zmiana optyki - jaka luneta do HFT

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1178
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AndyOO »

kłapek pisze:...Jeżeli chcesz zobaczyć jak jasny jest Twój leupold, to kup dokładnie tą lunetkę http://www.natchezss.com/product.cfm?co ... c=exrbSrch ,a przez VX-I nie będziesz chciał wiecej patrzeć.
Nie twierdzę, że ten mój Leupek, to szczyt jasności, ale za 656 zł, za jakie go nabyłem jako nowy, to całkiem przyjemny celownik, a z tą wytrzymałością to się zobaczy :?: :idea: , czy na Diance po czarach Waldka wytrzyma :) W końcu i na ten model dają swoją dłuuuugą gwarancję :mad:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3457
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

Tylko Burek jest ciemny jak noc - najlepiej popatrzeć przez niego przed zakupem,
dodatkowo ma cienki krzyż który potrafi ginąć w ciemnych miejscach i mały zakres regulacji na wieżach. Jak na PCP, to nie kombinuj kolego kup DOT'a 4-16X42MD i "będziesz Pan zadowolony" :one:
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
Andrzej Kliszewski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4019
Rejestracja: 27 czerwca 2004, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Andrzej Kliszewski »

Skoro Kolega i tak używa przeważnie stosunkowo niewielkich powiększeń , to do HFT IMHO SS-10x42 . Prosty, nieskomplikowany -odpada konieczność przeskalowywania w pamięci MilDota na różnych powiększeniach . Fakt dość ciężki ale moim zdaniem jest naprawdę OK. Albo dołożyć i szukać używki Sightrona SIII 10x42 (sprzedałem kiedyś - do dziś żałuję ).

Pozdrawiam
Andrzej Kliszewski
Z uwagi na prowadzoną działalność moje posty mogą być nieobiektywne !
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

Andrzej Kliszewski pisze:Skoro Kolega i tak używa przeważnie stosunkowo niewielkich powiększeń , to do HFT IMHO SS-10x42 . Prosty, nieskomplikowany -odpada konieczność przeskalowywania w pamięci MilDota na różnych powiększeniach . Fakt dość ciężki ale moim zdaniem jest naprawdę OK.
Popieram, zresztą proponowałem SSa już wcześniej w tym topicu. Używam od pół roku i jestem bardzo zadowolony. Obraz czysty, jasny - podobny do tego w DOT-cie, ale trochę inny... :-D Krzyż w sam raz, kropeczki dotów idealne. Paralaksa niewielka (subiektywnie), łatwo ocenić zejście oka z linii. Regulacja AO przy okularze - bardzo wygodne, zwłaszcza w postawie leżącej, nie trzeba odrywać wzroku od celu. Masa....dla mnie lekka po poprzedniej optyce (750g). :P
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
maximmus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 516
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 10:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maximmus »

kłapek pisze:
AndyOO pisze:Mam Leupka jak w stopce VX-I i mogę go szczerze polecić, ...
Tylko do tego fragmentu -> na sprężynę ok, chociaż po wykręceniu zespołu soczewek tej legendarnej wytrzymałości niebyłbym taki pewny.
Jeżeli chcesz zobaczyć jak jasny jest Twój leupold, to kup dokładnie tą lunetkę http://www.natchezss.com/product.cfm?co ... c=exrbSrch ,a przez VX-I nie będziesz chciał wiecej patrzeć.
A ja się zgadzam z tą wypowiedzią kłapka. Na ME miałem możliwość zerknąć przez całą gamę nitrexów i wiem że innej lupki już nie chcę.
Aliennowicz
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2012, 10:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: zmiana optyki - jaka luneta do HFT

Post autor: Aliennowicz »

link do ostatniego posta wygasł. Ktoś jeszcze pamięta co było w linku?

Swoją drogą, wielu zachwala Burris Timberline 4.5-14x32. Można go gdzieś w Polsce nabyć najlepiej z możliwością wcześniejszego obejrzenia?
tootsi1991
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 20:54
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: zmiana optyki - jaka luneta do HFT

Post autor: tootsi1991 »

No chyba w sklepie to będzie ciężko, musiałbyś gdzieś namierzyć używke koło siebie albo podjechać na jakieś zawody na pewno ktoś będzie strzelał z burka. Jak dla mnie to burek jest za ciemny ale obecny mistrz i mistrzyni Polski w HFT 2 strzelają z burka i jak widać po wynikach nadaje się do HFT.
SS - man to fajna lupka ale też ma wady - ciężar, wysokie wieże i brak ich blokowania
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”