Great Gun Derringer

Moderator: Moderatorzy CP

jakubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2005, 07:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: jakubek »

Kolega Cereus ma rację, dopiero teraz znalazłem filmik gdzie widać pistolety w 3 calibrach jednocześnie. Faktycznie ten cal.9 ma widocznie mniejszą rękojeść, tak jak kolega napisał "na jeden palec" a ja należę raczej do tych z łapką słusznych rozmiarów. Cal. 54 i 45 mają chyba rękojeści takich samych rozmiarów a na pewno większą od 36, wcześniej myślałem że pistolety różnią się jedynie kalibrem, forum i YT są jednak bezcenne :-D . Wiadomo że przy lufie 3,5" czy krótszej nie ma się co spodziewać prędkości i celności na 50m, te pistolety były z założenia konstruowane do czegoś innego. Jeśli ktoś kupuje taką broń to raczej jest świadomy że zawodów nie wygra :-? bardziej do zabawy i samego "mania" I jeszcze jedna kwestia, na stronie producenta i na filmikach widać że niektóre mają szczerbinkę na jaskółkę (pewnie z możliwością przesuwania) a na stronie Saguaro i na niektórych filmikach szczerbinka wygląda na stałą naciętą na tylnej ścianie. Może się ktoś orientuje czy występują w dwóch odmianach szczerbinek czy może tych na jaskółkę już nie produkują?
krasnoluj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 18:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: krasnoluj »

Tak tytułem lekkiego ot i pobożnych życzeń, jeżeli projektanci z Great Gun poszliby po rozum do głowy i dołożyli do wersji z długą lufą - 45 i 54 sensowną pełnowymiarową rękojeść i kabłąk spustu to powstałby zgrabny kapiszonowy odpowiednik pistoletu Lancaster i konkurencja dla Howdaha Pedersoli, tym bardziej gdyby dodali wersję 20 ga. Ja bym się na coś takiego bardziej połaszczył, niż na ich obecne długolufowe wynalazki. Tak samo jest z Eleanorem - w 20 ga byłaby z tego fajna strzelba albo - po skombinowaniu z górną gwintowaną lufą - kniejówka. Maluchy 9mm i .45 są zrozumiałe, zgrabne i sensowne jako broń "do rękawa", ale powiększanie ich w skali poprzez proste wydłużanie lufy mnie się zdaje lekko bez sensu. No, ale pewnie chodzi o koszty produkcji.
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: bruner23 »

Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
krasnoluj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 18:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: krasnoluj »

Jest to fanowski krok w dobrą stronę, chociaż z tym "skullcrusherem" to modyfikator lekko przesadził ;laughing: . Serio, fabryczna modyfikacja tego pistoletu, przy zachowaniu stosunku dobrej jakości z rozsądną ceną stworzyłaby ciekawą broń, bo na rynku jest właściwie tylko howdah i takiej sobie jakości stare corsairy. Nie byłoby z tego tarczówki, ale fajny demolator do zabawy, zwłaszcza w wiekszym kalibrze czy z gładkimi lufami. A gdyby dołożyli do Eleanora dolną gładką lufę to już wogóle - brak konkurenkcji, jakby z tym trafili do jankeskich myśliwych... No, ale może za dużo życzeń, to niszowy produkt małej firmy, a amerykańscy mięsiarze to sknery, sądząc po ichnich forach, chodzą z tanimi in-line i dikarami z garażowych wyprzedaży.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

U Czechów jak skończy się amunicja to jest jeszcze kosa, grubo :one: nie ma żartów.



Znalazłem taką śmieszną fotkę :651:
Obrazek

Z tego co widzę to dosyć sporo osób w Czechach ma wersję demini w kal .45 ale tak jak Kolega pisał ci co mają większe dłonie to na jeden palec.[/quote]
Ostatnio zmieniony 30 października 2015, 23:21 przez ben_sage, łącznie zmieniany 3 razy.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

...
Ostatnio zmieniony 30 października 2015, 23:20 przez ben_sage, łącznie zmieniany 2 razy.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Ups x2
Ostatnio zmieniony 30 października 2015, 23:19 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Czy ktoś mógłby powiedzieć jaki jest opad z GG .45 bo do teraz nie znam odpowiedzi.
Wiem że rewolwery mające 240-260m/s świetnie się nadają też do strzelania na 50m.
A jak zachowują się pociski 200gr przy 170-190m/s? przy takich parametrach ile trzeba było by celować z górnej lufy nad cel oddalony o 50m? ( bez detali metr nad cel czy 5 a może 10?)
Wiem że dla mnie celowanie metr czy dwa nad cel jeszcze ma sens ale więcej to już nie.Powiem wprost cały czas próbuje się trochę oszukać że można z niego walić jak z colta navy czy remika bo po prostu podoba mi się jego wykonanie,prostota i wygląd ale też znowu nie chciałbym popadać w jakąś paranoję ,jeśli ma być efekt jak z moździerza to jestem skłonny od biedy wziąć też jakiegoś remika czy navy, widziałem ostatnio kilka pistoletów po za derringerem i w sumie nie są w moim guście podobnie jak karabiny mimo że możliwości mają wiele. Myslałem też o tanich replikach ardesy na dobry początek ale jakoś kojarzą mi się z Janosikiem którego nie lubię i kilka innych rzeczy które mi nie pasują.Oczko mam wrażliwe na niedoróbki ale nie chce tego bardziej poruszać.
Wszystkie informacje jakie znalazłem dotyczą głównie rewolwerów i tam wszystko jest napisane od A do Z czego nie mogę powiedzieć o derringer.
Jest chyba różnica między 51mm philadelfia a GG 4-6cali. GG .45 też nie jest znowu jakiś historyczny a rękojeść w .45 jest dość spora więc nie wiem po co niektórzy chcą się ograniczać tylko do 2,5-3,5 calowej lufy?

Tutaj z całego wątku znamy z konkretów tylko kilka testów na tarczy , czy ktoś nie pokusiłby się o jakieś dodatkowe informację? bym był wdzięczny.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

W sumie to już bez znaczenia decyzja zapadła. Na czwartej stronie widziałem test na 50m kolegi. Mnie to jak najbardziej odpowiada.
Nie wiem jak mogłem przeoczyć te linki ze zdjęciami tyle czasu a wątek 2 razy czytałem...
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Great Gun Derringer

Post autor: Marek- »

ben_sage pisze:W sumie to już bez znaczenia decyzja zapadła. Na czwartej stronie widziałem test na 50m kolegi. Mnie to jak najbardziej odpowiada.
Nie wiem jak mogłem przeoczyć te linki ze zdjęciami tyle czasu a wątek 2 razy czytałem...

Jakie znów testy przecież napisałem :
Test to może nie jest bo to strzelanie z jednej ręki dla fanu, ale widać że trafia
Do testów podchodzi się poważnie, a to kilka strzałów dla zabawy.
Od tamtej pory to chyba nim już ani razu nie strzeliłem, mam sporo innych zabawek i szkoda mi czasu, którego mam coraz mniej, no i zawsze wolałem karabiny.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Ja nie mogę na razie mówić co wolę ale na karabin mam jeszcze czas. Myślę że na pozytywny początek będzie ok i się nie zniechęcę.
Ten test miałem na myśli w tak w cudzysłowie.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Great Gun Derringer

Post autor: slepe_oko »

Nie doczytałem, ale...nie miałeś tej broni w ręku?Może najpierw weź do dłoni, mnie się Le Page podobają a ni cholery to trzymać nie umiem a co dopiero strzelić a chwyt duży. Miałem Remika, piękny ale znowu chwyt na trzy palce. Przypasował dopiero RS. a z pistoletów Mortimer. Wszystkie w slusznym .44, pierdykniecie maja, wiec jak zle se weźmiesz i przytrzymasz to kuku bedzie.
:512:
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Witam

Ja akurat szukam coś na dobry początek i też łatwo sprzedać na rynku wtórnym z niedużą stratą co widziałem na allegro.
Jedynie co na chwile obecną mi się podoba to GG i rewolwery ale rewolwer zostawię na później jeśli będę czuć potrzebę. Nie planuje kupować broni dla dobrego chwytu gdyż po prostu nie zależy mi na tym.
Strzelam z wiatrówek a to chciałem sobie jako dodatek kupić. Znając życie oddam parę strzałów i wybiorę sprężynę albo postrzelam z WBP w tym ulubione .22lr do tarczy pod okiem instruktora.
Moje podejście do tematu jest zupełnie inne niż zapalonego strzelca CP o tym już napisałem wcześniej. Bardziej mi zależy na tzn 4fun niż celnym strzelaniu. Tak jak strzelał Marek w teście dla zabawy a nie testu.
Wydaje mi się może się mylę ale chwyt GG nigdy nie dorówna pełnowymiarowej broni i trzeba się z tym liczyć ja się liczę, a dłonie mam naprawdę małe. :516:
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Mam pytanko jak czyścić ten element w środku ?
Obrazek

Czy do tego jest wycior z pędzlem?

Widziałem że ktoś właśnie rozkręcił wszystko, ale z tego co wiem to raczej chyba mało kto tak rozkręca GG?
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Great Gun Derringer

Post autor: Marek- »

Po co ?
To jak byś za każdym razem wykręcał lufę rewolweru, nie ma potrzeby.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”