Które lunety nie zmieniają POI wraz ze zmianą powiększenia?

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Które lunety nie zmieniają POI wraz ze zmianą powiększenia?

Post autor: reactor »

Panowie, jakie znacie lunety, które nie zmieniają punktu trafienia wraz ze zmiana powiększenia i jednoczesnie trzymają nastawy? Mowa o lunetach, które mają przynajmniej powiększenie x16. mile widziane wieżyczki taktyczne z możłiwością zerowania. Wiem, że takie szkiełka są drogie, ale powiedzmy, że pytnie jest kierowane do lunet w cenach 1-3K zł. Co znacie, co polecacie w tej kwocie w powyższym wymogami?
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
wojtas1493
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 lipca 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Które lunety nie zmieniają POI wraz ze zmianą powiększenia?

Post autor: wojtas1493 »

Witam,mam małego DOT-a i punkt celowania się nie zmienia czy to x 16 czy x6 zawsze trafiam tam gdzie celuję! Do 9 stówek kupisz używkę na gwarancji! A i wieżyczki można zerować!Jakość made in Japan -Polecam! :516:
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Które lunety nie zmieniają POI wraz ze zmianą powiększenia?

Post autor: Łysy »

Mój kolega w Lublinie kupił nowego małego DOT-a w sklepie gdzieś w wakacje za 949 zł , więc nie wiem skąd cena 900 zł za używkę to dobra luneta ale nie przesadzajmy używka to używka. Też strzelam z DOT-a FFP i punkt celowania nie zmienia sie kompletnie z powodu kręcenia powiększeniem i kupiłem go używanego za 900 zł ale to inna półka.
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2017, 14:26 przez Łysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
wojtas1493
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 lipca 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Które lunety nie zmieniają POI wraz ze zmianą powiększenia?

Post autor: wojtas1493 »

Ja używkę za 800 zł kupiłem bez śladów zużycia,i jestem mega zadowolony,a nowe chodzą między 1100 a 1289 zł.
wojtas1493
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 lipca 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Które lunety nie zmieniają POI wraz ze zmianą powiększenia?

Post autor: wojtas1493 »

Znalazłem DOTa nowego za 979 ale ze złotymi napisami , starszy wypust zalegający na magazynie,pewnie ma grubszy krzyż celowniczy i gorsze powłoki na szkłach,te nowsze z białymi są o niebo lepsze!
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Które lunety nie zmieniają POI wraz ze zmianą powiększenia?

Post autor: Łysy »

Oj tam, ten krzyż nie jest grubszy o tyle, żeby to zauważyć a co do powłok to bym się nie wypowiadał bez porównania obu egzemplarzy, mam stara ruska lunetę x4 pewnie ma z 40-50 lat i obraz ma żyleta żeby miała powiększenie x 10 nigdy bym nie kupił innej a szkła to wyglądają jakby nie miały żadnych powłok. Nie zawsze to co nowsze jest lepsze. Niektóre modele nowe Vortexów sa gorsze od swoich poprzednich braci. I to co wielokrotnie było tu poruszane na forum - ta luneta która pasuje tobie może nie pasować twojemu koledze , każdy ma inne oko i to ono decyduje czy obraz się podoba czy nie.
Jeśli szukasz lunety nowej trzeba trochę podzwonić po sklepach i popróbować lekkich pertraktacji , czasem przynoszą świetne obniżki.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
wojtas1493
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 lipca 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Które lunety nie zmieniają POI wraz ze zmianą powiększenia?

Post autor: wojtas1493 »

Ok,zgadzam się,ale pomijając wszystkie za i przeciw dot taki czy taki a może vortex itp,to wypowiadamy się po to by ustrzec innych mniej doświadczonych forumowiczów przed jakimś badziewiem no name czy to w kwesti doboru karabinka czy lunety! :090:
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Które lunety nie zmieniają POI wraz ze zmianą powiększenia?

Post autor: FireFighter »

Jakby miała x 10 to już by taki dobry obraz mógł nie być, tak sobie głośno myślę, ale nie koniecznie, mam starą ruską lornetkę x12 i obraz żyleta.
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2017, 21:32 przez FireFighter, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”