Problem z lunetą

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lunetą

Post autor: Ultra3000 »

rycho941 pisze: 07 kwietnia 2021, 12:57 W DOT-cie luz na okularze :shock: :?: :?: -przecież okular jest kontrowany nakrętką-to taki pierścień który po wyregulowaniu należy dokręcić do okularu żeby go unieruchomić.
Luzujesz tą nakrętkę ,regulujesz okular i ponownie zakręcasz starając się nie zmienić położenia okularu.
Patrząc od strony strzelca jest on przy końcu okularu.
Tak jest w moim 4-16x42.
dokladnie, na tym pierscieniu. bylo tak ze na 10 strzalow (25 m) 8 bylo w jednej dziurze a nagle 2 pozostale 3 cm obok, to bylo powtarzalne zjawisko.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
rycho941
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 24 października 2010, 20:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin. fw.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lunetą

Post autor: rycho941 »

Yurko pisze: 07 kwietnia 2021, 14:27 Więc uważasz, że kolega skasował dobrą lunetę, bo nie potrafił zakontrować regulacji dioptrii? ;laughing:
Bez przesady! Ale zdarzyło mi się, że w lunecie Gamo poluzowały się soczewki w okularze, więc coś podobnego jest możliwe. Jak również jest też dosyć proste do naprawy... :piwo:
Kiedyś po zawodach w Wesołej jeden z kolegów narzekając na słaby wynik(pomijam kto) uznał że wina leży właśnie w luźnym okularze -nowa lunetka Barska 2-7x32AO MD
Okazało się że okular nie był zakontrowany. Dopiero jak mu to pokazałem to się długo skrobał pod czapką -noż k....a -jak ja mogłem to przegapić.
Barska ma taki sam sposób blokady okularu jak DOT-i jak z tego wynika nawet starym wyjadaczom zdarzy się walnąć jakiegoś babola.
Z tego co kolega ostatnio napisał ja obstawiam raczej na uszkodzenie (przeciągnięcie )gwintu na tubusie,w samym okularze,lub pierścieniu,
skoro przy strzelaniu po ustawieniu sam się luzuje.
rycho941fw.
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lunetą

Post autor: Marysh »

Może trochę Lokcite i po problemu ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”