Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Kallon
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 19:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: Kallon »

Koleżanki i Koledzy,

przymierzam się do zakupu Pro Sporta AA, mam do Was pytanie.
Bazując na Waszej wiedzy i doświadczeniu możecie mi doradzić, tudzież odradzić, którąś z poniższych lunet do tej wiatrówki?
Zastanawiałem się nad tymi modelami:
- Bushnell Trophy 4-12x40 Multi-X SF 2016;
- Vortex Crossfire II 4-12x40 1" AO BDC;
- Hawke Vantage 4-12x50 IR L4A.

Cel - strzelanie rekreacyjne, strzelnica, tudzież plener działkowy.
Dajcie znać jeżeli któraś z nich, Waszym zdaniem, przoduje nad innymi, może macie inne propozycje, tak do 1000 zł.
Z góry dzięki.
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: falma »

Może Hawke Airmax 4-12x40 AO? 700zł kosztuje.

Ten Hawke Vantage 4-12x50 to trochę duży jest. Potrzebna Ci taka wielka przednia soczewka?

Vortex Crossfire II 4-12x40 1" AO BDC to fajna luneta, ale nie każdemu pasuje krzyż BDC.

Zastanów się jeszcze nad Hawke Vantage 3-9x40 AO lub 4-12x40 AO. To dobre celowniki w korzystnych cenach. Tego mniejszego mam na TX200.
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: brrupsz »

Za 1100 można kupić nową Deltę optical titanium 4-16x42, którą sporo osób poleca. Z mocno tańszych alternatyw Hawke Vantage jest niezłe, mam 4-12x40 AO na LGU i sprawdza się bardzo dobrze, aczkolwiek na maksymalnym powiększeniu ciut widać, że to bardziej budżetowe szkła. To tania, fajna lupa i spokojnie można pokryć cały dystans wiatrówkowy. Jeżeli lubisz strzelać na poprawki na krzyżu to szukaj raczej siatki mildot, a nie duplex. Największy zakres poprawek z lup budżetowych z gwarancją do tysiąca zł daje wspomniany Hawke Airmax i któryś z mniejszych modeli Leapersa, chyba 3-9x32 AO TF2, który ma 9 dotów w każdą stronę. Z nowych bushnelli w tej cenie specjalnie wyboru nie ma, każdy albo nie ma AO, albo ma duplexa. Crossfire fajny, ale jakbym miał wykładać 8 stów to chyba bym wolał dozbierać do Diamondbacka z AO lub Tacticala FFP. Z drugiej strony wydaje mi się, że ten Crossfire więcej zniesie na sprężynie niż Airmax (chciałem to kiedyś kupić na sprężynę i spotkałem trochę negatywnych opinii). Moim zdaniem wybierz coś koniecznie z AO lub SF, siatką mildot lub BDC, obiektywem max 44. Vantage 3-9x40 AO lub 4-12x40 AO plus średni montaż Hawke spokojnie spełni Twoje potrzeby, a kieszeni nie wyczyści.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: FireFighter »

Polecam małego dota, sam sprzedałem używanego za 700 zł. w stanie bardzo dobrym, mialem na Tx 200 mk3 za cholerę nie chciał " paść". Gybyś jednak mógl dołożyć 400 zł. to proponuję używkę SWFA SS 10X42 MQ, bardzo dobra luneta, mam obecnie na TX 200 HC, zobaczymy czy wytrzyma. Podobno pancerna ale zdażają się wadliwe sztuki. Mówiąc bardzo dobra mam na myśli mechanikę, zakres regulacji oraz siatkę, która bardzo mi odpowiada optycznie może gorsza od małego dot-a, ale na pewno bym jej na dot-a nie zamienił .
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
StgMechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 26 października 2016, 10:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: StgMechanik »

Vortex daje dożywotnią gwarancję co osobiście będę sprawdzał dam znać jak to wygląda w praktyce
AA Prosport i Nikon Monarch dają przyjemność nawet jak chybiam
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: FireFighter »

W praktyce wygląda to tak, ze wymieniają na nowy egzemplarz lub naprawiają usterkę po uprzednim wysłaniu do serwisu. Mam jednego vortexa jeszcze mi nie padł i chyba to nie nastąpi jest na HW 30 S Custom po Hoganizacji. Natomiast Koledze z forum załatwiałem serwis Vortexa nawet paragonu nie miał i w kol..e naprawili. :piwo:
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
StgMechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 26 października 2016, 10:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: StgMechanik »

Też nie mam paragonu więc zobaczymy czy nie będzie powodu do odrzucenia reklamacji
AA Prosport i Nikon Monarch dają przyjemność nawet jak chybiam
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: Zagorek »

Wielokrotnie sprawdzone i usterka a nawet uszkodzenie mechaniczne z i bez paragonu załatwione pozytywnie.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
StgMechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 26 października 2016, 10:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: StgMechanik »

Czyli często się psują?
AA Prosport i Nikon Monarch dają przyjemność nawet jak chybiam
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: Zagorek »

Jeden źle działający pierścień AO tj. zacinające się pokrętło, luzy na wieżyczce i dwa uszkodzenia przez użytkownika (upadek i nie działające powiększenie oraz regulacja dioptrii). Ponadto nawet uszkodzona luneta w transporcie wygięta w banan rozpatrzona pozytywnie. Na olbrzymią ilość używanych na sprężynach nie słyszałem o problemach z trzymaniem "0" nawet w najtańszych crossfire.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
StgMechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 26 października 2016, 10:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: StgMechanik »

A u mnie krzyż przechylil się na prawo i poprawki zrobiły się od razu na wiatr pod warunkiem że wieje z lewej :-D
AA Prosport i Nikon Monarch dają przyjemność nawet jak chybiam
Kallon
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 19:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: Kallon »

Dzięki za wskazówki, rozważałem również Deltę, i widzę, że ma dobre opinie, na początku najbliżej do Vortexa mi było, a to co piszecie o reklamacjach, to na plus ta ich obsługa, ale jak słusznie zauważył StgMechanik, człowiek zaczyna się zastanawiać, czy nie za często się psują :)

I tak jak teraz grzebię to już znalazłem wspomnianego przez brrupsza DOTa w cenie 1049, więc chyba pójdę w tym kierunku.

A tak przy okazji, orientujecie się czy w sklepach internetowych (jako że nie mam w miarę blisko do żadnego stacjonarnego oferującego Pro Sport), które sprzedają produkty AA, bywają jakieś promocje typu Black Friday czy coś takiego, w sensie na cały asortyment? Bo wszędzie AA PS w orzechu stoi za 3199 zł, i zastanawiam się, czy szansa jest sens czekać, może coś spadnie, czy raczej nie ma co liczyć? :027:
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: brrupsz »

Na AA jeszcze promocji nie widziałem. Jedynie możesz liczyć na używkę (nie odradzam, nie namawiam - sam w każdej używce, którą kupiłem musiałem coś robić). Pamiętaj, że jak kupisz nowy to stracisz kupe hajsu przy ewentualnej odsprzedaży więc lepiej bądź stuprocentowo pewien, że dany model jest dla Ciebie odpowiedni.
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 34
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: PiterM »

Zdecydowanie polecam Vortexa, po wielu eksperymentach przesiadłem się na Vortexy i żaden nigdy nie padł. Używałem / używam serii Crossfire II, Viper HST, VIPER PST, Diamondback HP, Diamondback Tactical (SFP oraz FFP). Zawsze byłem zadowolony z zakupu, jakość jest więcej niż adekwatna do ceny. Jedyna klasyczna luneta "nie Vortex" jaką mam i polecam to Leupold 3-9x33 EFR, ale tu w ogóle trudno o konkurencję, to jest klasyka klasyki.

No i jakby co to masz dożywotni serwis i to z tego co wiem bez wymogu przedstawienia dokumentu zakupu - dokumentem gwarancyjnym jest sama luneta :)
Ostatnio zmieniony 01 października 2018, 09:05 przez PiterM, łącznie zmieniany 1 raz.
a w kieszeni - Sebenza
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex vs Bushnell vs Hawke dla AA Pro Sport

Post autor: Linek »

Prosport a w orzechu deluxe sprzedawał będę ma regulowaną stopkę pod kątem tłumik Hogana a napęd można wymienić w razie w.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”