Po czym poznać datę produkcji broni czarnoprochowej?

Moderator: Moderatorzy CP

Janek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce/Staszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Janek_M »

Hmmm to może ktoś pomógłby mi określić wartość tego karabinu, mowa o wartości historycznej(na ścianę) a nie użytkowej. Bo jak każdy tak stary przedmiot jakąś wartość historyczną posiada a patrząc na tą aukcję: http://www.allegro.pl/item922808180_wie ... _1_zl.html to dość sporą nawet. Po zakupie karabina ozdobnego zapewne przyjdzie i czas na strzelający, bo zaczynam rozumieć jaka to przyjemność strzelać z takich "zabawek" kulami a nie na wiwat jak miałem przyjemność do tej pory... :-D
Awatar użytkownika
kammarladdare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 341
Rejestracja: 03 marca 2008, 17:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalix-Nyborg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kammarladdare »

Podtrzymuje to co napisalem wczesniej. W zasadzie zgadza sie to z tym co pozniej napisali koledzy z tym, ze zrobili to bardziej dosadnie ;laughing: . Ale skoro masz w planach kupic cos do strzelania, to czy nie lepiej dolozyc troche i miec i do tego i na sciane?
Janek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce/Staszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Janek_M »

hmmm ale ty powiedziałeś że to przeróbka a rusznik że normalny karabin tylko z okolic 1840r., tak czy siak legalny.

Widzisz, dla mnie ważna jest historia. Replika to już nie to samo, nie umiem tego porównać bo same głupie porównania się na myśl nasuwają ale zapewne wiecie o co chodzi. To jest ta mała różnica między aluminiowym odlewem kar`a 98k a oryginalnym Mauserem kar 98k nad kominkiem. Nawet jak ma wżery, nawet jak gorzej wygląda to opowiada pewną historię... bo jest oryginalny, z tamtych czasów, z tamtej epoki, masz świadomość że X lat temu taką broń trzymał zupełnie inny człowiek i to jest piękne.
A z tego co się naczytałem dzięki temu forum zafascynowałem się strzelaniem jako hobby i na pewno prędzej czy później kupię jakiś czarnoprochowy karabin. Zapewne znajdę gdzieś temat co wybrać na początek ale to już inny wątek...
Awatar użytkownika
Mincerz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1646
Rejestracja: 09 lipca 2006, 12:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mincerz »

Co do podanej przez ciebie aukcji, to ktoś nieświadomy, kupił stary kawałek złomu i zgniłego drewna. gdyby miał możliwość zobaczenia tego na żywo, na pewno nie dałby ani złotówki.
jak interesują cię oryginały to nie patrz na all.. tylko napisz do rusznika i może coś dla ciebie znajdzie, coś co będzie nadawało się i na ścianę i na strzelnicę. Będzie miało swoją historię i co najważniejsze, będzie bezpieczne. Oczywiście to kosztuje, ale kupować 3 kilo złomu za 600 pln to dopiero szastanie pieniędzmi.
ZKS Warszawa ID: 0309, ROMB ID: 2342
CP & Nitro
Awatar użytkownika
kammarladdare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 341
Rejestracja: 03 marca 2008, 17:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalix-Nyborg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kammarladdare »

Janek_M pisze:hmmm ale ty powiedziałeś że to przeróbka a rusznik że normalny karabin tylko z okolic 1840r., tak czy siak legalny.
Rusznik wyraznie napisal, ze karabin zostal zlozony i, ze nie jest to karabin z 1840 r, tylko zamek. Lufa jest z pewnoscia starsza. I nigdzie nie napisalem , ze masz kupowac replike. Mialem na mysli bron oryginalna, tylko w lepszym stanie. Dodam jeszcze, ze mozna takowa nabyc za calkiem przyzwoite pieniadze.
Janek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce/Staszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Janek_M »

zapewne zadam teraz trywialne pytanie ale wybaczcie bo serie nie wiem, czy z oryginału można celnie strzelać na strzelnicy? Bo zdawało mi się że te idealnie gwintowane lufy, regulowane przyrządy optyczne z możliwością wczepienia przeziernika to tylko atrybuty replik...
Ale chyba masz rację, i tak postaram się zrobić. Na prawdę to skrzywienie do replik mi przeszkadza, ale co zrobię. Po prostu za dużo się napatrzyłem na chałturę bractw rycerskich odtwarzających XVIIw i marzy mi się oryginał. Tak jak stroje i wszystko mają nienaganne tak czarnoprochowce pożal się boże.
Oczywiście mówię o np. rurce hydraulicznej grubościennej zaspawanej z tyłu i włożonej w łoże wykonane w 1-2h z pobliskiego drzewa co ma wyglądać jak hakownica a używanej w bractwie gdzie stroje kosztują majątek.

By nie pozostać gołosłownym wrzucam zdjęcie(aż znalazłem w przepaści PC) z czego mi kazano strzelać 3 lata temu w starym bractwie:
Obrazek
To jest najładniejsza hakownica jaką mieli, pozostałe nie miały rozszerzanej lufy itp.- były to zwykłe zaspawane rury kanalizacyjne osadzone w takie łoże jak tu i związane metalową obejmą(nie skuwaną i zdobioną rowkami jak tu a najzwyklej sczepianą). Dodam że to stare bractwo było i dość lubiane. Chyba już rozumiecie czemu na jakąkolwiek replikę reaguje alergicznie? Ja doskonale wiem jak piękne są repliki profesjonalne, ale po 2 latach w tamtym bractwie chciałbym odpocząć od replik i mieć jakiś oryginał...
Awatar użytkownika
kammarladdare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 341
Rejestracja: 03 marca 2008, 17:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalix-Nyborg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kammarladdare »

Janek_M pisze:zapewne zadam teraz trywialne pytanie ale wybaczcie bo serie nie wiem, czy z oryginału można celnie strzelać na strzelnicy? Bo zdawało mi się że te idealnie gwintowane lufy, regulowane przyrządy optyczne z możliwością wczepienia przeziernika to tylko atrybuty replik...
Da sie strzelac rownie celnie jak z replik. Popatrz sobie na jakies wyniki z zawodow typu ME czy MS gdzie sa oddzielne konkurencje dla oryginalow i replik i sobie porownaj.
Np. tutaj:
http://www.ssaasa.org.au/pdf/mlc/AA-MLA ... -total.pdf
Awatar użytkownika
Mincerz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1646
Rejestracja: 09 lipca 2006, 12:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mincerz »

Janek_M pisze:Ale chyba masz rację, i tak postaram się zrobić. Na prawdę to skrzywienie do replik mi przeszkadza, ale co zrobię. Po prostu za dużo się napatrzyłem na chałturę bractw rycerskich odtwarzających XVIIw i marzy mi się oryginał. Tak jak stroje i wszystko mają nienaganne tak czarnoprochowce pożal się boże.
Oczywiście mówię o np. rurce hydraulicznej grubościennej zaspawanej z tyłu i włożonej w łoże wykonane w 1-2h z pobliskiego drzewa co ma wyglądać jak hakownica a używanej w bractwie gdzie stroje kosztują majątek.

By nie pozostać gołosłownym wrzucam zdjęcie(aż znalazłem w przepaści PC) z czego mi kazano strzelać 3 lata temu w starym bractwie:
[url=http://img69.imageshack.us/img69/3397/pict4759.th.jpg]Obrazek[/URL]
To jest najładniejsza hakownica jaką mieli, pozostałe nie miały rozszerzanej lufy itp.- były to zwykłe zaspawane rury kanalizacyjne osadzone w takie łoże jak tu i związane metalową obejmą(nie skuwaną i zdobioną rowkami jak tu a najzwyklej sczepianą). Dodam że to stare bractwo było i dość lubiane. Chyba już rozumiecie czemu na jakąkolwiek replikę reaguje alergicznie? Ja doskonale wiem jak piękne są repliki profesjonalne, ale po 2 latach w tamtym bractwie chciałbym odpocząć od replik i mieć jakiś oryginał...
Co innego replika budowana przez profesjonalną firmę, dla strzelców i do strzelania a co innego coś w stylu muszkietu lontowego, z którego będzie tylko huk i dym w czasie bitew.
Widać go tylko z daleka, i tak nikt nie przykłada się do ćwiczeń, to nie Czesi z AltBlau Regiment czy Magna Moravia. Nie ma dobrych oddziałów muszkieterów, jak ktoś chce profesjonalizmu to bierze Czechów.
Replika cp powinna być minimum tak dobra jak to leżące HW97k
ZKS Warszawa ID: 0309, ROMB ID: 2342
CP & Nitro
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Janek_M pisze:zapewne zadam teraz trywialne pytanie ale wybaczcie bo serie nie wiem, czy z oryginału można celnie strzelać na strzelnicy? Bo zdawało mi się że te idealnie gwintowane lufy, regulowane przyrządy optyczne z możliwością wczepienia przeziernika to tylko atrybuty replik..
Widac ze nie zadales sobie nawet trudu zeby przejrzec forum....
Teraz bedziesz zadawal co chwile pytania dotczace gwintu,amunicji itp.
Jezeli wg. Ciebie oryginal to ta padlina ktora pokazujesz na zdjeciach to nie da sie w ogole z tego strzelac w ogole. Za to z oryginalow ktore sa w dobrym stanie ( dobry to nie oznacza ze ma zgnile loze i kilka wzerow, tylko co najwyzej przetarta oksyde ) strzela sie tak samo celnie lub nawet celniej niz z replik.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

600 zł to żadna "spora wartość". Jak chcesz kupić oryginał, na dodatek strzelający za tę kwotę to zapomnij. Potrzeba ciut więcej pieniędzy.
Za 6 stówek kupisz jednak replikę np. adres i będziesz mógł bezpiecznie strzelać.
Poczytaj forum, popatrz na zdjęcia a przestaniesz mieć obawy, że replika musi wyglądać jak toto z Twego zdjęcia, a oryginał, jak to na co się napaliłeś.
Sięgnij do działu: K/S/Z a oferty z całą pewnością znajdziesz.

Chwila szukania i takie coś można mieć za 8 stów.
Obrazek

Zapewniam, że dużo bezpieczniej strzelić z tego co pokazuję, jak z wynalazków jakie Ty raczyłeś pokazać.
A na ścianę można powiesić np. dubeltówkę/Lefoszkę za którą dasz 1200-2000 zł. Będzie w stanie do strzelania i będzie w świetnym stanie wizualnym. I będzie to oryginał, a nie żałosny składak czy odrdzewiony kawałek metalu połączony z jakimś kawałkiem drewna.
Na dziś Lefoszka to chyba najtańsza opcja zakupu oryginału. Inne przedmioty na tym poziomie są w cenie naprawdę sporo wyższej.
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Janek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce/Staszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Janek_M »

Heh, zostałem przekonany, nie kupuje tego 8-)
Wszystko było by ok dopóki nie zacząłem przeglądać tych wszystkich rewolwerów, Colt Navy , Dragoon, Pietta. A w ogóle oniemiałem widząc to: http://www.gunservis.pl/sklep1_guns.php ... _rewolwery .

Z tego co się orientuje to są oryginalne rewolwery Colta, zastanawia mnie tylko ile kosztowała by używana replika. Dokładnie czy na dość mocno eksploatowaną replikę starczyłoby 1200-1300zł.
A co do forum to czytam je ostatnio po 2-3 godziny i brakuje mi tylko tematu dla nowych na ich proste pytanie(coś w stylu "ośla łączka" lub "pierwsze kroki z..."), bo sam mam banalne dla was a mnie mocno nurtujące pytanie.
Colt Navy różni się od Dragoona i Pietty kształtem i wielkością(są to inne modele) z tego najcięższy i największy jest Dragoon, ale co w wersjami jak w linku podanym wyżej? Taki bunt line powstaje tylko po wymianie lufy na dłuższą czy zostały zmienione też inne elementy?
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

To nie są oryginały! To repliki i w dodatku używane .Pewnie zasugerowałeś sie ceną.
Fakt za tyle można kupić oryginał Navy 2 generacji .
Janek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce/Staszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Janek_M »

Tzn. po prostu widziałem ceny używanych replik na forum- od 650 do 1000zł zależnie od modelu. To możecie mi pomóc czym różni się Dragoon od innych modeli że jest o tyle droższy?
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Chłopie - masz takie przeskoki myślowe, ze zastanawiam się ile masz lat. Złom, karabin, rewolwer. Wiesz czego chcesz? Poczytaj forum na spokojnie. Umów się z Kolegami z Twej okolicy na strzelnicy. Może warto w profilu napisać skąd jesteś, bo z wykopek kumpli raczej tu nie spotkasz :P
Umów się, zobacz, podotykaj, może dadzą strzelić, porównaj, porozmawiaj, a potem podejmuj dalsze kroki.

Matka Cię we wrzątku przecież nie kąpała byś tak się teraz tak wyrywał ;-)
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Janek_M pisze:A co do forum to czytam je ostatnio po 2-3 godziny i brakuje mi tylko tematu dla nowych na ich proste pytanie(coś w stylu "ośla łączka" lub "pierwsze kroki z..."), bo sam mam banalne dla was a mnie mocno nurtujące pytanie.
Cos malo uwaznie czytasz.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=15535
Ile Ty w ogole masz lat ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”