Coś.. niezbyt długiego na HW97k

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

pinfkloyd
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 11:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Coś.. niezbyt długiego na HW97k

Post autor: pinfkloyd »

Witajcie.. zarejestrowałem się w 2010, czytałem i czytałem forum :) a ostatnio kupiłem, HW97k! Cudo, lubię jej ciężar, świetnie leży w dłoniach. Żona już ochłonęła, więc pora na optykę :) przymierzam\łem się do Bushnell Legend Ultra HD 4.5-14x44 Mil Dot S/F, lecz zastanawia mnie długośc przy jednoczesnej konieczności ładowania od góry, luneta ma aż 37cm. Możecie polecic coś, w przedziale 800-1200PLN na średnie dystanse?! lecz odrobine krótszą lunetę?!

A co do montażu, byłem zdecydowany na BKL, lecz zrezygnowałem po kilkunastu przypadkach na PL i Eng stronach kiedy to montaż zwyczajnie zaczyna jeździc. Patrze na sportmatch AOP55 za ok 200PLN - regulowany w pionie i poziomie oraz ten nieregulowany OP25C za 300PLN i zastanawiam się skąd taka a nie odwrotna różnica. Ten regulowany, nie będzie miał problemu z przestawianiem się po pewnym czasie?!
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Coś.. niezbyt długiego na HW97k

Post autor: Michaus »

Regulowany montaż jest wysoki i problemów z ładowaniem śrutu nie powinieneś mieć. Z rozregulowywaniem (trudne słowo), raczej też nie.
Obawiać się należy jedynie tego, że będziesz miał kłopot ze złożeniem się do tego zestawu przy fabrycznej osadzie.
W customowej wygląda to tak:

Obrazek

Dodam, że kolega widoczny na zdjęciu założył na HW97k "jamnika", a to jak sama nazwa wskazuje, dość długi celownik.
Dzięki regulowanej bace policzkowej mógł ustawić sobie oko w osi optycznej celownika.

Na średnim montażu obiektyw celownika będzie w niewielkiej odległości od korpusu karabinka i jeśli zgra się z portem ładowania, to faktycznie możesz mieć problem z wprowadzeniem śrutu.
Tak wygląda Bushnell Legend 5-15x40 na średnim montażu:

Obrazek

Polecam jeszcze sprawdzić w programie Hawke Chairgun jakie poprawki będziesz musiał brać na dystans w zależności od tego, który montaż wybierzesz. :one:

Krótki celownik, który z czystym sumieniem mógłbym Ci polecić, to mały EFR (Leupold VX-2 Rimfire 3-9x33mm EFR).
Zmieści się w Twoim budżecie, pod warunkiem, że kupisz używany.
Na dodatek wejdzie na niski montaż. :wink:
Jego zaletą było to, że jak każdy Leupold ma dożywotnią gwarancję, jednak jest łyżka dziegciu w tej beczce miodu - zamknięto serwis w Niemczech.
Wygląda to tak jak ten pierwszy od góry:

Obrazek

Punktem odniesienia może być wspomniany wcześniej Bushnell Legend 5-15x40, który na tym zdjęciu jest pierwszy od dołu.

Gdybyś chciał wiedzieć jak to wygląda, gdy masz niską bakę policzkową i za wysoki (względem niej) montaż, to przyjrzyj się jak Steven Segal złożył się do Radom-Huntera:

Obrazek

Z pozoru niby wszystko OK, ale jak się zastanowić, to pan Steven patrzy w montaż (jak szpak w... namalowane wrota), a oś optyczna celownika jest gdzieś na jego wielkim czole (facet ogląda sny na dużym ekranie).


Ostatnie zdjęcie nie jest mojego autorstwa - pozwoliłem sobie je zapożyczyć ze strony: http://www.opisybroni.republika.pl/Polska_bron.html
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
pinfkloyd
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 11:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Coś.. niezbyt długiego na HW97k

Post autor: pinfkloyd »

Świetny post, dzieki za zobrazowanie tematu, ostatnie zdjęcie niczym ogórek kiszony na torcie :) mistrzostwo. Zamówiłem w UK montaż SM wysoki, mam sporą głowę :502: to może spasuje, jak nie to wymienię na średni.
pinfkloyd
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 11:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Coś.. niezbyt długiego na HW97k

Post autor: pinfkloyd »

Co sądzicie o:

Leupold Mark AR MOD 1 3-9x40mm P5 Matte Mildot klik

Burris BU 200454 G2B 3.5-10X42 Matte Black Rifle Scope Mil-Dot klik
michalkic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 03 listopada 2017, 12:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Coś.. niezbyt długiego na HW97k

Post autor: michalkic »

Witam
od dzisiaj jestem posiadaczem HW97k po tuningu u Hogana :621: Teraz czas na optykę.
Chcę kupić coś za ok 500 zł na początek. Jest to moja pierwsza luneta więc coś tańszego do nauki będzie chyba ok. Strzelanie raczej rekreacyjne ale chciałbym z czasem pomyśleć o czymś więcej :wink:
To są moję typy
Nikko Stirling Gold
Delta Optical Classic 3-9x40 MilDot
Leapers 3-9X32
Oczywiście jestem otwarty na propozycję.
Jeszcze pytanie o montaż. Czy te dostarczone w pudełku są do niczego? Lepiej kupić dodatkowo i jeżeli tak to jaki ?
Pozdrawiam
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 10
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Coś.. niezbyt długiego na HW97k

Post autor: pawel992 »

Sprawdź jeszcze lunety HAWKE Vantage, miałem 3-9x40 AO i obecnie mam 4x32 AO. Za nieduże pieniądze mamy fajny celownik.
Co do montażu to raczej wybrałbym jednoczęściowy :wink:
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223REM, Tikka T3x CTR 24" .308WIN
Glock Gen5 17 9x19mm
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Coś.. niezbyt długiego na HW97k

Post autor: FireFighter »

8Michaus o co Ci chodzi z rtym Stevenem przecież on celuje lewym okiem ;laughing:
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Coś.. niezbyt długiego na HW97k

Post autor: rokasa58 »

Kup sobie RV7, a o tamtych zapomnij.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”