Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Vortex - DOT lub?

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Vortex - DOT lub?

Postautor: Ultra3000 » 2019-08-27, 12:36

Linek pisze:Mówisz o pierścieniu kontrującym okular po regulacji ostrości krzyża w lunecie? Może ktoś ją rozkręcił.

Pod padnięciem lunety bardziej rozumiem samoistne zmiany punktu trafienia albo samoistne zmiany ostrości obrazu.

Jak ją naprawiałeś po takim padnięciu?

Dokładnie o ten pierścień mi chodzi. Nikt jej nie rozkręcał. A te przypadłość można określić jako samoistna, w końcu samoistnie przemieszczał się krzyż na tarczy 8-) zmieniłem ja na Discovery i życie stało się prostsze :-D co nie znaczy że DOT mi się nie podobał, np obraz miał świetny. Ufam firmie Delta Optical bo mam np kolimator Mini Dot a nie tak dawno kupiłem lunetę Stryker.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...

fikumacz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: fikumacz » 2019-08-27, 22:34

Dzięki za porady i widzę że tak jak na inne tematy ( a przeczytałem ich przez prawie rok naprawdę dużo) każdy ma swojego konika i go chwali. Oczywiście tą wypowiedzią nie chcę nikogo obrazić. Może jest tak jak mówi Wiecho że na początek nie ma co przesadzać i wziąć tego Hawke 4-12x40 . Chociaż powiem że kusi mnie ten DOT lub Vortex ze swoją gwarancją. U mnie z czasem krucho ale będę mógł w tym tygodniu podejść w Warszawie do sklepu na "M" i zobaczyć tego Hawke i może podejdę do Delty bo też nie daleko. Może się i nie znam ale zawsze inaczej kupić coś co można zobaczyć i dotknąć samemu.

Awatar użytkownika
Yurko

Postautor: Yurko » 2019-08-28, 02:08

fikumacz pisze:Dzięki za porady i widzę że tak jak na inne tematy ( a przeczytałem ich przez prawie rok naprawdę dużo) każdy ma swojego konika i go chwali. Oczywiście tą wypowiedzią nie chcę nikogo obrazić. Może jest tak jak mówi Wiecho że na początek nie ma co przesadzać i wziąć tego Hawke 4-12x40 . Chociaż powiem że kusi mnie ten DOT lub Vortex ze swoją gwarancją. U mnie z czasem krucho ale będę mógł w tym tygodniu podejść w Warszawie do sklepu na "M" i zobaczyć tego Hawke i może podejdę do Delty bo też nie daleko. Może się i nie znam ale zawsze inaczej kupić coś co można zobaczyć i dotknąć samemu.

Masz rację, że lepiej coś wcześniej obejrzeć niż kupować w ciemno, ale choć pomysł z odwiedzaniem sklepów nie jest zły, to nie jest też najlepszy. W sklepie nie mają interesu by pokazywać Ci mankamenty tego co sprzedają. W sklepie np. gdy będziesz oglądał jakiegoś Hawke w którym (może tylko w tym konkretnym egzemplarzu) pierścień "regulacji paralaksy" ciężko się obraca, mogą powiedzieć, że "a bo to nówka, to się dotrze". A jeśli zapoznasz kolegów w realu, którzy będą skłonni pokazać Ci swoje zabawki, zapytasz o jakiegoś takiego Hawke, kolega Ci może powie np. " no tak, wszystko w tej luneciefajnie działa, tylko ta regulacja tak ciężko chodzi aż czasami psuje zabawę. Rok czasu mam cholerstwo i nic się nie poluzowało..." :-D
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)

Awatar użytkownika
Mc Gyver
Status: Online

Postautor: Mc Gyver » 2019-08-30, 17:29

Na początek to proponuję odpuścić tego Hawke i brać małego DOT-a. Jak masz okazję to podjedź do Delty i popatrz przez niego, a spodoba Ci się. To optyka o na prawdę dobrej jakości - na tanie Hawke szkoda oczu. A to, że od jakiegoś czasu dużo osób poleca Hawke, nie świadczy o jej jakości, a jedynie o małych wymaganiach sporej grupy userów co do optyki. I potem mamy dziesiątki zestawów: TOP sprężyna i badziewny Hawke. I myślenie w stylu: i tak nie wykorzystam dobrej optyki. Ale o karabinkach nikt tak nie myśli - na dzień dobry musi być full tuning 8-) .
"Na starość dziwne mam pomysły, lecz chcę by ziemską mą godzinę, zegar odmierzał zwykły, co w sercu ma sprężynę."

Awatar użytkownika
Ultra3000

Postautor: Ultra3000 » 2019-08-30, 18:41

Miałem też Hawke Vantage, oddałem. Obraz nieporównywalnie gorszy niż w DOT...
Z pustego to i Salomon nie strzeli...

Wróć do „Optyka”