Czeskie montaże

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Dale pisze:Jurek, powiedz jak to jest ?
Marek od rana myślę co by tutaj ci odpisać, i za czorta nie wiem.

Im więcej się tego ma tym trudniej wyłapać błędy.
Ja generalnie nie mam jakichś uwag co do samych montaży i to różnych, poprzez te drogie czy te NN (nie wiem czyjej to jest produkcji).
Jak coś winę upatrywałbym w szynach, i w naszym niechlujstwie przy zakładaniu montażu na nią a później celownika.
Mam tutaj na myśli nierównomierne skręcanie.

Resztę Paweł dobrze opisał.
Dale pisze: Masz wiele wiatrówek, większość ma szyny w standardzie "11 mm". Montaże też mają "11 mm". Ale ile procent montaży nie skręcanych symetrycznie, jak bkl siedzi osiowo na wiatrówce ? pomijam tutaj wady szyny, czyli np. przesunięcie przy frezowaniu.
Marku nie wiem, ile i jakich montaży miałem, mam nie skręconych symetrycznie.
Ja po prostu nie zwracam uwagi, jadę na strzelnicę zeruję wszystkie karabinki na dystans 25 lub 27,5m i jakoś nie mam problemów z symetrią. Raczej z trwałością, bo śruby pourywałem, główki od nich pokancerowałem, gwinty pozrywałem, kilka grzechów jeszcze bym znalazł.
W momencie jak to piszę, siedzę i przyglądam się temu co mam, i myślę że to co miałem wcześniej, mam teraz, nie było złe, było symetryczne, tylko ja zawsze muszę coś wykombinować, a konkretnie chodzi mi o to by mieć optykę jak najniżej.
I stąd te zmiany, wielokrotnie nie potrzebne, nic nie dające, nie poprawiające samopoczucia, ot taka chwila słabości i kolejny nic nie znaczący, wnoszący do tego mojego hobby zakup następnego montażu, a im dłużej w tym siedzę to zakupy montaży stają się coraz droższe.
Sumując to co napisałem, osobiście uważam że BKL - nie jest złym montażem, obecnie mam go na 4 karabinkach 3 pojedyncze i 1 jeden podwójny. Jakby były złe to chyba bym je wywalił, a nie trzymał i to tyle lat bo jak pamiętam 3 są kupione zaraz jak tylko je tutaj opisał Piotr Polak.

Wracając do Czeskich montaży - no właśnie :!: jakoś na mnie wielkiego wrażenia nie zrobiły. Teraz wiem że to iż ktoś je ma, strzela z nimi, wcale nie musi oznaczać że jest to ideał, coś fantastycznego, że jest to już to co trzeba naśladować. Teraz po tym jak je mam, napisze montaże i tyle i nic więcej. Ja osobiście boję się że nie poskręcałem ich idealnie osiowo. Nie boję się już zakładania obejm, czego się obawiałem, i nie potrzeba mi już do tego śrubokrętów czy kluczy jak mi to sugerowano, radzę sobie palcami i to znakomicie.
Ale jak wspomniałem nie mam pewności czy je dobrze poskręcałem, czy nie mam je prze-koszone, mikromierza nie mam, a nawet jakbym miał to nie umiałbym się nim posługiwać.
Stąd u mnie takie nie do końca optymistyczne nastawienie co do nich.

Za to ten pokazany tutaj a i wcześniej w innym temacie Leupold, zrobił na mnie piorunujące wrażenie, delikatności ale i solidności. Jednak i w nim znalazłem jak dla mnie drobną wadę - podkreślam dla mnie, cóż szyny w wiatrówkach są jakie są, ponadto niektóre karabinki ścianki w nich mają grube i jak będzie widać na fotce, nie do każdego karabinka taki montaż nam przypasuje. Tam jest po prostu mało tego czegoś zaznaczonego strzałkami.

Ale kto powiedział że są to montaże dedykowane do wiatrówek, to tylko my sami kombinujemy i wmawiamy sobie że będzie OK.

Obrazek

Obrazek
szczelacz pisze:
Interesowały mnie montaże leupold, tylko na tubus 30mm. No i te czeskie bo widze ze one prawie takie same.
Gdzie można kupić te montaże?
Nie wiem czy są takie Leupoldy na tubus 30.
Czeskie są - i fotka takiego jest wyżej.
Leupoldy kupowałem u Kolegi z "komerciuszy" - Polecam zakupy u tego Kolegi, tym bardziej że jest sponsorem tego Forum :)
http://forum-bron.pl/profile.php?mode=v ... ile&u=1458
CZ- kupował mi Kolega, może poda gdzie to kupił.

Dale pisze:
Przy montażach typu bkl, ten problem się nie pojawił (na dwu wiatrówkach).
Ale biorąc pod uwagę ilość montaży jednostronnie mocowanych, ich różne wymiary, wagę, czy choćby wygląd, chętnie dowiedział bym się więcej, czy jest jakiś "złoty sposób" żeby dobrać montaż do szyny, poza oczywiście metodą prób i przymiarek.
Marku jasne że jest taki środek :) cieszyć się tym co mamy, nie cudować, nie kombinować i nie dać się ponieść modzie :)
:-D

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Jurku :) Nigdy modą się nie przejmowałem, trendami czy też jedynymi, słusznymi opiniami lansowanymi czasem na forum przez niektórych, chcących tym coś osiągnąć :) najczęściej to były celowniki :).
Ale do rzeczy, od celownika wymagam tylko tego, żeby po ustawieniu na określonej odległości, poprawki brać tylko w górę, lub w dół. A przy innych montażach, albo ja patałaszyłem, albo montaż miał inny rozstaw niż szyna. W teorii i według wyliczeń powinno to być pomijalne (odchyłka rzędu mm w symetrii), ale "coś mi nie grało" - może to i rąbek u spódnicy (przysłowiowy). Ale, w końcu z dogrania sprzętu też jest satysfakcja :)

ps. niedługo wstawię zdjęcia nowego "image" mojej czterysetki. Z resztą, może Jerzy Ci się chwalił na skype ? :) Bo mi szczęka opadła...
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: kłapek »

Poruszyliście b.ciekawy temat, a mianowicie osiowości montażu.

Po kilku latach walki z montażami dochodzę do wniosku, że to tylko hasło reklamowe. Jeżeli w żadnej z 3 wiatrówek, które obecnie mam w domu osiowy montaż nie gwarantuje idealnie pionowej trajektorii. Niezbędna jest korekta przez przekręcenie lunety w montażu, to po kiego czorta kupować i stosować osiowe/symetrycznie zaciskane montaże?

Jako ciekawostkę napiszę, że Daystate ma ponad 1,5mm szerszą szynę od innych karabinków. Dlatego nie dziwi mnie ten śmiesznie wyglądający montaż Leopolda.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Dale pisze: ps. niedługo wstawię zdjęcia nowego "image" mojej czterysetki. Z resztą, może Jerzy Ci się chwalił na skype ? :) Bo mi szczęka opadła...
Coś nie coś mi tam powiedział. A Ty nie czekaj tylko się chwal.
kłapek pisze: Jako ciekawostkę napiszę, że Daystate ma ponad 1,5mm szerszą szynę od innych karabinków. Dlatego nie dziwi mnie ten śmiesznie wyglądający montaż Leopolda.
Rafał :!: :-D mi tam w tym czasie do śmiechu nie było, raczej do :cry: bo mało co a poukręcałbym wieżyczki w celowniku. Po ściągnięciu Krzyśka do pomocy, usłyszałem pod nosem :evil: " tak to jest jak ślepy bierze za zakładanie optyki"

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

No to się Jurek dowiedziałeś :) A zabawką pochwalę się, jak tylko do mnie wróci. Może i przy okazji AM 850 ? Choć nie wiem jak tam z klimatyzacją u Jerzego, w warsztacie. Bo upały nie skłaniają do dłubania.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2596
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Post autor: tommylee »

Witam,
Jka pisze:Sumując to co napisałem, osobiście uważam że BKL - nie jest złym montażem
Nie jest zły ale nie jest wart pieniędzy jakie trzeba za niego zapłacić.
Jest uniwersalny, bo szyny w wielu karabinkach mają tylko nazwę 11m co widać na przykładzie twojego zdjęcia powyżej.
Jka pisze:Teraz wiem że to iż ktoś je ma, strzela z nimi, wcale nie musi oznaczać że jest to ideał, coś fantastycznego, że jest to już to co trzeba naśladować.
Oczywiście ale to, że ktoś kto je ma i nie ma wyników w strzelaniu na zawodach nie oznacza, że montaż jest zły.
Jka pisze:Ale jak wspomniałem nie mam pewności czy je dobrze poskręcałem, czy nie mam je prze-koszone, mikromierza nie mam, a nawet jakbym miał to nie umiałbym się nim posługiwać.
Jurek przekoszony możesz mieć celownik. Te montaże na szynach Steyra, Walthera i SP7 leżą idealnie. Bo w tych karabinkach szyna 11mm to 11mm.
Jka pisze:Jednak i w nim znalazłem jak dla mnie drobną wadę - podkreślam dla mnie, cóż szyny w wiatrówkach są jakie są,
Właśnie, szyna jest jaka jest więc co mam z tym wspólnego montaż który jest dobrze wykonany.
Jka pisze:Tam jest po prostu mało tego czegoś zaznaczonego strzałkami.
Nie prawda. Jest wystarczająco dużo, żeby przykręcić montaż. I montaż po przykręceniu sie nie przestawi.
Jka pisze:Ale kto powiedział że są to montaże dedykowane do wiatrówek, to tylko my sami kombinujemy i wmawiamy sobie że będzie OK.
Są do palnej, bo tam szyna ma tyle ile powinna mieć tak jak w w/w wiatrówkach.
szczelacz pisze:Gdzie można kupić te montaże?
Montaże można kupić tutaj. http://celowniki.cz/?PL_montaze-stalowe-kozap,20
Nie mam nic wspólnego ze sprzedawca poza tym, że tam kupiłem. Jeżeli administrator uzna to za reklamę, to proszę usunąć.
Dale pisze:Przy montażach typu bkl, ten problem się nie pojawił (na dwu wiatrówkach) .
Bo je można rozszerzać i ściskać co jest przydatne w przypadku szyn robionych w zależności jak frez ustawili w fabryce. :)
Dale pisze:Ale biorąc pod uwagę ilość montaży jednostronnie mocowanych, ich różne wymiary, wagę, czy choćby wygląd, chętnie dowiedział bym się więcej, czy jest jakiś "złoty sposób" żeby dobrać montaż do szyny, poza oczywiście metodą prób i przymiarek.
Chyba tylko metoda prób i błedów.
kłapek pisze:Poruszyliście b. ciekawy temat, a mianowicie osiowości montażu.
Osiowość względem lufy, osiowość dwóch połówek montażu względem siebie w montażach dwuczęściowych.
kłapek pisze: Jeżeli w żadnej z 3 wiatrówek, które obecnie mam w domu osiowy montaż nie gwarantuje idealnie pionowej trajektorii. Niezbędna jest korekta przez przekręcenie lunety w montażu, to po kiego czorta kupować i stosować osiowe/symetrycznie zaciskane montaże?
Dlatego są takie montaże które skorygują nie osiowość szyny montażowej z lufą.


Pozdrawiam
Tomek :-)
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
matta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 24 lutego 2003, 23:09
Tematy: 1
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czeskie montaże

Post autor: matta »

Panowie , jak się skręca taki montaż Kozap z jedną szyną i dwiema obejmami ? nie mogę znaleść żadnych wskazówek ... czy najpierw skręcić obejmy na lunecie w miarę pewnie a póżniej dociągnąć na szynie śrubki od dołu mocujące te obejmy do szyny ? czy jest jakaś alchemia i procedura ?
AA Pro-sport +Leupold M8 12x42 AO
Colt Navy 36
SLAVIA 630-Forever
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”