mDot cz Hawke Sidewinder? - do HW100

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mDot cz Hawke Sidewinder? - do HW100

Post autor: vendeta1 »

pulsar pisze: @ravkill jak sprawa wygląda z paralaksą w Delcie FFP i mDot? Jest na podobnym poziomie?
@lysy1791 a jak paralaksa SideWindera i mDot porównując?
Nie do mnie ale się włączę bo widziałem wszystkie 3 looopy.
a) wydaje się FFP ma błąd mniejszy niż mDot
b) paralaksa w Sidewinderze też wydaje się być mniejsza od mDot

Co kompletnie nie znaczy, że mDOT jest do dooopy.
Obraz w mDOT jest lepszy niż w Sidewinderze, bardzo kontrastowy, (po prostu ładny). Dla mnie (amatora) paralaksa mDOTa nie przeszkadza - trzeba być po prostu czujniejszym przy celowaniu mając na uwadze odpowiednie ułożenie oka.
Delta FFP ma nieco skomplikowaną siatkę. Mnie jakoś nie pasuje. Z obrazem to nie wiem. Może ravkill coś ci powie. Ja miałem za krótko tą lupę w rękach. Moim zdaniem podobnie.
pulsar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 22 marca 2017, 21:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: mDot cz Hawke Sidewinder? - do HW100

Post autor: pulsar »

Więc wydaje mi się, ze SideWinder jest chyba dobrym wyborem. Trochę mniejszy kontrast, ale zdecydowanie lepszy krzyż, wieksza regulacja, mniejszy błąd paralaksy, boczna regulacja paralaksy.

Jedyne o co sie martwię to ostatnie wieści, że po przjsciu z kuferków na pudełka kartonowe podobno pogorszyła się jakość wyrobu...
Awatar użytkownika
rikoriko
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 marca 2015, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mDot cz Hawke Sidewinder? - do HW100

Post autor: rikoriko »

Ja mam 8.5-25X42 z pudelka i jest naprawde ok. obraz w normalnym dziennym swietle wcale nie jest gorszy niz w m DOT. Gorzej jest gdy strzelamy w szarówce , wtedy obraz jest ciemniejszy. Krzyz jak dla mnie extra. Bardzo cienki no i strzelajac na powiekszeniu 10x mamy az 8 dotow, co pomaga w dalekich dystansach.Przy powiekszeniu 20x i stabilnym ulozeniu karabinka obraz bez zarzutów.
Awatar użytkownika
Kuffel22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 19 września 2012, 21:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieluń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: mDot cz Hawke Sidewinder? - do HW100

Post autor: Kuffel22 »

Ja od lat strzelam z Hawke Sidewinder 30 ale ze stałki 10x42. Obraz bardzo dobry zarówno dzień jak i pod wieczór. Miałem DOTa i Hawke jednocześnie i wybrałem tego drugiego. Obraz minimalnie lepszy i jaśniejszy (tubus 30mm), dużo lepszy i i cieńszy krzyż ( możemy celować do otworu po śrucie na 50 metrach), większy zakres MOA i boczną paralaksę z większym kołem w zestawie.
Cierpliwość jest cnotą ..
Awatar użytkownika
pawelku171
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 29 października 2015, 21:06
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: mDot cz Hawke Sidewinder? - do HW100

Post autor: pawelku171 »

Nie zastanawiaj się i bierz Hawka. Jak trochę postrzelasz to docenisz pół doty które robią robotę.
AA 410 by Kufel22 Hawke Sidewinder 4,5x14-42 i Burris Timberline 4,5x14-32
tootsi1991
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 20:54
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: mDot cz Hawke Sidewinder? - do HW100

Post autor: tootsi1991 »

ostatnio dużo dobrym opinie zbierają Falcony 6-18x44 z bardzo fajnym krzyżem z połówkami i numerowanymi pełnymi dotami , na forum jest oferta sprzedaży takiej lunety. Widziałem kolegę który strzelał w mikstacie na zawodach i radził sobie z nią rewelacyjnie. Trochę przez nią patrzyłem i obraz bardzo mi się podobał ale to jak zwykle subiektywne odczucie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”