Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: PawelW »

Jest wiele innych, prawie idealnych, lupek do HFT. Problem nie w lupkach - je można oswoić. Gorzej z treningiem. Jeżeli go brakuje żadna lupa nie pomoże. :-D
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 6
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: bambus0134 »

wenflon pisze:tyle, że nowej już się nie kupi a używanych nikt nie sprzedaje. :cry:
Sprawdź tutaj powinna być na stanie http://vmax2.pl/457-vortex
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: ArturR »

wenflon pisze: nowej już się nie kupi a używanych nikt nie sprzedaje. :cry:
Kolega bambus0134 dobrze Ci radzi - zadzwoń do V-maxa i pogadaj ze Sławkiem, ale zanim kupisz jakikolwiek celownik pogadaj uczciwie ze sobą ;) i odpowiedz sobie na pytanie do czego będzie używany. Jeśli głównie lub tylko do HFT, to ten Vortex będzie super.
Jeśli HFT i szeroko rozumiana rekreacja np. benchrest, sylwetki itd., to z tej samej półki cenowej polecam Leupold VX-3 6,5-20X40 EFR ,
pozdrawiam
Artur.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: ArturR »

Jeśli tylko HFT to rozważ też Sightrona SIII, SS-mana i Burrisa T.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: gabro »

Czy ktoś z tego: SWFA SS 3-15x42 Mil Quad FFP

strzela HFT1 ???
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: Hubert »

ArturR pisze: Jeśli HFT i szeroko rozumiana rekreacja np. benchrest, sylwetki itd., to z tej samej półki cenowej polecam Leupold VX-3 6,5-20X40 EFR.
Artur.
Doskonałe i sprawdzone szkło. Dodatkowe powiększenie przyda się do rekreacji i sylwetek.
Modelem o mniejszym powiększeniu 3-9x33 EFR fine duplex swego czasu można było pozamiatać na MP w HFT2.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: gabro »

Hubert pisze: Doskonałe i sprawdzone szkło. Dodatkowe powiększenie przyda się do rekreacji i sylwetek.
Modelem o mniejszym powiększeniu 3-9x33 EFR fine duplex swego czasu można było pozamiatać na MP w HFT2.
Dzięki, tylko HFT strzelam. Właśnie rozpoznaję jak to kupić na Amazonie. Buba ma jakieś przesadzone ceny. Na amazonie wychodzi 2500zł. Nie wiem ile jest na to cła, o przesyłka myślę nie będzie więcej jak 10USD.

A może ktoś kupował na amzonie szkła i wie jak to robić ???
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 22:05 przez gabro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: red5555 »

Nie chcę Cię martwić ale przesyłka do Polski z USA to będzie kilkadziesiąt $$$....
A nawiasem mówiąc to oficjalnie raczej żadnej optyki Ci z USA do Polski nie wyślą... Zmieniły się drastycznie przepisy...
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: ArturR »

Hubert pisze:
ArturR pisze: Jeśli HFT i szeroko rozumiana rekreacja np. benchrest, sylwetki itd., to z tej samej półki cenowej polecam Leupold VX-3 6,5-20X40 EFR.
Artur.
Doskonałe i sprawdzone szkło. Dodatkowe powiększenie przyda się do rekreacji i sylwetek.
Modelem o mniejszym powiększeniu 3-9x33 EFR fine duplex swego czasu można było pozamiatać na MP w HFT2.
VX-3 6,5-20X40 EFR strzelam od 2015 roku. Po burrisie i vortexie jest to moja trzecia i raczej ostatnia docelowa luneta.
Równocześnie na drugim karabinku miałem VX-II 3-9X33(mały EFR). Sprzedałem go tylko dlatego, by dokupić drugiego dużego EFR VX-3 i mieć na karabinkach identyczne lunety.
Tak jak napisałeś, VX-3 to świetne sprawdzone szkło. Testowałem wiele różnych lunet i w żadnej innej mechanika(kliki wieżami) nie były tak precyzyjne i tak powtarzalne jak w VX-3. Bardzo precyzyjna jest także regulacja paralaksy na obiektywie. Sama paralaksa fabrycznie ustawiona na typowo wiatrówkowe dystanse, nic nie trzeba przefokusować. Na złotym pierścieniu obiektywu wielkimi literami wyryte AIR RIFLE, więc jak to się mówi - po co wyważać otwarte drzwi ? Ciepły naturalny obraz z dużym polem widzenia i prostym krzyżem duplex. Nadaje się na pcp i sprężyne, do tego duży zakres powiększeń i dożywotnia gwarancja producenta. Czy trzeba do szczęścia coś więcej ? ;)
Parę słów o krzyżu "Duplex". Całkiem sporo osób uważa, że tzw. "goły krzyż" duplex to nie najlepszy wybór jeśli celuje się w podium zawodów HFT. Dla tych osób mam tylko jedno, ale za to konkretne słowo - Witboj. Z lunetą o parametrach 3-9X42(Kahles) i właśnie zwykłym krzyżem duplex jeszcze całkiem niedawno zamiatał większość lub prawie wszystkie zawody HFT. Można? Można ;)
Technicznie jestem znacznie gorszym strzelcem niż wspomniany kol.Witboj, mimo to miesiąc temu na PFTA w Jachrance strzeliłem komplet punktów w nHFT. Tak więc wszystkim niezdecydowanym co do wyboru krzyża - śmiało polecam duplex.
Jak wspomniałeś, również "mały EFR" z "gołym krzyżem" duplex w wprawnych rękach wciąż jest świetną maszynką do wygrywania zawodów HFT. Generalnie lunety marki Leupold mają w sobie to "coś", na pewno warte grzechu,
pozdrawiam,
Art.
Emilr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 18 października 2015, 18:48
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: Emilr6 »

A co sądzicie o lupce Optisan-EVX 4-16x44i do hft ?
Ktoś miał ? strzelał ?... podzieli się wrażeniami
http://mtcoptics.com/optisan-evx-4-16x44i/
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: ArturR »

Nigdy u nikogo nie widziałem tej lunety, a trochę zawodów HFT w Polsce już strzeliłem. To raczej luneta do rekreacji. Na tej stronie są jeszcze lunety MTC, znam parę osób które używają modeli Viper Connect 3-12X32 i 3-12X24 i dają radę. Myślę że do HFT będą lepszym wyborem niż ten Optisan EVX.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: Łysy »

Optisan to jeśli się nie mylę taka firma w chinach co robi lupki pod egidą Daystata , nie są złe, nawet dobre ale szału chyba nie ma miałem starszego optisana i szkła na pewno były gorsze niż w Hawke Wantage. A Mtc faktycznie optycznie super i krzyż fajny tylko jak dla mnie mankament bo trzeba oko "wkładać" w okular.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Emilr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 18 października 2015, 18:48
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: Emilr6 »

dzięki za wypowiedz, postrzelamy zobaczymy :)
Groul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 15:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościerzyna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: Groul »

gabro pisze:Czy ktoś z tego: SWFA SS 3-15x42 Mil Quad FFP

strzela HFT1 ???
Gabro tak ja używam tej optyki do HFT.
Może nie mam zbyt dużego doświadczenia ale miałem już kilka innych optyk takich jak mdot, Ddot, dot Ffp, vortex Diamondback 4-12x40ao, BE 10x42 SS 10x42 i kilka innych, oraz strzelalem z M i D EFRa, khalesa burrisa i tez kilku innych ale ta odpowiada mi najbardziej.
Lubie ciezkie karabinki wiec jej waga i wymiary mi nie przeszkadzaja. Obraz jak dla mnie idealny. Pod moje oczy (nie posiadam żadnych wad optycznych :) a przynajmniej nie stwierdzono ich obecności) ostrosc dala sie tak ustawic ze widzę dobrze i te bliskie cele jak i dalekie. Strzelam x10 do 12. Zależy jakie są warunki pogodowe. Krzyz odpowiedniej grubosci - nie zanika mi, z odpowiednimi podzialkami co ułatwia poprawki nie tylko na dystans ale i wiatr. Błąd paralaksy wydaje mi się mały i łatwy do kontrolowania. Testowałem ją w różnych warunkach pod słońce - mam sunshader, z jasnego w ciemne i odwrotnie i nie było problemu z dostrzeżeniem celu. Jedynie strzelając z mocnym słońcem za sobą lub z boku przyda się czapka z daszkiem zeby troche przyslonic.
Ja polecam i jestem naprawdę zadowolony.
?
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Lupka do HFT? - Lista proponowanych szkiełek

Post autor: kłapek »

gabro pisze:... Właśnie rozpoznaję jak to kupić na Amazonie. Buba ma jakieś przesadzone ceny. Na amazonie wychodzi 2500zł. Nie wiem ile jest na to cła, o przesyłka myślę nie będzie więcej jak 10USD.

A może ktoś kupował na amzonie szkła i wie jak to robić ???
No właśnie kup, sprawdź ile jest przy tym problemów, sprawdź ile jest tego cła, podatku i napisz nam jeszcze raz, że Buba ma przesadzone ceny ;laughing:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”