Great Gun Derringer

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: bruner23 »

Czyżbyś wszedł w posiadanie tego cacka z lufą 6" :?: :-D
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Ja nie mam żadnych cacuszek ale każdy ma w sobie coś fajnego może kiedyś... :wink:
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Ktoś może robił jakiś test skupienia wersji 5-6 calowej.Ciekaw jestem jak wypada u was w porównaniu do 3,5 calowej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: bruner23 »

Może bliżej wakacji , daleko mam na strzelnicę :-? Na razie muszę uporać się z dorobieniem kokili do tej 6-cio calówki :-D
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Mnie z 3,5 cala wyszło coś takiego próba skupienia na 15m 8 strzałów. Na wstępie jednak proszę o trochę wyrozumiałości.
Pociski kupione i odlane albo nieprofesjonalnie albo na wymęczonej kokili real (niedolewy,skoki na wadze,lekko obite) lepszych na razie nie potrzebuję próbuje wyeliminować wpierw własne błędy. Za jakiś czas przejdę na własne odlewanie.
Teścik przeprowadziłem jakiś czas temu, był to akurat wielki przeskok temperatury na zewnątrz bardzo upalny dzień 25+ w słońcu, dzień wcześniej było w okolicach może maksymalnie 10stopni.
Dodatkowo rozgrzana lufa po każdym strzałe.Smar na pociskach przed załadowaniem miał już konsystencje wyciągniętego masmixa z lodówki. Można sobie wyobrazić co mogło się dziać w lufie po załadowaniu no i jeszcze trzeba dopisać wadę wzroku -1,5 2 lata temu a miałem ochronne trochę rozmazany obraz ;laughing:
Tarcza jedna,nieprzebierana innych nie było.Strzelec na razie ze mnie marny, bardziej chodziło o weryfikacje możliwości ale dzień nie dopisał.Tarczek z wolnej ręki nie pokazuje bo nadaje się tylko do szlifowania. Największą radochę to miałem z popperem na 25m z wolnej.Na 50m do jakiś celów 50x50cm też wychodzi oburącz nie powtarzalnie no ale lepsi dali by sobie radę.

Obrazek
Zdecydowanie do poprawy.

Bruner poka.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Jak się okazało największym błędem było podchodzenie do testu skupienia od pierwszego strzału , real wchodzi do czystej lufy za luźno w zasadzie to nie stawia żadnych oporów stąd te 2 odskoki(stosując zatyczki do uszu wcześniej nie wychwyciłem tego tego pierdnięcia - brak doświadczenia) i widać po płycie ze energia marna.Wyłapałem ten błąd już dawno temu ale dopiero teraz napisałem. Pierwsze 2-3 strzały to nawet korków do uszu nie trzeba wkładać przy 1-1.2g.Przy realu to zaczyna iść celnie od 4-5 strzału kiedy już lufka się lekko dotrze. Niepotrzebnie zwaliłem na słabo odlane pociski i rzadki smar na tą pogodę, lepszym ode mnie pewnie by robiło różnicę.

Po lekkim zapoznaniu się z obydwoma stwierdzam że jednak z dłuższą lufą celniej się strzela(zrozumiałe) im większy dystans tym coraz większa różnica w celności.Energia też sporo większa niby 2,5 cala ale robi różnicę :one: Na 50m z 6cali to można z niego strzelać bez żadnych poprawek na opad, tak przynajmniej ja próbowałem i leciało gdzie powinno. Mały z kolei fajniejszy przy strzelaniu 10-25m trochę lepiej leży w dłoni, mniej ciąży na lufę i wole z niego pykać z wolnej ręki. Na dzień dzisiejszy bez problemu z 3,5 calowego to takie skupienie tyle że z wolnej jak powyżej bez tych dwóch wpadek. Trening trening i troszkę mniej teorii. Jeszcze sporo pracy. Im lepsze wyniki tym większa motywacja i radocha.

Sąsiad co z karabinu strzela jak zobaczył GG był zachwycony, fajnie się słucha o swoim sprzęcie ;) Łapę ma sporo większą ale nie sądził że tak fajnie się go trzyma dopóki nie pomacał.Sprawiał wrażenie zaskoczonego jakością wykonania.
Ostatnio zmieniony 11 września 2016, 02:50 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: kuras999 »

Chyba masz źle dobrane pociski jak przy czystej lufie jest pykniecie i pocisk nie przebija wiorowki. Mój remington bulldog 3,5 cala na czechu ma około 20% mniejsza prędkość od 8 calowego przy conicalach. Takich wiórowek to bierze kilka bez problemów. A rewolwer ma przecież jeszcze spore straty bęben/lufa.
Awatar użytkownika
asasello
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2263
Rejestracja: 04 marca 2004, 15:18
Tematy: 173
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Great Gun Derringer

Post autor: asasello »

Przepraszam jeśli mi umknęło ale czy odkręcał ktoś wahadełko w kurku?
Konkretnie chodzi mi czy śrubka jest wkręcona na klej?
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

kuras999 pisze:Chyba masz źle dobrane pociski jak przy czystej lufie jest pykniecie i pocisk nie przebija wiorowki. Mój remington bulldog 3,5 cala na czechu ma około 20% mniejsza prędkość od 8 calowego przy conicalach. Takich wiórowek to bierze kilka bez problemów. A rewolwer ma przecież jeszcze spore straty bęben/lufa.
Cześć

Reale są bardzo celne, najcelniejsze z tych co testowałem.Testy kolegi wcześniej też mówią same za siebie.
Co do reali to z tego co wiem jest to wymysł lee i tylko te są do kupienia,innych nie widziałem i z powodzeniem wiele osób z nich korzysta więc pociski nie powinny być źle dobrane.Mogą być co najwyżej kiepsko odlane(nie kupuje prima sortu).
O 6 calach nie ma co zbytnio się rozpisywać bo to taki wybryk natury ale na 1,5g słabego vesuvitu radzi sobie z 4 solidnymi płytami 19mm nie takimi co są w ikea pustaki tych to pewnie z 6 by podziurawiło.

Wersja 6 calowa wydaje się dużo mocniejsza od 3,5 cala.Co do przebijalności z 3,5 zbytnio się na tym nie skupiałem bo raczej nie jest odpowiednia do przebijania.Deskę z 1,5-2cm powinno dać radę przebić.Nigdy tego nie sprawdzałem ale płyty po dotarciu 19mm przebija.

Obrazekimage hosting 10mb limit
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: ben_sage »

Miałem o tym nie pisać ale co tam... jakiś czas temu sprawdzałem to pocisk real z 3,5 1.2g czecha utknął w drugiej płycie 19mm niewiele brakowało do przebicia, bo można było z tyłu oderwać wystający kawałek i wydłubać pocisk.
Ostatnie wypusty od kolegi -trap- chodzi o reale totalna porażka niby ładniej wyglądają ale drugi jeden kolega od GG wypytał go to ołów to teraz jest utwardzony, do tego stopnia że do lufy był problem z wbiciem przy użyciu gumowego młotka później też cholernie ciężko szło. Monopol mają allegrowy z dwurogim więc chyba zostaje samodzielne odlewanie. Uważajcie w najbliższym czasie jeśli się pokusicie o zakup ich,no chyba że się poprawi. Druga sprawa to rozrzut siało na 15m że ciężko było zmieścić serie nie wychodząc z pola 40x40cm zupełnie inaczej jak w tych starszych wypustach mimo słabszego odlania to było widać uszczypnięte kawałki ołowiu a teraz nic go nie rusza.
juniort
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwietnia 2012, 18:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: juniort »

Odświeżę trochę temat.

Czy ktoś wie jaki jest kaliber lufy. Wychodzi mi że jakieś 435 albo 440.
Chcę poeksyperymentować z Minie
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: bruner23 »

Z minie lipa :( próbowałem ale w kalibrze 9mm) Przy tak krótkich lufach przy wylocie lufy jest jeszcze bardzo wysokie ciśnienie które rozdyma tył pocisku w momencie kiedy pocisk opuszcza lufę . Celność marna... Z kolei jeśli dasz mniejszą naważkę to nie uszczelni pocisku.
Minie to tylko do karabinu ... Do Derringera najlepiej kula na łatce , lub real na przybitce z filcu .
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Great Gun Derringer

Post autor: Marek- »

Widze ze zmieniłeś z czasem zdanie
bruner23 pisze:
jurifji pisze:witam jestem nowy takie pytanie mam czy do derringera kaliber 45 trzeba stosowac przybitke?czy jesli idzie kulaz flejtuchem to nie ma potrzeby przybitki?pytam bo chce kupic deringera ale nie ma przybitek...a i czy takiego derringera latwiej wyczyscic niz remingtona ?remingtona mam ale sprzedaje ...i czy derringer potrafi tak szybko rdzewiec jak remington?i nie wiem czy do derringera odrazu kupic klucz do kominkow?zeby lepiej wyczyscic? pozdrawiam wszystkich
Jeśli chodzi Ci o Derringera Great Gun to mam takiego ale w kal. .36 . I w takim kalibrze go polecam z lufą min. 3". Mój jest chromowany , korozja go nie bierze :-D Ogólnie piękna rzecz, czyści się go łatwo. Klucz do kominków kup oryginalny , reszta akcesoriów do nabijania i czyszczenia jak kto woli kupić albo zrobić. Strzelam tylko z pocisków ale swojej konstrukcji( coś w rodzaju minie). Pociski owijane w pergamin natłuszczony łojem, stosuję tylko przybitkę z krążka cienkiej tektury. Pociski lekko wchodzą do lufy bez użycia młotka tylko siłą rąk. Pociski fabryczne dedykowane do tego pistoletu to porażka :-/ Odradzam. Ciężko to wbić w lufę , energia marna - szkoda pieniędzy i nerwów. Co do kuli na flejtuchu to w tak krótkiej lufie lekka kula będzie miała bardzo małą energię .....


.....Pociski Minie na takiej samej naważce i takim samym dystansie przestrzeliwują zdrowe sosnowe deski o grubości 1" ( 24mm). A więc jest spory przyrost prędkości początkowej i energii. 
Nie podaje pomiarów na chrono bo nie jestem w stanie teraz takich pomiarów przeprowadzić. Testy na celność też na razie muszą poczekać - brak czasu . Może bliżej lata...

6 stron wstecz, gdybyś zapomniał.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Great Gun Derringer

Post autor: sas88 »

Zwyczajnie, nabrał doświadczenia...
Musisz się czepiać przy nowym roku? :-D
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Great Gun Derringer

Post autor: Marek- »

A co Mikołaj ?
Nie ma prezentów na nowy rok. :one:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”