Krzywo obcięta lufa w Remingtonie 1858 New Army Inox Uberti

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Zeb
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 października 2012, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Krzywo obcięta lufa w Remingtonie 1858 New Army Inox Uberti

Post autor: Zeb »

Dwa tygodnie temu kupiłem nowy rewolwer Remington 1858 New Army Inox .44 Uberti (0106) z lufą 5 1/2". Rewolwer miał przekrzywiony kurek, który uderzał w krawędź wcięcia ramy.
Odesłałem rewolwer do sprzedawcy, który wymienił go na inny egzemplarz, w którym dodatkowo zeszlifował kurek tak, że teraz nie uderza o ramę lecz tylko się o nią ociera bokiem...
Niestety rewolwer, który otrzymałem ma krzywo przyciętą końcówkę lufy!
Lufa nie została ucięta prostopadle do osi lecz pod skosem.

Widok od spodu:
Obrazek

Widok z góry:
Obrazek

Dodatkowo na koronie lufy jest małe wgniecenie:
Obrazek

Czy rewolwer z taką lufą może strzelać celnie? Zapłaciłem za niego jak dla mnie sporą kwotę. Wyroby Uberti są dobrze oceniane, a tu przekrzywiony kurek a teraz krzywa lufa w rewolwerze wykonanym z tak wdzięcznego materiału jakim jest miękka stal nierdzewna. To całkowicie mnie zaskoczyło. Końcówka lufy, w moim odbiorze, wygląda jak ucięta brzeszczotem na kolanie (i oczywiście potem wyszlifowana i wypolerowana).

Proszę o sugestie czy powinienem zwrócić rewolwer sprzedawcy?
Czy może przesadzam i to jest normalna jakość wyrobów firmy Uberti?
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Zinngiesser »

Strzela na 25 i 50 m z podporki i trzyma os?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zeb
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 października 2012, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zeb »

Dostałem go dzisiaj. Nie strzelałem z niego. Powalił mnie wygląd korony - totalne zaskoczenie. W poprzednim egzemplarzu było idealne 90 stopni do osi.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

Do puki nie poprawisz tej korony nigdy nie będziesz wiedział czy strzelasz ty czy rewolwer . Znajdź tokarza niech wyrówna lufę , zrobi koronę i po sprawie . Ostatnio kupiłem replikę karabinu Fostera ta sama sytuacja co u Ciebie . Zaniosłem do tokarza 10 min koszt 20 zł i po sprawie .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Zeb
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 października 2012, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zeb »

Taa... tylko ja kupiłem nowy rewolwer nie używkę. Nie chcę naprawiać wad czegoś co powinno być tych wad pozbawione. Jeśli osoby bardziej doświadczone w materii broni CP twierdzą, że to poważna wada, będę go reklamował u sprzedawcy.

Mamy XXI w. a Włosi nie potrafią przyciąć i zeszlifować do kąta 90 względem osi lufy?
To jakaś niedorzeczność.
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Zinngiesser »

Splanujesz wylot, to zacznie sie zabawa z korona. A widze, ze i mucha krzywa jak piorun.

Daj komus doswiadczonemu obejrzec dokladnie: czy lufa jest dobrze nagwintowana i prawidlowo wkrecona, czy komory bebna sa osiowe, czy stozek wlotowy jest w porzadku itp. itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

Zeb pisze:Taa... tylko ja kupiłem nowy rewolwer nie używkę. Nie chcę naprawiać wad czegoś co powinno być tych wad pozbawione
Zapewne czytasz forum , powinieneś wiedzieć że to co wyjdzie z fabryki w 90% idzie do poprawek . Może sprzęt z górnej półki jest bardziej dopracowany . Tu masz poradnik co brać pod uwagę itd. http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=15535
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Marek Pikoń
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 kwietnia 2006, 00:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marek Pikoń »

:shock: Fotografie przedstawiają wyrób wiejskiego kowala z zacięciem rusznikarskim. To jest zwyczajna kpina z klienta! Szkoda czasu na tuning. Tylko reklamować!
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Istnieje cos takiego jak rekojmia i gwarancja.jak dostaniesz buty ktore sa wadliwe wykonane - co z nimi robisz?
Awatar użytkownika
Zeb
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 października 2012, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zeb »

To prawda. Zgodnie z naszym i europejskim prawem sprzedawca odpowiada za wady ukryte sprzedanego produktu a co dopiero za nie ukryte...
Rozumiem, jednak sprzedawcę. Ma dwa niepełnowartościowe rewolwery Uberti, które kupił, najprawdopodobniej na odległość, tak jak ja, zamrażając pieniądze, i chce teraz je jakoś sprzedać.
Trafiło na mnie. Chciałbym się zachować po ludzku. Nie chcę tępić pasjonatów.

Co myślicie o takiej dodatkowej opcji dla sprzedającego:
Zamiast żądać tylko wymiany rewolweru na nowy,prawny, wolny od wad lub zwrotu pieniędzy?
(Przypominam, że już takie żądanie raz wystosowałem i otrzymałem nowy egzemplarz z częściowo (powiedzmy, że akceptowalnie) usuniętą pierwszą wadą i dodatkową nową, o której tu mowa.)
Chciałbym zaproponować wariant naprawy tego rewolweru u porządnego rusznikarza na koszt sprzedawcy. Nie chodzi mi tylko o lufę, ale również o ocierający się o ściankę ramy kurek i ewentualne inne wady ukryte. Czyli pełen przegląd, usunięcie wad i kalibracja mechanizmów broni.
Sprzedawca będzie mógł to potraktować jako upust na niepełnowartościowej broni, ale jej się pozbędzie. Ja natomiast otrzymam sprawny, celny rewolwer (chociaż naprawiany).

W związku z tym prosiłbym o polecenie dobrego rusznikarza, który zna się na broni CP.

Co o tym myślicie? Ta propozycja jest w porządku? Czy przesadzam z postawą humanitarną i powinienem potraktować rewolwer jak buty?
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

Zeb pisze:To prawda. Zgodnie z naszym i europejskim prawem sprzedawca odpowiada za wady ukryte sprzedanego produktu a co dopiero za nie ukryte...
Rozumiem, jednak sprzedawcę. Ma dwa niepełnowartościowe rewolwery Uberti, które kupił, najprawdopodobniej na odległość, tak jak ja, zamrażając pieniądze, i chce teraz je jakoś sprzedać.
Trafiło na mnie. Chciałbym się zachować po ludzku. Nie chcę tępić pasjonatów.

?
To nie tak.. sprzedawca chcą zrobić kasę kupił tanichłam (przeciez to broń bez pozwoleniowa) więc nik nie będzie robił "korowodów"\
\\
Kupując złom chciał poprostu zarobić....
Przecież kupując i odbierając towar mógł SAM sprawdić jego jakość... ALE widać miał w oczkach tylko "$"

;laughing:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

O ! a fakture za usluge do sprzedawcy.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ryba »

Oddaj tę kupę łajna w cholerę i kup u kogoś, kto nie sprzedaje kitu (poczytaj forum, a będziesz wiedział kogo mam na myśli), albo:

USTAWA
z dnia 27 lipca 2002 r.
o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.
(Dz. U. z dnia 5 września 2002 r.)

Art. 8. 1.Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.
2.Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.
3.Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.
4.Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani wymiany albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
Mechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 19 grudnia 2011, 12:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mechanik »

Za rewolwer zapłaciłes 100% ceny to ma być w100% dobry nie mozemy dłuzej pozwalac aby wciskano nam towar z odrzutu bo narazie to wyglada tak pierwszy sort stany, drugi niemcy reszta europa potem to co na chasiok to do Polski . broń kupiłem dwa razy nową za kazdym razem problem ,kupiłem za granicą i to taniej stan idealny
Bóg stworzył ludzi,Samuel Colt uczynił ich równymi.22lr 223. 6,5x47 6,5x55 ,308 .30Br .7,62x54r.300win mag ,300prc
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

A nie godołech? :)
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”