Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: GreenHeart »

Dałem mu do naprawy lornetkę pzo. Wróciła z wadą której wcześniej nie było i pękniętym obiektywem. Super robota za 200.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: Cin91 »

Czytałem po forach, szukając godnego polecenia zakładu optycznego, i wszędzie właśnie pana z Wichrowych Wzgórz polecano, że robi robotę bardzo solidnie. Sam zamierzam oddać tam swoją lupkę :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
cezare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 16 maja 2011, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: cezare »

powiem Ci że tego typu podejście reprezentują jedynie najwyższej klasy specjaliści rzeczywiście zawaleni robotą, do których są kolejki ..
jeżeli robi FIFO - to się nie dziwie że nie wie ile mu zejdzie .. bo czasami problem jest błahy, a czasami trzeba się pochylić mocniej - a ponieważ praca ma być wykonana na tipo top - to znajdź mi przyjacielu wróżkę ze złotą kulą żeby określiła ile lupek ma wady przy których zejdzie się długo a ile krótko .. z reguły jak u mechaników - panie stuka wahacz - a się okazuje że wahacz też i drążek i mcperson wybubany - i weź sobie załóż 40 min na wymianę wahacza i zamów wcześniej części - no nie da się .. dobrze wykonana praca ma trwać ile musi i koniec.

sorki za wtrącenie - bardzo Cię rozumiem, ale można być zmęczony całą sytuacją jak jest się doskonałym rzemieślnikiem i szczerze mówi się "nie wiem na kiedy będzie" .. a z drugiej strony słyszy się "no jak to Pan nie wie ? etc.. " no @#$%
HW40 / FWB601 PCP + Nikko C-More X10 2-20x44 - Military approved grade true 10x zoom parfocal scope
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: Dexter »

A ja to znam z autopsji :) tylko od strony stołu warsztatowego. Pyta się klient ile będzie trwała robota bo ma objaw X. A objaw X może być spowodowany przez przyczynę a, b lub c albo ich kombinację. I na pytanie "ile to potrwa" (zanim jeszcze oglądnę sprzęt do naprawy!) całkowicie szczerze odpowiadam: nie wiem. Pomiędzy 12h a 6 miesięcy. Zwykle w tych granicach. Czasami przyczyna jest od razu jasna na pierwszy rzut oka, wymienia się łatwo dostępną część i jest gotowe w dzień. Lub pół. Albo na poczekaniu. A czasami... czasami tydzień szuka się przyczyny (lub np trzy) przekładając kolejne elementy ze sprawnego egzemplarza, potem ściąga się z trzech różnych sklepów na Dalekim Wschodzie części, dwa z nich przysyłają nie to co zamówione lub po trzech tygodniach piszą, że jednak tego nie mają, producent nie raczy nawet odpisać lub wprost informuje Cię, że ma gdzieś zagraniczne rynki i mu nie zależy i radź sobie sam (tak, to autentyczny przypadek, jeden producent z branży informuje o tym wprost na swojej stronce). Po dwóch miesiącach udaje się skompletować części. Po zamontowaniu ich okazuje się, ze jednak nadal nie działa :D i kombinujemy dalej.

Inna jednak sprawa to odwalanie gównianej roboty, fuszerki i bycie bucem, to osobna kwestia.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: ArturR »

Osobiście nie miałem do czynienia, ale są tutaj wiarygodni strzelcy którzy piszą o tym serwisie i nie odradzają, więc pewnie wiedzą co piszą - na przykład Witboj

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=22&t=69359
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2973
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: Josef »

Ok. 3 lata temu oddałem do przefokusowania swoją lupkę na ok. 22 m. W rozmowie telefonicznej p. Marek odpowiedział, że nie wie, ile konkretnie będzie to kosztowało, ale w granicach 50-200 zł. Poza tym uprzedził, że jeśli obiektyw jest osadzony w tubusie na mocny klej, w trakcie uwalniania obiektywu w tubusie mogą rozkleić się także soczewki obiektywu. Zaryzykowałem i odpowiedziałem: proszę robić. Chyba za dwa dni oddzwonił i poinformował, że klej na obiektywie puścił, a lupka sprawna (soczewki obiektywu nie rozkleiły się). Zapłaciłem 50 zł. Gdy pojechałem odebrać lupkę, powiedział nawet, jak to zrobił. Poinformował mnie również, że podgrzewanie tubusu w miejscu obiektywu może niekiedy skończyć się rozklejeniem soczewek obiektywu. Od tej pory obiektyw lupki mogę sam ustawiać na dowolną odległość. Super robota.
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: wiki09 »

Cin91 pisze:Czytałem po forach, szukając godnego polecenia zakładu optycznego, i wszędzie właśnie pana z Wichrowych Wzgórz polecano, że robi robotę bardzo solidnie. Sam zamierzam oddać tam swoją lupkę :)
Radku , a czemu tak daleko , " pod nosem masz " warsztaty
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: Cin91 »

Bo tamten zakład polecali mi strzelcy, którzy robili optyki.
Ewentualnie mam Wedmana w Legionowie - 40min jazdy samochodem od domum
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
debowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 21 lipca 2008, 17:23
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: debowy »

Mój Vortex PST właśnie tam trafił. Szacowany termin przefokusowania to około 20 dni. Dam znać jak wyjdzie ale oglądałem lunetę po robocie i szkła były super ustawione.
"no drill, no skill"

Obrazek
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: wiki09 »

Jeszcze Szymański Optic . Wysłałem swoją na przegląd , zobaczymy , czy coś jej dolega , czy ja po prostu jej nie ogarniam . Dam znać jak wróci.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6040
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: ravkill »

Macie sprawdzony serwis delty optical i wysyłacie do garaży i później się dziwicie..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
WuDe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 21:18
Tematy: 11
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: WuDe »

hatsanowiec pisze:Powątpiewam w kunszt tego pana. To raczej jakiś hobbysta albo pośrednik który przesyła sprzęty do prawdziwych fachowców i jeszcze robi łaskę. Nie ma o nim nigdzie żadnych konkretnych informacji dlatego ja piszę własne doświadczenie ku przestrodze.
Oddawałem panu Markowi kilkanaście lunet i polecałem jego usługi wielu strzelcom wszyscy byli zadowoleni ja także pan Marek jako fachowiec starej daty który spędza wiele godzin z martwą naturą :-D w piwnicy zapewne miewa humory lub nawet jakies małe dziwactwa ale jest specem z najwyższej półki i zasługuje na szacunek.
Oczernianie go i stawianie zarzutów że jest posrednikiem zakrawa na chwyt konkurencji która próbuje brzydkich sztuczek.Może kolega hatsanowiec coś bliżej o oddanej lunecie i problemie z jakim została oddana.
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2018, 21:11 przez WuDe, łącznie zmieniany 2 razy.
WuDe jest dobry na wszystko :-D
LG i LG i Dejsik
http://www.wsststrzelec.pl/
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: wiki09 »

ravkill pisze:Macie sprawdzony serwis delty optical i wysyłacie do garaży i później się dziwicie..
Nie do końca się zgodzę , że do garaży . Warto czasami poczytać opinie z for łowieckich / myśliwskich . Zazwyczaj powtarzają się te same nazwiska / zakłady , więc każdy ma wybór . Co do delty , nie podważam korzystałem bez zastrzeżeń .
Awatar użytkownika
Megabos
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 09:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: Megabos »

Przefokusowałem tam Vortexa PST i nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko zależy pewnie od tego, czego kto wymaga. Mi piwnica nie przeszkadza. Ważna jest jakość wykonamych prac.
Na odbiór szkiełka czekałem około 10dni, cena zgodna z umówioną, efekt idealny - czego chcieć więcej.
Pan Marek, jest typowym rzemieślnikiem "starej daty", który zasługuje na szacunek z racji swojego wieku i doświadczenia.
Dla upierdliwców pewnie bywa niemiły.
Awatar użytkownika
debowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 21 lipca 2008, 17:23
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa optyki Marek U. Poznan. Ciekawostka

Post autor: debowy »

ravkill pisze:Macie sprawdzony serwis delty optical i wysyłacie do garaży i później się dziwicie..
No ja właśnie po serwisie Delty do Pana Marka oddałem. Nie sądziłem, że między lunetą moją robioną w delcie, a mojego przedmówcy może być tak kolosalna różnica w obrazie.

Poza tym sam jestem "garażowym specjalistą - bucem" więc wiem że będzie warto.
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2018, 23:12 przez debowy, łącznie zmieniany 1 raz.
"no drill, no skill"

Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”