Lunety z UK

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lunety z UK

Post autor: vendeta1 »

mimut pisze:
vendeta1 pisze: 1/ Czy ktoś ma doświadczenia z wysyłkami lunet z UK o powiększenia większym niż 10 i wynikającymi z tego typu trudnościami?
2/ Czy mogą być trudności z przewiezieniem lunet w bagażu podręcznym? głównym?
(...)
ad.1 Najlepiej sprawdzi się kurier i tzw prywatny import. Jak masz kogoś na wyspach, poproś o zakup i wysyłka firmą kurierską. 4 dni i masz szkło w ręku.

ad.2 Podręczny raczej odpada. Nie podjąłem ryzyka utraty szkła w razie cofnięcia podczas kontroli. W głównym udało mi się przewieźć.
(...)
Ach te rady... Czasem dobre, czasem złe. Wszystko zależy od tego, czy chce się kogoś wkopać w niepotrzebne kłopoty :090: .
Dla przestrogi tych, którzy zdecydują się na niepotrzebne ryzyko :

Z instrukcji "Falcona M18+|
"(...)Ta luneta została sklasyfikowana jako "strategiczna pozycja wojskowa" na liście ML1d (Military List 1d) i nie może opuścić Wielkiej Brytanii bez ważnego zezwolenia eksportowego. Nie próbuj eksportować tej lunety z Wielkiej Brytanii bez pisemnej zgody Organizacji Kontroli Eksportu (przyp. polska nazwa Urzędu Celnego?) z BIS (Departament Biznesu, Innowacji i Umiejętności). Jeśli pochodzisz spoza Wielkiej Brytanii, upewnij się, że w twoim kraju nie obowiązują podobne zasady. Skonsultuj się z odpowiednim urzędem przed zamówieniem/wysłaniem lunety za granicę."

Ze strony http://www.tacticalscope.co.uk
"Lunety o powiększeniu 10x lub więcej, dwójnogi, trójnogi zostały wciągnięte na listę sprzętu wojskowego (MIlitary List) podlegającego kontroli eksportowej (ang. export controls) nim zostaną wysłane poza Wielką Brytanię. Jeśli znajdziesz sprzedawcę w Wielkiej Brytanii, który nie stosuje się do tej procedury będzie on łamał prawo. Problemy wynikające z tych przepisów nie są powszechnie znane i niektórzy sprzedawcy mogą je łamać bez świadomości, że to robią.
(...)
Jeśli znajdziesz kogoś w Wielkiej Brytanii lub USA (mają te same zasady) kto wyśle ci tą lunetę bez zezwolenia eksportowego, bądź świadomy tego, że w Wielkiej Brytanii i USA urząd celny przechwyci ten towar i skonfiskuje go a sprzedający w najlepszym wypadku otrzyma ostrzeżenie telefoniczne za pierwszy tego typu występek. Nigdy nie otrzymasz swojego przedmiotu."

Z przepisów wewn. Wielkiej Brytanii (The Export Control Order 2008 No. 3231 SCHEDULE 2 PART1) wynika, że ML1d (Military List 1d) to tak naprawdę większość dodatkowych akcesoriów, dedykowanych broni palnej (nie hukowej, nie sygnałowej). Części dedykowane wiatrówkom poniżej limitowym (wg prawa brytyjskiego) nie podlegają temu prawu.

Na koniec, korespondencja z przedstawicielem handlowym Falcon Optics :
"Nie mamy Falcona M18 (FFP MRAD) na magazynie, dostępne są jedynie M183 (FFP MOA) or M185 (SFP MRAD),
Minie około 2 do 4 tygodni nim wersja FFP MRAD będzie dostępna. Niemniej jednak jesteśmy w stanie wyeksportować celownik do Polski. Wyślij mi adres wysyłki, jeśli jesteś zdecydowany go zamówić."
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2017, 08:32 przez vendeta1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lunety z UK

Post autor: vendeta1 »

Luneta FFP M18 Falcona z wysyłką z UK jest dostępna. Kto jest zainteresowany, to na prv mogę dać namiar do sprzedawcy. Ja nie miałem tyle cierpliwości i kupiłem w Holandii 200zł drożej. Luneta jest rewelacyjna. Nie tak kontrastowa jak mDOT, ale powiększenie 18x bardzo ładne. Krzyż cienki nawet na największym powiększeniu. Naprawdę dobra lupa. Można ją polecić. Ciężko chodzą wieże i tak nie tak ładnie jak mDOT, ale zerowanie lunety to czysta przyjemność - zrobiłem błyskawicznie i zero trzyma jak "zamurowane".

Tak czy inaczej przy zakupach w UK trzeba uważać.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lunety z UK

Post autor: FireFighter »

Mam i polecam ma tylko jeden mankament nie mogę zdjąć osłony górnej wieży. Ktoś mi doradzał aby podgrzać suszarką i zejdzie, ale jeszcze nie miałem czasu sprawdzić tego patentu. Lunetka fajna o dużym zakresie regulacji i minimalnie gorszym obrazie od małego dota. Zalety siatka B20 wady waga.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”