Karabin rewolwerowy 1858 "Target Carabine

Moderator: Moderatorzy CP

.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: .TheDevil. »

No i stało sie cos czeko nieoczekiwałem ale zdecydowałem się zmienić sprzęt...No coż zmiennym człowiek jest lub jak ktoś woli zmienność decyzjii świadczy o ciągłości dowodzenia:)

Nie wiem czy dziś wstałem inna nogą ale po remiku wziąłem już po uwage 2 inne karabinki z których jeden to Sharp ale nie ma co ukrywac bardzo drogi a drugi na którego sie zdecydowałem to http://www.saguaromike.com/sklep/index. ... odprzodowa.

Na forum już były spory o ten niehistoryczny karabinek ale myślę, że nie bedzie zły...
Z tego co wiem karabinek osiąga nawet dobre skupienie na dalsze odległości...
Jeden Kolega z Forum zakupił go jakiś czas temu i obiecał wstawić fotki tarcz na razie brak...

Mam nadzieję, że będe zadowolony to też jest w sumie karabinek czysto rekreacyjny i na zawodach z tego co wiem strzelać nie mozna ale przeżyje:)zawodów to Ja mam az nadto w pracy w sumie:)

Mam nadzieję że nie zrobiłem za dużego zametu a jeśli tak to przepraszam...POZDRAWIAM wszystkich Forumowiczów!
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

Z sharpsem,przynajmniej na początek,daj sobie lepiej spokój.Jeszcze trudniejszy niż ten remington rewolwerowy w użytkowaniu.Co do RB.Bierz go jak ci się podoba i nie czytaj co inni piszą.Podejrzewam że jak tradycjonaliści trochę ochłoną to i jego dopuszczą na zawody.Przynajmniej te bardziej parafialne :P
Obrazek
.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: .TheDevil. »

czyli rozumiem, że dokonałem dobrego wyboru? a czy mi sie podoba?Podoba i to bardzo!! kapiszon schowany więc nie dymi, ponoc b.celny. Jednakże chciałbym żeby wypowiadział sie jeszcze ktoś kto z niego strzelał jak wrażenia?jak celność?

zatanawiam się tez nad tym prochem ten szwajcarski kosztuje ok 215 zł/kg z kolei maja też jakiś niemiecki sportowy za ok 140 jesli dobrze pamietam, no i jest tez polski ale nie na stanie...i nie wiem w jaki się zaopatrzyć...hmmm :mad:

Pozdrawiam!
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

Ten karabin to jeszcze nowość na naszym rynku.Tak że nie oczekuj raczej solidnych testów.Miałem go w ręku i wykonanie jest naprawdę bardzo dobre.Co do prochu to jaki zdobędziesz to będzie dobry.Jest jeszcze na rynku całkiem niezły czeski vesuvit.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bready
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 19 lutego 2012, 17:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Dupont, PA,USA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bready »

.TheDevil. pisze:czyli rozumiem, że dokonałem dobrego wyboru?
Ja tu jestem troche z innej bajki ,i powiem Ci jedno:
Bron ma odkrecany korek lufy ,wiec czyszczenie bedziesz mial ulatwione ,i to baaardzo ,a i lufe od srodka mozna poogladac ,i sprawdzic czy czysta.
A wiem o czym mowie bo mam skalkowego deerhuntera ,i wspolczesnego in-line ,wiec mam porownanie.
Ten RB to wlasnie in-line ,tyle ze na kapiszona ,a nie na splonke #209.
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

ja dalej doradze, w sprawie osprzętu, zanim kupisz przyjdż na strzelnice i zobacz z jakich dodatków korzysta sie w praktyce-pozdrawiam i przyjemnego strzelania.
Awatar użytkownika
jan nowak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 30 grudnia 2009, 16:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jan nowak »

A ja będę chwalił Sharpsa. Po co zadowalać się półśrodkami jak można od razu kupić dobry karabin. Sharps jest odtylcowy a przez to jak na broń czarnoprochową szybkostrzelny. Ładuje się go po otwarciu zamka wcześniej zrobionymi nabojami. Ja z mojego uzyskałem jak dotąd najlepsze skupienie serii 4 strzałów w odległości 100m - 6cm a są tu na forum koledzy którzy uzyskali jeszcze lepsze. Ja mam go od 3 miesięcy więc wcale nie jest to taki trudny karabin jak niektórzy mówią.

Ten Roling Block to jakaś pomyłka. To bardziej zabawka, na żadne poważne zawody Cię nie wpuszczą, ładuje się go przez wylot lufy więc tak jak każdy inny odprzodowy karabin załadowanie go trwa bardzo długo. Do załadowania karabinu odprzodowego potrzebny jest stempel a ten karabin go nie ma. Co do celności to się nie wypowiadam do czasu zobaczenia konkretnego testu na forum. Nie mam nic przeciwko konwersjom wstecznym ale tu się chłopaki nie popisali. Rozumiem gdyby zbudowali odtylcowy karabin rozdzielnego ładowania (byłby w tedy świetną alternatywą dla sharpsa) ale w obecnym układzie konstrukcyjnym nie ma żadnych zalet w porównaniu z ogólnodostępnymi karabinami odprzodowymi a ma kilka istotnych wad których one nie mają.

Ja raczej radziłbym Ci kupić jakiś typowy karabin odprzodowy, (za te pieniądze dostaniesz już dobry sprzęt) lub dozbierać do Sharpsa.
Nie jeżdżę na zawody więc się nie znam.
Awatar użytkownika
Bready
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 19 lutego 2012, 17:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Dupont, PA,USA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bready »

jan nowak pisze:A ja będę chwalił Sharpsa. Po co zadowalać się półśrodkami jak można od razu kupić dobry karabin. Sharps jest odtylcowy a przez to jak na broń czarnoprochową szybkostrzelny. Ładuje się go po otwarciu zamka wcześniej zrobionymi nabojami.
Tylko ze patrony bedzie musial skrecac w domu ,badz ladowac gilzy ,wiec ten czas nie jest zaoszczedzony ,a dla poczatkujacego uzytkownika CP moze byc to tez problemem.
Bron odprzodowa lest latwiejsza w obsludze.
Ogolnie Sharps mi sie bardzo podoba ,ale mysle ze poczatkujacego ,nastawionego bardziej na samo strzelanie moze zniechecic.
Co do tego RB ,to raczej z pierwowzorem nie ma wiele wspolnego ,ten element ktory zamykal komore nabojowa w zasadzie niczemu teraz nie sluzy ,ot zwykla odprzodowka in-line .ale mysle ze do strzelania na strzelnice jest fajny.
Na strzelnicy i tak nie uzywa sie naogol stempla z broni ,tylko troche dluzszego z wygodnym uchwytem .wiec brak stempla to nawet zaleta ,a w przeciwienstwie do mnie on na polowanie z tym chodzil nie bedzie.
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zielonorogi »

trzeba być mocno zdesperowanym by wydać 2600 pln na takie paskudztwo
ten karabin jest jak Syrena, pół ryby pół kobiety ani sobie nie pojesz ani nie ... :)

łoszczędź trochę kup karabin Smitha
bajecznie prosty w obsłudze, radocha na strzelnicy też niesamowita
.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: .TheDevil. »

Sharps tez ponoc nie jest doskonaly i potrafi platac filge...ten niby bezawaryjny
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zielonorogi »

miałem 2 Sharpsy teraz mam Smitha
trochę się różnią konstrukcją :)

Smith jest zdecydowanie prostszy
Nie jest to tarczówka, ale Ty chyba nie szukasz tarczówki ? Nie wiem zdecyduj się

Skupienie z podpórki na 50 metrów jest takie :
Obrazek
.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: .TheDevil. »

Mogę kupic sharpsa model Sharps Civilian .45 kaliber tylko. Cena to 3500 zł ale nie wiem czy warto dokładać?może ktoś z właścicieli Rollin Blocka by sie też wypowiedział?
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
Awatar użytkownika
Mechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 19 grudnia 2011, 12:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mechanik »

kup co ci sie podoba postrzelasz to sie dowiesz czy dobrze zrobiłes jak pytałem o rade kazdy swoje chwalił tylko pamietaj nad kazda zabawka trzeba popracowac ja kupiłem rb i za pólroku sie dowiem czy dobrze zrobiłem wrazie czego zawsze mozesz sprzedac
Bóg stworzył ludzi,Samuel Colt uczynił ich równymi.22lr 223. 6,5x47 6,5x55 ,308 .30Br .7,62x54r.300win mag ,300prc
Awatar użytkownika
kruger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kruger »

jan nowak pisze:A ja będę chwalił Sharpsa. Po co zadowalać się półśrodkami jak można od razu kupić dobry karabin. Sharps jest odtylcowy a przez to jak na broń czarnoprochową szybkostrzelny. Ładuje się go po otwarciu zamka wcześniej zrobionymi nabojami. Ja z mojego uzyskałem jak dotąd najlepsze skupienie serii 4 strzałów w odległości 100m - 6cm a są tu na forum koledzy którzy uzyskali jeszcze lepsze. Ja mam go od 3 miesięcy więc wcale nie jest to taki trudny karabin jak niektórzy mówią.

Ten Roling Block to jakaś pomyłka. To bardziej zabawka, na żadne poważne zawody Cię nie wpuszczą, ładuje się go przez wylot lufy więc tak jak każdy inny odprzodowy karabin załadowanie go trwa bardzo długo. Do załadowania karabinu odprzodowego potrzebny jest stempel a ten karabin go nie ma. Co do celności to się nie wypowiadam do czasu zobaczenia konkretnego testu na forum. Nie mam nic przeciwko konwersjom wstecznym ale tu się chłopaki nie popisali. Rozumiem gdyby zbudowali odtylcowy karabin rozdzielnego ładowania (byłby w tedy świetną alternatywą dla sharpsa) ale w obecnym układzie konstrukcyjnym nie ma żadnych zalet w porównaniu z ogólnodostępnymi karabinami odprzodowymi a ma kilka istotnych wad których one nie mają.

Ja raczej radziłbym Ci kupić jakiś typowy karabin odprzodowy, (za te pieniądze dostaniesz już dobry sprzęt) lub dozbierać do Sharpsa.
Więc ja polecę Tryona.Jak ma kolega wydać to ja bym właśnie kupił dla siebie Creedmora..
Wracając do skupienia to 6cm,żadna rewelacja,ja z h.matcha za połowę ceny robię podobnie z podpórki,a tak z leżącej: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=1143131#1143131
:P
"Life is brutal"
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zielonorogi »

http://www.davide-pedersoli.com/uploads ... dpmag5.pdf

tu masz artykuł o Sharpsie Civilian i Pedersoli solutions for 160 year old problem
fajne te gumki prezerwatywki
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”