Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: reactor »

Votex ma swoje bolączki... Najczęściej krzyż BDC, ale ludzie się przyzwyczajają do niego.. Ja bym go nie zniósł... No i ostrzenie od około 40Y w ciekawszych modelach... Po za tym same pozytywne opinie. Ja sobie odpuściłem vortexa :) Głęboko wierzę, że Hawke będzie spełnieniem moich marzeń ( po za tą cholerną skalą na wieżyczka, której nie ma, co mnie bardzo ugodziło w serce...)
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
MAX2008
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 23 września 2014, 20:54
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: MAX2008 »

No i wybór padł na BE :)
Evanix Wind City 6,35, WALTHER P99, GLOCK-19, HK416
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: reactor »

Ja czekam na kuriera. Lada chwila będzie HAWKE u mnie :P
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
MAX2008
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 23 września 2014, 20:54
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: MAX2008 »

ja się pytałem w sklepie na M i kazali mi czekać 2-3 tygodnie na dostawę Hawke więc chyba kupiłeś ostatni jaki mieli ;laughing:
Evanix Wind City 6,35, WALTHER P99, GLOCK-19, HK416
Awatar użytkownika
Darson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, 12:18
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: Darson »

Zmara pisze:Mam dwie z trzech podanych przez Ciebie lunet. Jeśli chodzi o jakość obrazu to Bushnell zdecydowanie wygrywa z Hawke (ja mam akurat 8,5-25x42) pod każdym względem. Z kolei siatka (20x1/2 mildot) w Hawke to jest powód, dla którego kupiłem ten celownik i bije zwykłego mil dota z Bushnella na głowę. Ciężka decyzja, sam nie wiem jakbym wybrał...chociaż jak pomyślę o sprzedaży, to chyba najpierw poszedłby Hawke...

Mam tę lupkę z takimi samymi powiększeniami. Wszystko o tych lupkach już powiedziano więc się powtórzę:

- ciężki klocek (sunshader plus butlerki)
- delikatnie mleczy przy powiększeniach 20+
- siatka genialna, masa punktów do celowania

Ja swoją kupiłem z drugiej ręki za jakieś 1000PLN... kasy nie żałuję, można fajnie postrzelać na dalsze dystanse.
Sharp Innova 1210, HW 100T + Nikko Stirling Game King + Hawke Sidewinder Tactical 8,5-25x42
MAX2008
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 23 września 2014, 20:54
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: MAX2008 »

hahaha i jak tu się ma życie do postanowień :-? Miał być BE a ostatecznie nabyłem ten Weaver Super Slam 4-20x50 Sf
Evanix Wind City 6,35, WALTHER P99, GLOCK-19, HK416
Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: MI-6 »

I jak tam się miewa Hawke?
TX200 HC + Vortex Viper
Awatar użytkownika
rikoriko
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 marca 2015, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: rikoriko »

Witam

Ja posiadam lupke Hawke Sidewinder 30 Tactical 8,5-25 x 42 i jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus to troszke gorsze szkla niz w DOT a reszta na plus. Nie zmienia zera przy kreceniu paralaksa lub powiększeniem no i ten 1/2 cieniutki mildot rowniez duzy plus. Przy max powieszkeniu obraz jest wyraźny ale juz troche ciemniejszy niz ponizej 20x. Lupka napewno warta polecenia!
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: reactor »

Optyka w fazie testów :) Nie chcę tu pisać codziennie po 2 zdania o niej. Zorbie wszystkie testy i napisze obszerną recenzję i jak przebieg testów wyglądał :)

Luneta po wstępnych testach. Testy trochę trwały, jednak to chyba nie jest to czego szukam ;( Ze względu na to, że mam problemy z regulatorem ciśnienia, co wyszło przy okazji tych testów, to owe testy sporo się przedłużyły, a ja mimo uciekających dni, nie byłem w stanie jednoznacznie wypowiedzieć się na temat lunety. W końcu się wkurzyłem. Zdjąłem osadę z wiatrówki, zrobiłem z kilku deske i wkrętów solidną stabilną podstawę do systemu, po czym usadowiłem ten drewniany szkielet wraz z system na IMADLE! W ten sposób miałęm szyne 11mm zupełnie nieruchomą i zamurowaną można by powiedzieć. Zamontowałem lunetę i sprawdziłem ją bez cienia wątpliwości na 30m!

1. Test powtarzalności nastaw wypadł rewelacyjnie! (kwadrat)
2. Zmiana powiększenia... Bajecznie! Cieszyłem się jak dziecko! Zmiana powiększania nie miała wpływu na POI
3. SF... I tu luneta poległa Przy regulacji SF zmienia się POI :(

Luneta poszła do zwrotu (14dni według ustawy) i oczekuje na zwrot pieniążków. Powiem, szczerze, że zrobiło mi się bardzo przykro, bo luneta moim zdaniem naprawdę jest super mimo iż może jej cena nie jest adekwatna do jakości. Gdyby nie SF, to nie oddał bym jej za nic w świecie. Byłem bardzo zadowolony z niej do czasu, kiedy zauważyłem problem pływającego POI po korekcji SF. Musze teraz szukać dalej innej lunety. Ta luneta pod każdym względem była dla mnie idealna i wiem, że drugiej takiej z tym wszystkim pewnie nie znajdę, ale szukać dalej będę.
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: reactor »

Ze względu na to, że wiele osób dobrze wypowiadało się o lunecie to przez to mój problem nie dawał mi spokoju. Tak więc napisałem do serwisu Havke w UK i potrzymałem taką odpowiedz. Bardzo bym prosił, aby ktoś to dokłądnie przetłumaczył, bo mój angielski jest słaby jak widać z zapytania :) Poniżej cała korespondencja. Było też załączone zdjęcie, jak wygląda problem, ale to przykładowe, aby zrozumieli o co mi chodzi :P

Hello,

Thank you for your email, I'm sorry to hear of the problem with your new Sidewinder riflescope.

POI movement due to side focus can be present in riflescopes, but is normally very small and not as large as on your diagram. Typically we allow for a tolerance of up to 1.5 MOA of movement from near to far focus (i.e. 10yds to infinity).

Please can you measure the amount of adjustment you are experiencing and let me know.



How would you rate my reply?
Great Okay Not Good

Regards,

Alex Jenkinson

Hawke Optics UK
info@hawkeoptics.co.uk
our ref: 59969
{#HS:174042705-59969#}
On Tue, Feb 23, 2016 at 1:14 AM GMT, <reactor@10g.pl> wrote:

Hello,

Few days ago i buy a new riflescope in Polen shop (white cartoon box). This shop is a official dealer Hawke optics (http://www.militaria.pl). Scope is great for my, but i have problem with side focus. When i change SF, my POI change too. Now i have zero in 50y and 20x mag and is OK. But...

1. When my target i get on 100y using still 10x mag my POI change in crosshair. UP and left (curve line)
2. When my target i get on 20y using still 10x mag my POI change in crosshair too. Now DOWN and left (curve line)

It is normal in Hawke series Sidewinder 30? What i shold do it now? When send to service?


Greetings from Poland!

Obrazek
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: tommylee »

Cześć,

Thank you for your email, I'm sorry to hear of the problem with your new Sidewinder riflescope.
Dziękujemy za maila i jest nam bardzo przykro słysząc, ze masz problemy z celownikiem.

POI movement due to side focus can be present in riflescopes, but is normally very small and not as large as on your diagram.
Przesuwanie POI ze względu na boczna regulacje ostrości (SF) może wystąpić w celowniku, ale jest to zwykle bardzo małe a nie tak wielkie jak na Twoim rysunku.

Typically we allow for a tolerance of up to 1.5 MOA of movement from near to far focus (i.e. 10yds to infinity).
Zazwyczaj pozwalamy na tolerancję do 1,5MOA w zakresie regulacji ostrości od 10 jardów do nieskończoności.

Please can you measure the amount of adjustment you are experiencing and let me know.
Czy możesz zmierzyć wielkość przesunięcia i dać mi znać?

How would you rate my reply?
Great Okay Not Good
Jak oceniasz moja odpowiedź
Świetnie, dobrze czy źle
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: kłapek »

Ciekawy temat poruszyłeś.
Moim zdaniem jest to normalne zjawisko występujące nie tylko w Hawke, nie tylko w tanich i średnich lunetach, i nie tylko w lunetach z SF.
W Twoim wypadku należało zrobić jeszcze jeden test. Odsunąć oko od okularu tak żeby widzieć dokoła obrazu ciemną obwódkę jednakowej grubości i jestem prawie pewien, że problem znikłby.
reactor pisze:... Powiem, szczerze, że zrobiło mi się bardzo przykro, bo luneta moim zdaniem naprawdę jest super mimo iż może jej cena nie jest adekwatna do jakości. ...
Wybacz, ale bawią mnie takie sformułowania ;laughing: Chyba, że napiszesz, co jest wyznacznikiem jakości dla kwoty 1700,- to zwracam honor :-D
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
rikoriko
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 marca 2015, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: rikoriko »

Ja miałem ten problem w małym DOT . Kręcenie paralaksa zmieniało mi punkt celowania. Po zmianie na Hawke wszystko minęło. Strzelam hft a poza tym na działce do 70m i na tym dystansie podczas regulacji nic się nie zmienia... być może twój celownik ma jakąś wadę. ..
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: reactor »

Zrobiłem ponowne testy. Tym razem kupiłem w K-Ce w militariach lunete 8,5-25x42 i dokonałem testu w domu, gdzie widzę ze swojego okna blok oddalony o jakieś 210-220m

Przykro mi Kłapek, ale niestety ten test był robiony i to przy pomocy moim zdaniem jednego z najlepszych sztywnych uszek bar, które na ten okular w tej lunecie jak i poprzedniej (43mm) wchodziło ciężko i ciasno, dzięki czemu było zupełnie sztywne i mogłem się nawet oprzeć o te ucho, a ono nie drgnęło. Obwódka była bardzo wyraźna i z każdej strony jednakowej grubość.

Obrazek

Na tych 210-220m przy zabawie SF POI przesuwało się do pół metra w prawo w tym egzemplarzu, tak więc do zwrotu lupka i szukam dalej czegoś dla siebie...

Na szczęście HAWKE nie jest wyznacznikiem jakości do kwoty 1700zł, gdyż w tej kwocie jak mi wiadomo, można mieć lunetę z jakościowo lepszymi szkłami jak VORTEX, SS, WEAVER. (parametry, bajery, siata itp. swoją drogą, bo to już sprawa indywidualna). Dla mnie po prostu hawke byłby w zupełności wystarczający i wręcz spełniający moje wszystkie wymogi, gdyby nie ten SF :(


rikoriko...
Powiedz mi kolego kiedy kupowałeś swojego Hawke? Obecny wypust jest podobno robiony tylko w kartonach, bo kiedyś mieli w militariach w case, ale powiedzieli że to się zmieniło i nie wiedzą czemu. Podejrzewają, że zapewne oszczędność. Stare Sidewindery miały wytłoczone na środku okularu czarny napis HAWKE. Obecny wypust już tego nie ma, tylko po obu stronach biały napis Hawke i to inną czcionką niż poprzednio. Dodatkowo stary hawke miał zakrywki nakręcane, a nowy wypust ma już otwierane.

Stary Hawke:
Obrazek
Obrazek

Nowy Hawke:
Obrazek
Obrazek



tommylee
Dzięki za tłumaczenie. Odczytałem to bardzo podobnie, ale chciałem się upewnić czy dobrze zrozumiałem ;) Jedynie ich pytania do mnie nie zrozumiałem :P Będzie trzeba im coś odpisać ;)
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42

Post autor: tommylee »

reactor pisze:Dzięki za tłumaczenie. Odczytałem to bardzo podobnie, ale chciałem się upewnić czy dobrze zrozumiałem ;) Jedynie ich pytania do mnie nie zrozumiałem :P Będzie trzeba im coś odpisać ;)
A nie ma za co :one:
Ja to rozumiem tak i tak sprawdzam każdy celownik.
Zerujesz się na 25m przy założeniu, że wiesz co potrafisz wyciągnąć ze swojego karabinka.
Ustawiasz powiększenie na np.: x10. Następnie kręcisz zoom'em tam i z powrotem. Wracasz na x10 strzelasz obok do kropki (najlepiej w grupie 3 strzałów) - jak coś będzie nie tak to od razu zauważysz, że zero się przesunęło.
Później zerujesz się np.: razy 10, zmieniasz powiększenie na x 20 i znowu strzelasz.
To samo robisz kręcąc SF. maks w dół i do góry a następnie znowu ustawisz ostrość na 25m i strzelasz.
Od razu będziesz wiedział czy gubi ci zero i o ile.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”