Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: swinka »

benio dodatkowo co do gwarancji, pytałem Hawke, to potwierdzili, że gwarancja wynosi 10lat, więc i tak wypas za ta cenę. Jakby sklep chciał się wykpić to trzeba uderzać do HAWKE.
Jedynie nie wiem jak by to wyglądało z ARO sklepem. Bo Hawke polecił ich oficjalnego dystrybutora - militaria p l. Wg hawke przez te 10lat jeśli dojdzie do reklamacji, należy być pierwszym właścicielem i skladać reklamacje w sklepie co się kupiło.
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: JesperKyd »

Dodam swoje 5 groszy.
Tego roczny sezon rozpocząłem z Hawke i od czasu pierwszej regulacji nic się nie dzieje. Poszło już kilka paczek śrutu i nadal jest ok. Jak dla mnie był to trafny wybór. Nie zauważyłem żeby kręcenie ao zmieniało poi.
Duży plus dla lupki w tej cenie.
Z mojej strony polecam.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Dziadekleszek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 lipca 2017, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: Dziadekleszek »

Witam , posiadam lupkę jak w tytule . Na hatsanie około 2000 sztuk i teraz na Hw97 może 1500 jeszcze żyje .
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: zbisz41 »

Posiadam Hawke 4-12x40 AO około roku , przesiadłem sie z DOC który mi nie służył ;laughing:
Za 400 PLN cudów pewnie nie można oczekiwać ale średniej klasy szkieł już tak .
Hawke ma czysty obraz ,na x12 nie mleczy , krzyż w nowszych wersjach jest cienki .
Miałem porównanie z DOC, chińska Diana 4-16x42 AO , chiński leopuld 6-24x50AOIR i Center Point 4-16x40.
Wszystkie te lunety są o klasę gorsze pod każdym względem .
Oczywiście DOC ma super szkła i obraz ale mnie , powtórzę MNIE brakowało AO i krzyż mi pływał :roll: ...co bardzo źle wpływało na celność.
Może nie jestem miszczem a tylko przydomowym pstykaczem 8-) dlatego do rekreacji i dobrej zabawy bez spiny Hawke 4-12x40AO jest super :one:
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: onet12 »

Seria Vantage jest według serwisu Hawke do max 12fpe, czyli jakieś 16.3joula.
Miałem dwa Vantage 3x9 40 i bardzo w tej cenie polecam, zwłaszcza z nowym cienkim krzyżem, wolałem je od DOCa, no i 10lat gwarancji robi swoje.
Cena też konkurencyjna,
Na Dampie powinna spokojnie dać radę.
Awatar użytkownika
camelot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 24 lipca 2018, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: camelot »

Witam,mam taką lunetkę od roku na HW 50 , przebieg jakieś 500śrutów, wszytko gra, trzyma zero, ładny obraz itd, ale gdybym chciał zmienić na coś lepszego o klasę ,tak do 1500zł, właściwie zależy mi na dwóch rzeczach, paralaksa z boku i jeszcze lepsze szkła.NIe pogardze ciut większym zbliżeniem Lubie postrzelać pod wieczór na 40-50m .Mam też drugą taką samą lunetkę tylko 3-9 też była dobra, przebieg również 500śrutów, ale zbliżenie 12 daje jednak lepszy komfort,przynajmniej jak dla mnie.
HW 97KT(Hogan), HAWKE 3x9x40 AO ,HAWKE 3x12x40 AO Delta Optica Titanium 4-16x42 AO
HW 97 long (Hogan)
Awatar użytkownika
benio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 470
Rejestracja: 19 czerwca 2006, 21:29
Tematy: 35
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: benio »

Mam ,jak Kolega powyżej obie Hawke od 2 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć o tych celownikach.
HW 30+Weaver RV 7 2,5-7X28 Dual
HW50+Hawke Vantage3-9x40 AO MD
Beeman P17
lukasz99lu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 30 czerwca 2019, 09:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Pułtusk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: lukasz99lu »

Witam,

od siebie dorzucę, że miałem (nie)przyjemność obcowania z dwiema lunetami Hawke, co opisałem tutaj: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=22&t=180487

a w skrócie to tak:
1 - Hawke Vantage 4-12x40 AO mleczyła powyżej chyba 9x od nowości, nawet jej nie montowałem;
2 - Hawke Vantage 3-9x40 AO zepsuła się po 2 strzałach (krzyż się obrócił nieco w lewą stronę), zgłoszenie z tytułu rękojmi, zwrot kasy etc.

Mam Vortexa Crossfire II 4-12x40 AO na montażu Leapers średnim i bardzo przyjemnie się przez tę lupkę patrzy, dożywotnia gwarancja pozwala się nie martwić

Pozdrawiam
R@bin
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 02 marca 2013, 18:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Września
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: R@bin »

Witam ja swoją posiadam od ok.półtora roku mam ją na HW 97 i złego słowa nie mogę powiedzieć.Zero trzyma obraz ładny oby tak dalej :one:
Kand. CP1M, H 55 ,HW 97K Black,Kral Nemesis
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: Tomtap »

też mam taką. kupiłem paradoksalnie z założeniem, że po paru strzałach wyrzucę bo używałem z uwspółcześnioną wersją karabinu czarnoprochowego bo ładunek do niego to było 100 grains, więc kopał solidnie. odziwo jednak lunetka trzymała nastawy. obecnie używam z karabinkami 22lr, czysty obraz, żadnych problemów, pewnie zaraz spróbuję jak się sprawdzi na AK i AR.
Awatar użytkownika
camelot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 24 lipca 2018, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: camelot »

No dobrze, ale podpowiedzcie co wyżej od Hawke Vantage. Przeczytałem cały watek o:
Vortex diamondback tactical 4-16x44 .Patrząc na upływ czasu, konkurencję i rozwój w optyce,czy dalej sądzicie,że ta luneta broni się?
HW 97KT(Hogan), HAWKE 3x9x40 AO ,HAWKE 3x12x40 AO Delta Optica Titanium 4-16x42 AO
HW 97 long (Hogan)
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: Yurko »

Pytasz się, czy broni się przed Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP ? Jeśli się nie mylę to jedna kosztuje ok 500zł a druga o 1000 więcej, więc pewnie się broni ceną. Myślę jednak, że jeśli dla kogoś różnica tych cen nie ma znaczenia, to pewnie stać go śmiało na Vortex Viper PST II 3-15x44 FFP. Ja bym jednak wybierał coś pomiędzy...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
camelot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 24 lipca 2018, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: camelot »

NIe nie , chodziło mi czy Vortex diamondback tactical 4-16x44 ffp broni się nadal ceną ok 1600zł. No 4tysie to nie dam za lunetę, nawet Vipera).
Inaczej , czy przesiadając się z HAWKE 400zł na Diamonbacka 1600zł różnica będzie na poziomie ceny, lub chociaż taka, która uzasadni wydanie cztery razy większej sumy?
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2019, 18:29 przez camelot, łącznie zmieniany 2 razy.
HW 97KT(Hogan), HAWKE 3x9x40 AO ,HAWKE 3x12x40 AO Delta Optica Titanium 4-16x42 AO
HW 97 long (Hogan)
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: Yurko »

Gdy zastanawiasz się, czy Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP 30 mm AO jest wart swojej ceny 1600zł (dopiero teraz zauważyłem, że zdrożał) to musisz myśleć o tym, że to luneta w pierwszym planie. Jeśli FFP Cię nie rajcuje, to możesz dojść do wniosku, że powiedzmy w cenie 800-1000zł da się znaleźć coś z równie dobrym obrazem. Poza tym tubus 30mm SF i śliczny krzyż. Czytałeś to wiesz. Jedna wada i to nie dla wszystkich to regulacja paralaksy od 18 metrów. Teraz akurat w tej samej cenie jest większy brat Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO ( https://kolba.pl/product/23861,luneta-c ... -ao-ebr-2c ) i dla mnie to ta luneta jest idealna. A przynajmniej lepsza od niektórych droższych lunet, np. Optisan-a EVX 6-24×50F1, który jest śliczny. Ma bardzo fajne wieżyczki i metalowe zakrywki, ale obraz ogniskuje się trochę daleko od siatki celowniczej, przynajmniej gdy cel jest na 25 metrze i tak mamy ustawioną "paralaksę". Te dwa Vortexy konkretnie są zewnętrznie mocno uproszczone i bez żadnych dodatków, ale optyka jest rewelacyjna. Tyle jak to już inni tu powtarzali wszystko i tak kończy się na guście i osobistym doświadczeniu. Pewnie byłbym bardziej sceptyczny, gdybym więcej widział... Poza tym, taka uwaga dotycząca przesiadania się z Hawke na Vortexa. Odległość oka od okularu. Hawk-i mają zwykle tę odległość trochę mniejszą, ale to "trochę" zwykle w danych ok 10 mm w praktyce wydaje się dużo większe. Dla mnie jest to trochę mylące i początkowo po kupieniu Vortexa (innego) nie mogłem się przyzwyczaić i nie wiedziałem w którym miejscu umocować lunetę. Tak więc zakładając nawet bezsprzecznie lepszą lunetę, można początkowo nie zauważyć jej wszystkich zalet. Bywa, że trzeba sporo czasu na przyzwyczajenie się do najprostszych rzeczy. Sorki za gadulstwo...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
camelot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 24 lipca 2018, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Hawke 4-12X40 AO - prośba o opinie

Post autor: camelot »

Dzięki za długą odpowiedż, właśnie najbardziej zależy mi na optyce, jasny obraz , itd.Tylko w miarę wgłębiania się w temat wyłażą inne rzeczy. Nie doczytałem , że paralaksa dopiero od 18m , coż w razie bliższego strzelania zawsze można przełożyć starą lunetę. Będę dalej wałkował temat, ale nie ma to ,jak zobaczyć na własne oczy.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2019, 20:33 przez camelot, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 97KT(Hogan), HAWKE 3x9x40 AO ,HAWKE 3x12x40 AO Delta Optica Titanium 4-16x42 AO
HW 97 long (Hogan)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”