Post autor: meiss »

Fajne porównanie, ja po zakupie miałem okazję porównać z PWSem LS 02 i niestety tutaj Vortex mocno odstaje jeżeli chodzi o ostrość obrazu, korektę dioptri oraz mechanikę. Jedynym plusem jest krzyż w pierwszym planie, chociaż tutaj także mam zastrzeżenia, że jest mimo wszystko za cienki.
Z jednej strony fajnie bo do tarczy dużo nie zasłania, z drugiej krzyża w FFP nie kupuje się do tarczy, a do taktyki jest nieczytelny na małych powiększeniach i wymaga poświęcenia czasu na skupieniu się na krzyżu, którego na stage zazwyczaj nie ma.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C vs Hawke Sidewinder 6-24x56 SF FFP MIL IR 17420

Post autor: Leon83 »

Może różnica w cenie PWSa nie jest znacząca ale średnica obiektywu i przede wszystkim tubusu ma duży wpływ na porównanie do Vortexa....

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”