Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: PIORRO »

Kłapek o ile można podaj jakieś podobne a raczej lepsze lunety po tym jak to zjechałeś vortexa, tak chyba wypada. Nie sztuka napisać że dwu czy trzy krotnie droższe lunety są lepsze .
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: kłapek »

Zjechałem :shock: Wręcz przeciwnie. Starałem się być delikatnym :-D

Wypada czytać forum. Gdybyś to robił, to wiedziałbyś, że w optyce wiele aspektów jest czysto subiektywnych. Dla jednego pewne rzeczy są oceniane jako wada, dla innego zaleta. Sam musisz do pewnych rzeczy dojść i zdecydować, co Ci pasuje, a co nie. Nie dostaniesz gotowego rozwiązania.

Ja mogę napisać Ci jedynie swoje zdanie. Mimo, że od jakiegoś czasu mało wiatrówkuję, to Burris T (oczywiście miałem, ale nigdy nie lubiłem) w mojej opinii pozycję 'debeściaka' ma niezagrożoną i do HFT nadaje się bardziej niż tytułowy Vortex.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: PIORRO »

Tak po angielsku się wycofujesz zwalajac wina na moje "nieczytanie " forum . Ogólnie pytałem bo sporo z twojej opinii było jakby ogólną a nie tylko twoją krytyką więc myślałem że od niechcenia rzucisz kilka przykładów a Ty odwracasz kota ogonem i dalej krytyka pozostała nie konstruktywna.
Czytam forum codziennie i wiem że lubisz lunetki od 4tys plus tyle że to x3 vortex i niesmak zostaje po czytaniu takowych wpisów zakończonych tak a nie inaczej czyli krytyką dla samej krytyki. Ciężko,wielki brzydki i ogólnie do D :-/
I skoro twierdzisz że nie da się podać gotowej recepty z uwagi na to że różni strzelcy doceniają inne zalety to dla tych właśnie przyczyn nie możesz od tak krytykować bo może innym to się podoba co tobie przeszkadza. I tak w koło można.
Jasność i jakość szkieł np pozostaje niezmienną zaletą.
Ostatnio zmieniony 04 września 2018, 19:30 przez PIORRO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: Markm »

PIORRO pisze:Mogę odkupić za 1300 bo jako nowa pewnie w dobrym stanie :-D
PIORRO pisze:Na drogie pcp jeszcze jako tako kupić szkło za 4-5 tyś jak luśnia za 8 ale na sprędzinę poniżej 2tysi to trochę jak kupić felgi za 10k do Audi za 3 tysie :-? Z resztą nie wiem czy wtedy wiatrówka nie ograniczała by tak dobrej lunety przez odrzut .
PIORRO pisze:Kłapek o ile można podaj jakieś podobne a raczej lepsze lunety po tym jak to zjechałeś vortexa, tak chyba wypada. Nie sztuka napisać że dwu czy trzy krotnie droższe lunety są lepsze .

Zero w postach o tytułowej optyce. Tej jeszcze nie przetestowali dobrze a chcesz lepszą mimo że żadnej nie masz...
( a najlepiej żeby Ci oddali za worek cebuli nówkę sztukę)

Bądź facetem z jajami, skończ jęki bo nie da się tego czytać, puki co zachowujesz się jak taka co by chciała ale nie wiedziała, może by i ale się bała...

PS. Dobra optyka kosztuje.

Czekam na kolejne recenzje i opinie użytkowników
Ostatnio zmieniony 04 września 2018, 19:31 przez Markm, łącznie zmieniany 2 razy.
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: PIORRO »

Markm pozbierales przypadkowe wpisy j wyciągasz jakieś dziwne wnioski . Właśnie jako czytający forum zwracam uwagę na to co piszą inni np kłapek i to że w opisie vortexa za 1500 padają porównania do sprzętu za min 3tys co też nie jest jakoś na miejscu .
Ten sarkazm cebulowy zachowaj dla siebie jak możesz bo na finanse nie narzekam jak na razie ,po prostu wydatek musi być uzasadniony i logiczny a nie że " dobre szkła kosztują " i pewnie kupię na sprężynę lupe za 4tys, gdzie tu logika a tak się kończy zawsze test sprzętu o przystępnej cenie.
Ostatnio zmieniony 04 września 2018, 19:46 przez PIORRO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: kłapek »

@PIORRO
chciałem uniknąć z Tobą polemiki, ale zwróciłeś się z konkretnym pytaniem do mnie i … dałem się wpuścić w maliny ;laughing:

Ale do rzeczy -> lubię takie za 15.000, ale lubię również takie za 1.500 i taką lunetę sobie zostawiłem gdyby mnie przypadkiem naszła ochota kiedyś strzelić HFT. Jest to Weaver Grand Slam 3-12x42, którego całkiem niedawno można było kupić w USA za 250 $. Jest: mały/kompaktowy, ma SF od 25y (w rzeczywistości od 22), ma mały błąd paralaksy i bardzo poprawny obraz, siatka pomiędzy środkiem, a przejściem w grubą sekcją odmierza 1 dot, potrafię go ustawić tak żeby odróżnić czy figurka stoi bliżej 35m, czy bliżej 41 i tak naprawdę strzelając od czasu do czasu HFT nie potrzebuję nic więcej.

Napiszę jeszcze raz i mam nadzieję, że bardziej zrozumiale w sprawie porównania z Burrisem T :-D Gdybym pierwszym dziesięciu zawodnikom z ostatnich zawodów HFT zamontował na karabinach Burrisa T i kazał przy pomocy niego strzelić zawody HFT, to jestem pewien, że większość strzeliłaby zdecydowanie lepszy wynik niż robiąc to samo przy pomocy tytułowego Vortexa. Tylko tyle :-D
Gdybym ja ustawiał tor HFT (zdarzało mi się to robić) i wiedział, że przyjadą zawodnicy z tytułowym Vortexem, to z pewnością ustawiłbym 2-3 figurki w ten sposób, że polegliby na tych stanowiskach ze względu na zbyt cienką siatkę.

Rankingi z polecanymi lunetami do HFT były i wystarczy poszukać.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: tommylee »

Tytułowy Vortex ma parametry typowo taktyczne.
Oferuje bardzo wiele w tak niskiej cenie ale lunety taktycznej nie da się tanio wyprodukować więc producent musiał pójść na ustępstwa.

Popatrz na ceny vortexa o podobnych parametrach z wyższych serii.
Później jedź do Kolby i porównaj je na żywo.
Wróć i podziel się wiedzą.

Ja trzymam kciuki za ten celownik ale mam świadomość że to nie jest high end. Jednak stosunku ceny do tego co oferuje na ten moment powoduje, że tyle o nim piszemy.
:-D
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: MI-6 »

Jest to chyba najtańszy na rynku celownik FFP. Nie dziwi więc jego chiński rodowód.
Jak na swoją klasę, mechanikę, szkła i cenę dobrze wykonany. I chyba wart tych bajerów które w niego włożyli.

Poczekajmy aż kurz opadnie i potestujmy w tym czasie... obiektywna ocena po kilku zawodach będzie miarodajna.

Mnie trochę drażni ten cienki krzyż, jeszcze nie mogę się do niego przyzwyczaić, ale fakt, nie ginie.

Osobiście czekam, aż uda mi się postrzelać w ostre słońce, aby zobaczyć czy nie ma białych plam, smug i innych efektów świetlnych oraz jak zmieniają się rozmazy w takim słońcu...
TX200 HC + Vortex Viper
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: Yurko »

Ciekawa sprawa z tym "krzyżem". Czy jest ktoś, komu nie wydaje się za cienki. Dla mnie nie ma to dużego znaczenia, bo nie jeżdżę na zawody ale też wydał mi się zbyt subtelny. Na szczęście u siebie na "ogródku" mogę się w niego dowolnie długo się wpatrywać próbując zrozumieć co widzę, lub ewentualnie skorzystać z powiększenia. Mam nadzieję, że to nie zmieni mi mojego "zera". Czy może zmieni?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: Cin91 »

Uwielbiam polemikę tu stosowaną stosowaną - "gdybym", "jestem pewien", etc.
Szkoda, że oparta na gdybymisizmie i pewniemisizmie, a nie na obserwacjach z pola bitwy z tym celownikiem na karabinku.
No cóż... Potem ktoś to czyta i nie wie komu wierzyć - ekspertowi wiatrówek uprawiającemu "gdybymisizm" czy jakiemuś randomowi świeżakowi jak ja, który faktycznie posiada ten celownik i z niego strzelał ;)

Niemniej nadziei nie utraciłem, a wręcz przeciwnie. Nie muszę mieć szkieł zeissa, ani mechaniki Vipera. Dla mnie nawet ten Vortex to na wyrost, a Burek wystarczył mi w 100% do hft. Wziąłem.vortexa jednak z dwóch powodów - ciekawość i coraz częstsze rekreacyjne strzelanie, gdzie dobre powiększenie i cienka siatka ma znaczenie.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: kłapek »

Cin91 pisze:... Potem ktoś to czyta i nie wie komu wierzyć - ekspertowi wiatrówek uprawiającemu "gdybymisizm" czy jakiemuś randomowi świeżakowi jak ja, który faktycznie posiada ten celownik i z niego strzelał ;)...
Daj spokój, bo mam dylemat, czy rozmienić się na drobne i pociągnąć temat eksperta od Waltherów i Steyrów - kurs ukończony w 3 tygodnie, czy odpuścić?
Przepraszam i odpuszczam, nie mam szans :wink:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: Cin91 »

Wczoraj testowałem latarkę Zanflare F1. Sama latarka maluśka, a w sumie spisała się zdumiewająco dobrze...
Ale jeszcze lepiej spisał sie Vortex. W Burrisie nie widziałem krzyża w większości przypadków nHFT...
A w Vortexie wczoraj widziałem krzyż dobrze w całej rozciągłości dystansów. Nawet bardzo bliskie i bardzo dalekie figurki nie sprawiały problemów większych niż w dzień - można było dobrze wymierzyć i domierzyć.
Test nocnika przy pow. 12x i paralaksie na 25m.
Lepszy test w Jachrance na nHFT :052:
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 34
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: PiterM »

Z tego co czytam, to może to być bardzo fajna niedroga luneta. Podoba mi się precyzyjna cienka siatka, wygląd, rozmiary. Tak, już jest w drodze do mnie :) także zobaczymy jak się sprawdzi na FACu. Strzelnicę planuję w sobotę, a jak nie to zaraz po weekendzie. Jeśli obraz będzie na poziomie poprzednich modeli Diamondback Tactical to już ją lubię!
a w kieszeni - Sebenza
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: Łysy »

Jako kolejny posiadacz z "czystej ciekawości" stwierdzam, że faktycznie krzyż jest bardzo dobry nie za cienki nie za gruby. Ale ma jedna podstawową zaletę od mojego poprzednika czyli LS -a , krzyż jest widoczny zawsze , czy to na jasnych kilzonach czy na ciemnych. W LS-e często mi znikał na ciemnych celach i musiałem najeżdżać z lewej lub prawej i wyczuwać moment strzału. Tu nie ma mowy o zanikaniu na powiększeniu x10 a na powiększeniu x 12 to już w ogóle. Ogólnie celownik mi się bardzo podoba co do wykonania i jakości szkieł i mechaniki. Niestety nie jestem zwolennikiem wież taktycznych, zdecydowanie wolę osłonięte zakrywkami i to jedyny powód dla którego mógłbym nie strzelać z niego HFT. Co do błędu paralaksy jest bardzo mały, może nie tak mały jak w Viperze czy burku ale i tak jest mały, a w porównaniu do LS-a to właściwie go nie ma ;laughing: . Jeśli znajdę sposób jak zablokować wieże na beton żeby mi się na zawodach nie przestawiły to na pewno będę z niego strzelał w przyszłym sezonie. Biorą pod uwagę parametry cena/jakość/krzyż i jeszcze FFP nie widzę dla niego sensownego przeciwnika.
Oczywiście to moje subiektywne zdanie.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP

Post autor: tommylee »

Wieże można przyblokować o-ringiem umieszczonym pod kapturkiem wieży.
Takie rozwiązanie sprawdziło się w SIII - nie wiem jednak jak to wygląda na żywo, może ktoś wklei zdjęcie? :-D
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”