Po czym poznać datę produkcji broni czarnoprochowej?

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

No widzę że dziadki z loży szyderców mają sie dobrze
Nie naskakujcie tak na chłopaka bo sie przestraszy. ;laughing:
Widzę że odkrył własnie wspaniały świat broni czarnoprochowej i czuje sie jak głodny psiak przed wystawą sklepu mięsnego.
Ja go rozumiem bo każdy z nas kiedyś tak miał.
Janek ten Dragoon różni sie że tylko tym ze ma dłuższą lufę. Nie wiem skad oni wzieli tą cenę.
johnykovalsky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 02 marca 2009, 00:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: johnykovalsky »

"Młody" ma swoje racje. Mam na myśli czytanie forum i wyszukiwanie.
Ostatnio próbowałem znaleźć temat o bębnach konwersyjnych, i prawda jest taka, że łatwiej wpisać treść w google, i znaleźć łatwiej niż przy pomocy "lupki".
...
Janek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce/Staszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Janek_M »

Sebastian pisze:
Janek_M pisze:A co do forum to czytam je ostatnio po 2-3 godziny i brakuje mi tylko tematu dla nowych na ich proste pytanie(coś w stylu "ośla łączka" lub "pierwsze kroki z..."), bo sam mam banalne dla was a mnie mocno nurtujące pytanie.
Cos malo uwaznie czytasz.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=15535
Ile Ty w ogole masz lat ?
Czytałem, tak samo jak "BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>
" a lat mam 19 a rocznikowo 20 zależy jak chcecie patrzeć. Za zakręcony post i duże przeskoki myślowe przepraszam- śpieszyłem się na wykład z Architektury Systemów Komputerowych.
Pozdrawiam
Jasiek
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Cereusie - równolegle rozmawiam z Kolega na PW. Jak dotąd odpisuje, więc jeśli celowałeś we mnie - to chyba trochę niezasłużenie.

Skąd ta cena? Bo to dość rzadkie egzemplarze...?

Janek_M - jeśli jesteś z zachodniopomorskiego, z okolic Szczecina to na PW chętnie się zmówię z Tobą na pokazanie Navika. Zobaczysz oryginał, potem może zapragniesz mieć replikę. Dragoona już nie mam by pokazać.
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: go43 »

W Dragonie płacisz za:

1.większą ilość materiału ( jest cięższy ; ), więc wiesz za co płacisz....
2.brak konieczności rozbierania rewolweru w drobny mak, w przypadku gdy Ci kapiszon wpadnie do środka :P

Oczywiście są to moje Misie....
KSSK Gward Kwidzyn
szeryf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 946
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 18:42
Tematy: 20
Lokalizacja: Zory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szeryf »

Pomóżcie Jankowi on troche nieśmiały jes ale sympatyczne chłopisko .Właśnie rozmawiałem z nim przez telefon więc jak by ktoś do Starachowic na strzelnicę się wybierał to dajcie jemu znać .
nie jestem literatem
Obrazek
Janek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce/Staszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Janek_M »

Śmiały to jestem i to aż za bardzo tylko wszedłem na to forum po wielu latach nie obecności(byłem w gimnazjum jak strzelałem z wiatrówki) w innym celu niż jestem teraz. Przyszedłem bo chciałem jakiś oryginał na ścianę a nie do strzelania(ew. czasem zabierać go jako muszkiet na występy) a teraz zostałem bo chciałbym się wgłębić w strzelanie... ;)
Ale faktyczni byłbym wdzięczny jakby była możliwość obejrzenia gdzieś czegoś czarnoprochowego.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Marku nie obrazaj sie. Skojarzenie z Mupett Show i dwoma starymi marudnymi dziadkami z lozy szyderców mimowolnie przyszło mi do głowy :)
To był tylko żart :-D
Fakt Dragoon z długa lufą rzadki jest- ale ostatnio widziałem takiego z kolbą i profilowaną skórzaną kabura za 200Eur.
Awatar użytkownika
mam klucz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 07 lutego 2009, 19:20
Tematy: 5
Lokalizacja: Mińsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mam klucz »

Tak z ciekawości.
Gdzie?
Jest jeszcze do łyknięcia?
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Już niestety nie. Ostatnio tzn. 2 miesiace temu. Na znanym zagranicznym serwisie aukcyjnym.
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kropek »

Witaj Janku (Satanico :))!
Pamiętasz Front Wschodni? Znamy się tylko z forum z czasów (twych) wiatrówkowych. Wciąż masz swą "dmuchawkę"?

Niedaleko masz do Starachowic. Warto byś tam się kiedyś wybrał powąchać prochu. Pozwoli Ci to ostudzić gorączkę zakupów i uniknięcia wdepnięcia w podgniłą ulęgałkę ;-).

Co do broni starodawnej i jej nowoczesnych kopii, to rozpiętość w doznaniach jest duża, a wszystko kusi tak, że na jednej sztuce nie może się skończyć, przynajmniej u zdrowego psychicznie człowieka. Lepiej więc starannie wybierać zakupy bo będzie ich trochę :P.

Od zakupu rewolweru nie zamierzam Cię odstręczać, i tak kupisz jakiś. Dla kieszeni jednak i nerwów, lepiej kupić coś innego na początek drogi strzelca (nie mylę jej z drogą posiadacza). W rozchwianym emocjonalnie wieku lepiej mieć kłopot z jedną nieposłusznie palącą lufą niż z sześcioma (coś o kucharkach się nasuwa na myśl). Jakaś replika "hawkena" z krótkim łożem jakich pełno wokół i tak przykuje twą uwagę na jakiś czas. Gdy już przeskoczysz możliwości nawet najmniej uznanej przez towarzystwo strzeleckiej fuzji, bedzie to czas gdy oddała ci ona nieocenione usługi, zapracowała na siebie, a i tak czas przyjdzie na kupno czegoś innego. Wtedy już jednak będziesz wiedział czego szukać uzbrojony w doświadczenie i wiedzę.

Nie gorączkuj się, moja rada, ostudź gorączkę wizytą na strzelnicy a nie zakupem rychłym a impulsywnym.

Pozdrawiam
.177-.69
szeryf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 946
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 18:42
Tematy: 20
Lokalizacja: Zory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szeryf »

I tu się z kropkiem zgadzam w 100 %
nie jestem literatem
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Matrix33 »

Dobrze rzecze Kropek. Jestem świeżym bardzo przykładem na prawdziwość Jego słów. Zaiste zaufaj im i ostudź gorączkę, a zaoszczędzisz wiele nerwów (i pieniędzy). Sam przez to przechodziłem (a właściwie przechodzę).
Powodzenia i dobrej zabawy!
Janek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce/Staszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Janek_M »

Myślałem że już nikt mnie nie będzie pamiętał, ale widzę się pomyliłem... Front dobrze pamiętam i bardzo miło wspominam. Wiatrówkę mam ale z braku towarzystwa jakoś leży od 3 lat nie używana(albo i 4 kiedym to z Spinnerem w Sopocie strzelał). A właściwie dla tego że co miałem wystrzelać to wystrzelałem się jako muszkieter i mi to starzało, z chęcią zawitam do Starachowic, samochód jest ale chyba busem prościej ;) Więc jakby ktoś się wybierał to bym i ja prosił o informację by zobaczyć z czym to się je ;)


P.S Jak się nazywa "Starachowicka" grupa bym wiedział które tematy mam śledzić o spotkaniach ;)
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2010, 15:44 przez Janek_M, łącznie zmieniany 1 raz.
alonzo
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 24 lutego 2010, 13:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

AD Sebastian

Post autor: alonzo »

Sebastian- odezwij się na priv
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”