MTC Viper Connect SL 3-12x24

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
triodak
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 grudnia 2013, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

MTC Viper Connect SL 3-12x24

Post autor: triodak »

Optykę tą odkrył PiterM w wątku o lunecie VORTEX Viper FPP 2.5-10x32

Jest to mniejsza siostra lunety MTC Viper Connect 3-12X32 opisywanej w tym wątku.

Luneta MTC Viper Connect SL (Slim Line) 3-12x24 i mnie zaciekawiła w szczególności w porównaniu do Burris Timberline 4,5-14x32

Parametry lunety:

Powiększenie/Magnification: 3-12X (z kliknięciem na 10x)
Średnica obiektywu/Objective lens diameter (mm): 24 (The 24mm objective lens is fully ETE microlux coated)
Pole widzenia/Linear FOV (feet@100yds): 60.9 - 17.1
Źrenica wyjściowa/Exit pupil (mm): 8.0 - 2.5
Regulacja dioptrii/Diopter adjustment range (dpt): ±2
Oddalenie źrenicy wyjściowej/Eye relief (mm): 30.0 (nie nadaje się na sprzęt z odrzutem)
Ustawienie paralaksy/Parallax-free setting (yds): 10 - infinity (regulacja boczna - SF)
Podziałka wieżyczek/Adjustment per click (in/100 yds): ¼ MOA
Max. windage adjustment range (moa): 120
Max. elevation adjustment range (moa): 120
Tube diameter (mm): 30
Podświetlenie/Illumination: Red - czerwone 12 poziomów mocy
Długość/Length (mm): 287
Waga/Weight (g): 600
Water Proof: Yes
Fog Proof: Yes
Shock Proof: Yes
Nitrogen purged: Yes
Osłona obiektywu/Flip-up objective lens cover: Yes
Siatka celownicza/Reticle: AMD or SCB2 (obie w specyficznych mil DOTach)

RRP £249.00 czyli jakieś 1300PLN

Review na Gunmart
Review na Airgunshooting.co.uk
Filmik opisowy na Youtube

Siatka AMD (Advanced Mil Dot) - podziałka pół DOT:
Obrazek

Siatka SCB (Small Calibre Ballistic) - podświetlany prawie cały krzyż
Obrazek

Siatka SCB2 - podświetlany tylko element centralny:
Obrazek

Reklamowana jako "stworzona do HFT". Bardzo duże pole widzenia i "wirtualnie zerowy błąd paralaksy" są zawdzięczane 30mm odstępowi oka od soczewki. Okulary za to nie wchodzą w grę, a przy regulacji dioptrii tylko ±2 pozostają niektórym tylko soczewki. Z opisów nic więcej się nie doszukałem (w kwestii jakości, jasności czy jakiegoś porównania).

Co myślicie o tej optyce? Zapewne ciemniejsza od Burrisa ale czy dużo? Ktoś miał okazję popatrzeć?
Ostatnio zmieniony 05 października 2015, 15:30 przez triodak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

MTC, zawsze było "chinszczyzną", za wyjątkiem jednego modelu, który był "rusyczyzną" (stary connect, który niestety miał sporą wadę - wysoki montaż). Nie spodziawał bym się w tej optyce, niczego innego, poza ewentualnym "poprawnym" obrazem w ciemnej rurze. Niemniej jednak, może to być chinszczyzna innowacyjna.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
nurek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 901
Rejestracja: 27 listopada 2003, 14:27
Tematy: 29
Lokalizacja: z małego miasta
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nurek »

ravkill pisze:MTC, zawsze by³o "chinszczyzn±", za wyj±tkiem jednego modelu, który by³ "rusyczyzn±" (stary connect, który niestety mia³ spor± wadê - wysoki monta¿). Nie spodziawa³ bym siê w tej optyce, niczego innego, poza ewentualnym "poprawnym" obrazem w ciemnej rurze. Niemniej jednak, mo¿e to byæ chinszczyzna innowacyjna.
ravkill, a gdzie myslisz zrobiono tego Vortex Viper 2.5-10x32?

Za taka kase mozesz sie zdziwic (nie, nie w Chinach)...

Japonskie March i NF sprzedaja sie za taka kase za jaka sie sprzedaja bo sa Made in Japan.
Pytania s± tendencyjne.
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 35
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: PiterM »

W dzisiejszych czasach możemy mieć kiepską optykę z Japonii czy USA, a świetną z Chin czy Filipin. Nie przekreślałbym lunety z powodu miejsca produkcji. Natomiast nie mam wątpliwości, iż Vortex PST to jednak zupełnie inna klasa niż MTC. Co nie znaczy że MTC jest złym rozwiązaniem.
a w kieszeni - Sebenza
nurek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 901
Rejestracja: 27 listopada 2003, 14:27
Tematy: 29
Lokalizacja: z małego miasta
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nurek »

PiterM pisze:W dzisiejszych czasach mo¿emy mieæ kiepsk± optykê z Japonii czy USA, a ¶wietn± z Chin czy Filipin. Nie przekre¶la³bym lunety z powodu miejsca produkcji. Natomiast nie mam w±tpliwo¶ci, i¿ Vortex PST to jednak zupe³nie inna klasa ni¿ MTC. Co nie znaczy ¿e MTC jest z³ym rozwi±zaniem.
Stwierdzam jedynie fakt ze Viper nie jest luneta europejska ani japonska a kosztuje dosc drogo, widzialem tego Vortexa i sam sie zdziwilem gdzie zostal zrobiony.

PiterM podasz przyklady kiepskiej optyki z Japonii za podobne pieniadze do Vortexa?
Pytania s± tendencyjne.
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 35
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: PiterM »

Trochę przeniosłem moje generalne wrażenia z fotografii, np. taki obiektyw Fuji 18/2, czy Nikon D800. Dumne Made in Japan. Miałem oba, i oba w sumie tak samo mnie zawiodły. Układ autofocusa w D800 to już legendą jest owiany, w sensie problemów jakościowych (a puszka ponad dychę kosztowała). Ale nie o tym wątek. Natomiast chętnie poczytam recenzje tej lunety.
a w kieszeni - Sebenza
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

nurek pisze:
Za taka kase mozesz sie zdziwic (nie, nie w Chinach)...

Japonskie March i NF sprzedaja sie za taka kase za jaka sie sprzedaja bo sa Made in Japan.
Filipiny nie są złe... Dobrze trafiłem? MTC na bank będzie kitajski.. składać się będzie, z tego , z czego się składa każda chinska wiatrówka - tj głównie z marży. Niemniej jednak, nie przekreślam tego celownika do HFT. Optyka dedykowana, zawsze powinna być lepsza, niż optyka uniwersalna. Byle tylko, była dedykowana naprawdę, a nie z nazwy. Dedykowaną optykę, łatwo stosunkowo zrobić. Cieżko na tym, jednak zarobić, zachowując jakość. Rynek na to, to jakieś 1000 szt max...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
kaptom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 19 marca 2013, 20:46
Tematy: 1
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kaptom »

Czy ktoś tytułową lunetę nabył i może się podzielić opinią? Albo chociaż patrzył przez nią.
benchrest 22lr, itp.
kivlow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 23:38
Tematy: 5
Lokalizacja: San Escobar
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24

Post autor: kivlow »

Odkopię troszkę stary wątek bo nie ma sensu zakładać nowy :
Tytułową lupkę posiadam i jestem bardzo zadowolony - trafiła na mojego impacta po kilku lupkach(doc-u, sidewinderze, viperze pro) no i ogólnie przez kilka miałem okazję oglądać cele.
Powiem krótko ideał do wiatrówki - ogromne pole widzenia - rewelacyjnie cienki krzyż (SCB2) dobre podświetlenie środka. Zaskakująca sprawność optyczna nawet przy zmierzchu (śmiało mogę porównać z 50mm obiektywami hawke sidewinder czy mtc viper pro). No i to co mi przypadło najbardziej do gustu to ogromna głębia obrazu przy ustawieniu paralaksy na około 50m obraz ostry jest pomiędzy 30 a 90m.
Dodam że przez tak blisko trzymane oko od soczewki nie występuje błąd paralaksy i nie występuje zamglenie przy max zoomie oraz nie występują refleksy przy słabym oświetleniu.
Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę.
Przy x12 spokojnie można zamiatać małe cele na 100 a nawet 150m.

Zdjęcie z ręki telefonem (note3) więc bez fajerwerków:
Lampa oświetleniowa 100m
betonowy płot 30m
zoom x10
AO ustawione na około 70m
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2017, 11:14 przez kivlow, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24

Post autor: Jano »

Minęło już trochę czasu jak w/w celownik jest na rynku. Jakoś mało popularny się wydaje po ilości na listach startowych HFT. Czy użytkownicy "po czasie prób" mogą podać jakie ma mankamenty? co znim jest nie tak, a może co w nim jest super. Rozważam connecta jako alternatywę do burrisa, zresztą cenowo też podobnie.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24

Post autor: ravkill »

Miałem i vipera (wiem, psioczyłem, ale się pojawił w dobrej cenie i kupiłem), i burrisa, burris został. Optyka w sumie fajna, ale specyficznie "ostrzy" siatka i nie każdemu pasuje. Teoretycznie rewelacja, optycznie dobry, i błąd paralaksy powinien praktycznie nie istnieć, zaś w praktyce czegoś brakuje. Tak więc miałem, celownik zaliczony, ale jak to mówia "d***" nie urywa...
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2019, 19:29 przez ravkill, łącznie zmieniany 3 razy.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24

Post autor: Jano »

Na czeskim forum doczytałem że nie trzymała zera. Jak z trwałością tej lunety? Pytam użytkowników sprężyn i pcp.
kryspin 110
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 listopada 2015, 16:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24

Post autor: kryspin 110 »

Miałem i szybko sprzedałem. Katastrofalne szkła które poza refleksami świetlnymi potrafiły nawet mocno przekłamywać kolory.
Siatka nieco za cienka jak na mój gust.
Janek sam sobie odpowiedziałeś patrząc jak mało tych lunet jest na listach startowych .
Awatar użytkownika
StgMechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 26 października 2016, 10:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24

Post autor: StgMechanik »

Z tymi katastrofalnymi szklami to przesada, są zupełnie przyzwoite jak na taką cenę. Używałem jej na TX200 i było ok nawet w okularach ( mają zbyt mała korektę dioptrii) ). Po zastosowaniu triku z dodatkową soczewka mogłem strzelać bez okularów i mała odległość od oka nie stanowiła problemu, a na refleksy świetlne jest w zestawie guma na okular więc problemu nie ma Celownik nie jest popularny bo kupujący kierują się utartymi stereotypam, SS albo burisek. Osobiście lupki zmieniam dość często właśnie z ciekawości i chęci porównania i nie widzę aby mały MTC odstawal od innych popularnych lunet a wiele przewyższa. Jak zwykle trzeba sprawdzić samemu
AA Prosport i Nikon Monarch dają przyjemność nawet jak chybiam
Joachim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 19:09
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24

Post autor: Joachim »

Witam.
Troszkę nie na temat.
Gdzie można w dobrych pieniądzach kupić tą lunetę MTC Viper Connect 3-12x32 AMD
Pozdrawiam :piwo:
...pozostaną po Nas kręgi na wodzie....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”