Pomocy! Duży DOT czy Vortex cossfire II 6-24x50

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Szymek2424
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2015, 23:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Gostyń / Limerick
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pomocy! Duży DOT czy Vortex cossfire II 6-24x50

Post autor: Szymek2424 »

Witam wszystkich. Proszę o pomoc w celu wybrania odpowiedniej optyki do hw97ktb. Od kilku dni szukam i czytam i mam coraz większy mętlik w głowie. Mój budżet to powiedzmy 1400 zl. Za vortexa w necie wołają ok 1300zł wraz z montażem i osłoną okularu i obiektywu. Dużego DOT-a można wyrwać za ok 1150zł za samą optyke czyli bez tego wszystkiego co ma vortex w zestawie. Ogromnym plusem dla votrexa jest oczywiście dożywotnia gwarancja. Optyka ma mi służyc do strzelania rekreacyjnego, a w niedalekiej przyszłości być może jakiś zawody. Jako, że w temacie jestem troche zielony to pięknie proszę o pomoc. Być może polecicie mi inna optyke o podobnych parametrach i w tym przedziale cenowym. Z góry dziękuje. Pozdrawiam Szymon
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 10:23 przez Szymek2424, łącznie zmieniany 1 raz.
Nerwus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 22:02
Tematy: 0
Lokalizacja: łódzkie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Nerwus »

Nie wiem czy pisałbym się na crossfire`a w tej cenie. To budżetowiec w Vortexie.
Dopisz do jakiego karabinka potrzebujesz tego celownika i czy docelowo ma służyć do FT.
Jeżeli nie to odradzał bym dużego obiektywu. Zbyt wielki błąd paralaksy i waga celownika.
Na duże powiększenia w DOTach jednak narzekają. Myślę, że crossfire nie będzie się tu różnił na plus.
Szymek2424
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2015, 23:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Gostyń / Limerick
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szymek2424 »

Witam. Tak jak wyżej napisałem optyka ma siedzieć na HW 97 KT w wersji black. Tak w przyszłości mam zamiar pobawić się w FT. Dziekuję za wszystkie rady i sugestie. Pozdrawiam Szymon
Ostatnio zmieniony 16 maja 2015, 17:08 przez Szymek2424, łącznie zmieniany 1 raz.
Szymek2424
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2015, 23:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Gostyń / Limerick
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szymek2424 »

Znalazłem też coś takiego: vortex diamondback hp 4-16x42. Cena to niecale 1700 więc ponad budżet, ale tyle jeszcze moge dać. Co myślicie może ona będzie najlepsza z tych trzech?
grzesma1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 28 listopada 2011, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: grzesma1 »

Jeżeli chodzi o vortex diamondback 4-12x40 ao bdc - posiadam i polecam. Luneta bardzo uniwersalna. Nadająca się jak najbardziej na karabinek sprężynowy o pcp nie wspomnę :P .
Aktualnie jednak cena za tą lunetkę zdecydowanie wygórowana niestety.
Z tym HP za 1700 daj sobie spokój. Nie bardzo zauważysz różnicę w porównaniu do powyższego i AO od 30y.
LGM-2 / AA S510 LE
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14904
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

HP na sprężynę zdecydowanie nie, tu na forum już jeden na sprężynie się szybko rozleciał. Padł delikatny mechanizm SF.

Jakość obrazu diamondback HP jest wyraźnie i zauważalnie lepsza od zwykłego Diamondbacka.

Na sprężynę to oprócz Leupolda trudno cokolwiek polecać, weavery i burrisy już bywały rozklepane. Reszta to loteria.
grzesma1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 28 listopada 2011, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: grzesma1 »

yaro pisze:
Jakość obrazu diamondback HP jest wyraźnie i zauważalnie lepsza od zwykłego Diamondbacka.
Ale żeby tą różnicę dostrzec wyraźnie i zauważalnie, to trzeba sporo wiedzy i chęci :-D . Szczerze nie życzę ci tego, bo zaczniesz wydziwiać, a to kosztuje :-/ .
LGM-2 / AA S510 LE
Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wookash »

Potwierdzam słowa grzesma1 - vortex diamondback bardzo fajna lupa (imo lepsza niż DOT) - jednak początkujący strzelec nie zauważy różnicy pomiędzy DOTem. Według mnie gra nie warta świeczki - przy obecnym kursie $ Vortexy są dużo za drogie. Sam mam tego vortexa posadzonego na TXie.
Kupuj DOTa do rekreacji będzie jak znalazł, do HFT także.
Do FT żadna z tych lup nie będzie odpowiednia.
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14904
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

grzesma1 pisze:Szczerze nie życzę ci tego, bo zaczniesz wydziwiać, a to kosztuje :-/ .
Owszem, wiem co to wydziwianie i strata kasy na zabawki bo miałem 3 sztuki US Optics.
Na szczęście wyrosłem z tego.

Różnica między HP a zwykłym jest widoczna nawet dla laika ale wiem też że są tacy co nie widzą różnicy między lipersem a zeissem. Skoro nie widzą to po co przepłacać...
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

Tylko dlaczego duży DOT ?
Moim zdaniem lepszym wyborem jest mały DOT : mniej awaryjny, ciut tańszy, mniej traci na wartości.
Zysk z powiększenia x24 żaden, bo obraz wówczas jest niespecjalny :wink:
A do celnego strzelania - nawet do 100m - x10 - x16 w zupełności wystarczy
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MI-6 »

yaro pisze:Na sprężynę to oprócz Leupolda trudno cokolwiek polecać, weavery i burrisy już bywały rozklepane. Reszta to loteria.
A Bushnell Legend ze starej serii, mega pancerne Bushnell Elite 10x40 i Burris Timbeline 4.5-14x32 :?:
Po za tym HW po operacji wnętrzności mało kopie i nie ma zbyt destrukcyjnego wpływu na optykę, więc wybór na pewno będzie dużo szerszy...

W FT2 nasi zagraniczni koledzy stawiają nawet BigNikko na sprężyny i się chwalą, że trzyma nastawy jak Leupold :-D
TX200 HC + Vortex Viper
Awatar użytkownika
Maciek85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 19:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maciek85 »

@Aimshot,
Możesz proszę podlinkować opisy większej awaryjnosci dużego DOTa? Przeszperalem chyba cały polski internet szukając opinii na jego temat, włącznie z offtopami gdzie sie pojawiał. Znalazłem jeden temat niejakiego Michauka poświęcony problemowi gubienia zera, kilka tematów o problemach z ustawieniem zera związanych z małym zakresem regulacji i subiektywną opinie Yara na temat jakości obrazu w niej. Wiekszosc starsze niż 6 lat. Nie znalazłem żadnych powtarzalnych tematów rożnych użytkowników odnoszących sie do większej awaryjnosci niż w przypadku małego DOTa wiec tak jak napisałem w pierwszym zdaniu- podlinkuj proszę.
Maciek
-----------------------------------

LG400
VORTEX
Nerwus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 22:02
Tematy: 0
Lokalizacja: łódzkie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Nerwus »

To jest druga ważna rzecz w moim być może wielu innych HW97 powinieneś dobrać celownik, który ma minimum 70MoA regulacji dla zera na 25m.
Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MI-6 »

Nerwus pisze:powinieneś dobrać celownik, który ma minimum 70MoA regulacji dla zera na 25m.
Ty tak serio? Obecnie na HW97 mam posadzonego Burrisa Timberline, który ma również mały zakres regulacji. Bez najmniejszego problemu wyzerowałem go na 25m.
Miałem kiedyś Bushnella Elite 4200 6-24x40, z również małym zakresem regulacji. Również bez problemów z zerowaniem...
Oba na zwykłych montażach SM.

A po za tym są montaże z mikroskosem...

Problemem dużego DOTa jest mleczenie na dużych powiększeniach, stąd poleca się małego DOTa. O większej awaryjności nie słyszałem...

Po za tym po co duże powiększenia na wiatrówce, jak się FT, czy Benchrest nie strzela?
Do zawodów i rekreacji spokojnie wystarczają powiększenia x12, no max x16...
TX200 HC + Vortex Viper
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

Nerwus pisze:To jest druga ważna rzecz w moim być może wielu innych HW97 powinieneś dobrać celownik, który ma minimum 70MoA regulacji dla zera na 25m.
Słuszna uwaga. Tyle, że celowników, które posiadają 70 Moa regulacji w pionie jest ... parę.... W dodatku chyba żaden celownik firmy Deltaoptical tego parametru nie spełnia, a duży dot w zupełności... Tak więc, montaż z mikroroskosem...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”