Luneta do FT2

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
przemooo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 15:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Luneta do FT2

Post autor: przemooo »

Czołem!

Naszła mnie jakiś czas temu chęć postrzelania FT ze sprężyny. Zdaję sobie sprawę z tego, że pomysł jest dość karkołomny. Ostatecznie jednak wszyscy robimy to dla zabawy, więc dlaczego nie materializować swoich chęci?
Strzelałem trochę FT z Walthera + BN, ale ta luneta zdaje mi się nie pasować do sprężyny, a może się mylę?

Czy jest na rynku coś pozwalającego w miarę powtarzalnie domierzać a jednocześnie nie będzie tak duże jak Big Nikko i nie rozpadnie się po kilku paczkach śrutu? Od razu zaznaczę, że nie mam aspiracji do podium, chociaż w tej kategorii to jakby już za udział ;laughing:
Chętnie rozważę rynek wtórny w kwocie do 2k. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.
Awatar użytkownika
MaciekBora
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2313
Rejestracja: 18 lipca 2004, 23:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta do FT2

Post autor: MaciekBora »

Duży Leupold EFR daje radę z domierzaniem, a i na sprężynie wytrzymuje. Testowany na TX200 i Theobenie Evolution.
DIANA 54 Airking + Leupold VX-FREEDOM 3-9X33 EFR
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Luneta do FT2

Post autor: TZ »

Temat trochę nieświeży, bo już z 1,5 miesiąca wstecz, ale jeśli coś mogę dodać.....
Mianowicie i generalnie FT1 różni się od FT2 jedynie rodzajem karabinka i napędem tylko. Co za tym idzie wolno Ci posadzić na sprężynie FT2 praktycznie to samo. Jedynym problemem jest tzw "scope killing" sprężyn.
Realia dla FT2 po latach wymieniania doświadczeń z innymi strzelcami FT2 z Europy są.następujące:
- Leupold
- Bushnell
- hawke
- BN
- Sightron III
- S&B
Część z nich ma side Focus (boczne koło), część nie. To jest tylko kwestia wygody, niczego innego. Oczywiście szukasz czegoś z x 32 powiedzmy i więcej. Na takim powiększeniu jesteś w stanie sprostać odległościom powyżej 41 m. Ja osobośie mając zoom 20 - 50 obecnie domierzam na x 35 i jest lepiej niż x 50, czemu ? zapewnie wzrok, który inny był 15 lat temu ....
S&B bałbym się posadzić na sprężynie, za duży pieniądz bez "gwarancji sprężynowej". Z BN widziałem wielu, Węgier jeden sam się przyznał, że po 3 latach padło mu Big Nikko na TX'ie .... i ponownie założył nowe BN. I strzelał 4 sezon i nic. Innymi słowy reguły nie ma, raczej statystyka.
Leupa i SIII nie bałbym się położyć na FT 2. Bushnella 8-32 również. Leup i Sightron spokojnie. Hawke - cholernie często spotykany w DE - nie słyszałem o "ubiciach" tej optyki .... No jest z czego poprzebierać :wink:
Pogrzeb w zasobach forum, jakieś głębsze pytania - wal !
Wyważenie - no właśnie, to zapomina co drugi. Im mniejsza luneta tym lepiej, no i z tymi wątpliwościami zostawiam Cię. BN w tym przegra - duuuuża lupa 8-)
Osobiście do FT2 używam Lepolda LR (premierę ) 20-50/50 - 2 sztuki, Leupold EFR ( premier) 18-40/40.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”