Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ustawienie zer(a) do HFT

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Ustawienie zer(a) do HFT

Postautor: Cin91 » 2018-03-01, 09:04

No ja właśnie chyba znalazłem swoje optimum, które jest dla mnie najbardziej intuicyjne i w razie zgłupienia przy ocenie dystansu pozwala strzelić na pałę ;)
15/28m jest dla mnie idealnie tym, czego oczekiwałem.
Steyr LG110 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
:arrow: http://www.wkft.pl
:arrow: http://www.forum.wkft.pl

Tommy54

Postautor: Tommy54 » 2018-03-01, 09:13

Cin91 pisze:No ja właśnie chyba znalazłem swoje optimum, które jest dla mnie najbardziej intuicyjne i w razie zgłupienia przy ocenie dystansu pozwala strzelić na pałę ;)

Racja, to jest optymalne ustawienie. Też od dawna tak sobie "wykombinowałem" :-D .
Ale aby jak pisał kol. Michaus ...było możliwie płasko... - podniosłem Vo do prawie granicznej.

Awatar użytkownika
mimut

Postautor: mimut » 2018-03-01, 09:40

Raju Tommy54, znowu zaczynasz ? 15/28 niby dlaczego być optymalnym ustawieniem dla wszystkich ? Dla mnie nie jest, i co mam teraz z tym zrobić? Przestawić się bo napisałeś prawdę objawioną, że to jedyne słuszne? Radka zrozumiałem, bo to dla niego jest idealny setup. Jeśli dla Ciebie też, to napisz że Ty masz tak samo ustawione i po temacie, a nie że
Tommy54 pisze:
Cin91 pisze:No ja właśnie chyba znalazłem swoje optimum, które jest dla mnie najbardziej intuicyjne i w razie zgłupienia przy ocenie dystansu pozwala strzelić na pałę ;)

Racja, to jest optymalne ustawienie. Też od dawna tak sobie "wykombinowałem" :-D....

ps. Pisanie o podnoszeniu prędkości do granicznej, żeby wypłaszczyć parabolę to jeszcze wiekszy idiotyzm. Zrozum człowieku, że te forum też czytają, być może ludzie stawiający swoje pierwsze kroki w HFT/FT. To że siebie pchasz na minę to mnie wali, ale czemu przy okazji chcesz żeby inni się na nią załapali, tego nie rozumiem :583:
Ostatnio zmieniony 2018-03-01, 09:54 przez mimut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cin91
Kontaktowanie:

Postautor: Cin91 » 2018-03-01, 09:46

Cin91 pisze:No ja właśnie chyba znalazłem swoje optimum, które jest dla mnie najbardziej intuicyjne i w razie zgłupienia przy ocenie dystansu pozwala strzelić na pałę

Tommy, mamy inne prędkości początkowe, inne wysokości osi optycznej, inne karabinki i inne lufy, nadające śrutowi inną charakterystykę i inne BC. Nie można mówić, że to tożsame ustawienia.

;)
Ostatnio zmieniony 2018-03-01, 09:49 przez Cin91, łącznie zmieniany 2 razy.

Tommy54

Postautor: Tommy54 » 2018-03-01, 12:33

Boże Święty @mimut, jak uważasz, że masz lepsze ustawienia - to podziel się z nami i początkującymi userami.
Podaj zakresy odległości, gdzie strzela się bezpoprawkowo ,przy jakiej Vo itd.
Tylko krowa nie zmienia poglądów !
Ostatnio zmieniony 2018-03-01, 12:44 przez Tommy54, łącznie zmieniany 1 raz.

Zagorek

Postautor: Zagorek » 2018-03-01, 13:30

To jak z pytaniem przy strzelaniu: "jaką poprawkę brałeś na tę figurkę". Nie odpowiesz toś buc jak odpowiesz to możesz wprowadzić w błąd. Kto wie o co kaman nie pyta, kto nie wie to nie zrozumie.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 4-16x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
Air Arms EV2 + vortex diamondback tactical 4-16x44 ffp
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php

kewalsPL

Postautor: kewalsPL » 2018-03-01, 13:53

Różne Vo śrutu, różne odległości osi lunety i lufy, różne śruty robią różnice a niektórzy by chcieli mieć wypisane jak na recepcie ;laughing: . Ja wolę by luneta prawie leżała na karabinku, strzelić kontrolnie na różnych odległościach by się dowiedzieć jakie poprawki i bawić się (trenować) do znudzenia :502: .

Zagorek

Postautor: Zagorek » 2018-03-01, 15:18

Tak obok ale w temacie. Jak strzelec du** to i z lupą kupa. Co z tego, że rozpiszesz poprawki zrobione co 1 m, nauczysz się ich na pamięć jak pomylisz się w ocenie dystansu. Strzelać i to w terenie i strzelać i strzelać. A jak już uznasz, że jesteś super to dalej strzelaj, strzelaj, strzelaj bo na pewno można lepiej.

kewalsPL

Postautor: kewalsPL » 2018-03-01, 15:56

Zagorek pisze:Co z tego, że rozpiszesz poprawki zrobione co 1 m, nauczysz się ich na pamięć jak pomylisz się w ocenie dystansu.

To przeczytaj co napisałem po poznaniu poprawek :-D ; trenować do znudzenia. Jeden załapie szybko, drugiemu się znudzi zanim się nauczy :516: .

Zagorek

Postautor: Zagorek » 2018-03-01, 16:02

To nie była odpowiedź do Ciebie tylko do wszystkich tych co to myślą że jak Cin czy Ty czy ktokolwiek inny poda jakie jest jego ustawienie "0" to sobie "wezmą" i podium HFT ma załatwione.

kewalsPL

Postautor: kewalsPL » 2018-03-01, 16:10

OK, czyli rozumiesz to tak samo jak ja, trochę dwuznacznie można było zrozumieć ten poprzedni wpis.

Awatar użytkownika
Cin91
Kontaktowanie:

Postautor: Cin91 » 2018-03-01, 16:14

Założyłem temat z ciekawości. Czystej ciekawości. A wy doszukujecie się, że ktoś szuka recepty. Zluzujcie portki.

Mamutowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Mamutowicz » 2018-03-01, 17:08

Tommy54 pisze:Boże Święty @mimut, jak uważasz, że masz lepsze ustawienia - to podziel się z nami i początkującymi userami.
Podaj zakresy odległości, gdzie strzela się bezpoprawkowo ,przy jakiej Vo itd.
Tylko krowa nie zmienia poglądów !

Tommy.. Ty dalej nie rozumiesz.. i pewnie już nigdy nie zatrybisz...
Mimut nie ma "lepiej" ustawionego "zera" . Ma ustawione najlepiej jak dał radę dla siebie. Gdybyś Ty sobie ustawił Jego "zero" na swoim karabinku, to pewnie miałbyś tak durne poprawki że miałbyś problem w cokolwiek trafić.. a On ze swoimi poprawkami na swoim karabinku i ze swoimi umiejętnościami - depcze po piętach byłym mistrzom świata ( a czasami ich przegania).
Ale Ja ci podam "zakresy odległości, gdzie strzela się bezpoprawkowo ,przy jakiej Vo itd."
Czytaj uważnie i ze zrozumieniem:
"Bezpoprawkowo" strzelasz na takim dystansie, na jaki ustawisz sobie to nieszczęsne "zero" +/- parę metrów, i przy Vo takiej, jaką akurat masz na swoim karabinku.
A to, czy dla Ciebie będzie lepiej ustawić to na 20Y czy na 40Y - to zależy tylko od Ciebie i od tego czy Tobie taki setup pasuje czy nie.
To zależy od osobistych preferencji.
Jedni (jak np ja) wolą mieć niski montaż i zero ok 20Y.. ( ja tak wolę, bo nawet z zerem na ok20Y mam czasem problem trafić obitą 15tkę na 25Y.. z poprawkami bym się zesrał. taki skill kiepski i tyle)
Inni zakładają wysokie montaże i ustawiają "zero" na 40Y - licząc na to, że na torze jest raczej mało bliskich figurek.. ale jak się znajdą to muszą domierzyć praktycznie co do metra bo inaczej nie trafią..
A jeszcze inni ustawiają zero na 30Y .. bo tak im wygodnie..
Optymalne ustawienie będzie "optymalne" tylko dla tego, któremu takie ustawienie pasuje..
Czyli np dla Ciebie, Cin91 , czy dla mnie - ten dystans dla "zera" będzie ok.. ale już dla Zagorka może być kompletną klapą.

A Mariuszowi chodziło o to, żeby na forum wiatrówkowym nie uogólniać, bo można przypadkiem wprowadzić w błąd kogoś , kto dopiero kupił pierwszą wiatrówkę i szuka recepty na to "jak trafić tą cholerną puszkę". Ustawi sobie "zero" "optymalnie" jak przeczytał na forum, i nic mu się nie będzie zgadzać.
PS.
Majecha.. a co mam zrobić z tym Twoim zerem? Bo leży w kącie i piszczy..
:)

bobik66

Postautor: bobik66 » 2018-03-01, 17:28

Myślę, że Majecha zgłosi się po to zero, bo się zapisał na MM Polski w HFT i bez zera raczej nie da rady nic ustrzelić. :wink: A co do tego jak ja mam ustawione zero. To ja strzelam na 2 zera 13 i 30m. Montaż maksymalnie niski (między lupę i system dam radę wsunąć kartkę ksero). Dlaczego tak - bo mi najłatwiej zapamiętać poprawki na kz.

Awatar użytkownika
czeczenRAGE

Postautor: czeczenRAGE » 2018-03-01, 17:45

Majecha76 pisze:Kiedyś miałem zero na 25m ale około 1,5 roku temu zgubiłem zero i do tej pory nie mogę znaleźć :(

Czeka mnie ten sam problem po zimie, pytanie czy go szukać czy ustawiać od nowa? ;laughing:
Co do tematu to miałem zero ustawione na niskim montażu na 20 m a drugie około 28m. Miedzy 20 a 28m strzelałem środkiem krzyża. 41m strzelałem wtedy między pierwszą a drugą kreską krzyża BDC. Tak mi wychodziło jak strzelałem figurki, do tarcz źle mi się trenuje. Do programów balistycznych nie wpisywałem.
Pozdrawiam.
HW30s Hogan + Vortex Crossfire II 2-7x32
Air Arms TX200 Mk3 Hogan + Burris Timberline 4,5-14x32

Wróć do „Optyka”