Broń Wojny Krymskiej w 1854

Moderator: Moderatorzy CP

Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Mowimy wciaz o kalibrze .36
Czym ma byc cytat o 13 grainach ? Ze to swiety graal i trzeba tyle sypac niezaleznie od broni i kalibru? Dajcie spokoj. Ten pocisk ma dlugosc 15 mm czyli zajmuje sporo miejsca w komorze i to az polowa dlugosc patronu.Patron dodatkowo zajmuje miejsce(skora). Moze stad taka mala nawazka. 13 grain to w pocketach uzywali i to rowniez moze byc powod tak malej ilosci.W koncu Navy to przeskalowany pocket. A to byly pierwsze partie ,wczesny okres z karierze tego rewolweru. Nie jestem w stanie tego wyjasnic i nie mam nawet takiej ochoty.
1,5 grama w .36 to wciaz pelna komora nawet przy kuli.
Jak policzymy te drachmy to wychodzi ok 17-24 grain prochu 3f. Czyli dokladnie takie same jak stosowali pozniej amerykanie do swoich rewolwerow .36 . Nie widze sprzecznosci.I nie sa to male nawazki jak na ten rodzaj broni.
To ze anglicy w poczatkowym okresie (wczesne lata 50-te) stosowali SWOJE wlasne nawazki nie koliduje z faktem ze amerykanie podczas wojny secesyjnej stosowali o wiele silniejsze w kalibrach .44.

To co uprawia rusznik to czysta demagogia.Powolywanie sie wybiorczo na jedno zrodlo pomijajac milczeniem wszystkie niewygodne fakty bo nie pasuja do z gory zalozonej tezy a w przypadku roznicy zdan powolywanie sie na swoj autorytet i niesprawdzalne w dysksusji argumenty (mam ale nie pokaze). Nie mowiac o uogolnianiu za pomoca jednego testu na wszystkie mozliwe rewolwery z rama vs. bez ramy.
Widac ze nigdy nie uczyl sie statystyki i za takie wnioski badawcze dostalby pale i "kampanie wrzesniowa".

Nie mam zamiaru was przekonywac. Strzelajcie sobie z kaszy,procy czy gumy od majtek.Nie rozumiem skad tyle emocji jezeli ktos chce strzelac inaczej niz wy. Jakies wyznanie wiary?
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nosu »

Sebastianie , Ty to jesteś jakiś masochista :-D rusznik już Ci tyle razy dupsko skroił a nic się nie uczysz.
Teraz o ładunku prochowym , pomyśl ile sztuk patronów wykonywano dla zabezpieczenia armi , 1 000 000 2 000 000 ? Gdy na każdym optymalnie dobranym ładunku sypano 12 grain a nie 15 to pomyśl ile w arsenale było więcej przygotowanej amunicji.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Nosu ale jestes przydupas.
Popatrz jeszcze raz na cyfry ktore napisalem ja i Wojtek i pomysl.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Wojtek ty cesarski lokaju - policz do 10 i odetchnij. Moze zajrzyj tak z laski swojej do "A History of the Colt Revolver From 1836 to 1940" Charles T. Haven , Frank E. Belden

1 dram = 27.3 grains (grs.)
.44 Dragoon: 1-1/2 drams of black powder (41 grs.) and a round bullet of 48 to the pound (about 146 grs, which calculates at about .46 caliber) or a conical bullet of 32 to the pound (about 219 grains).
.44 M1860 Army - Powder charge about 1/3 less than the Dragoon, or 27 grains. A conical bullet of 212 grains (33 to the pound) or the same round ball used in the Dragoon above (about .46-caliber or 146 grs. weight).
.36 M1851 Navy - Powder charge of 3/4 of a dram (20 grs.) and conical bullet 140 grs. (50 to the pound ). Or a round ball of 81 grs. (86 to the pound, which would be about .379 or .380 diameter).
.36 M1862 Pocket and Police - Conical bullet over 15 grs. of powder. No weight is given the conical bullet for this model but it's known that it had its own bullet mould, casting a shorter bullet than the Navy .36 revolver.

Mozesz sie pluc ile chcesz faktow nie zmienisz. No i caly czas udowadniasz ze Vesuvit jest slabszy niz epokowy proch wiec moje 25-30 grain i kula jakie uzywam jest jak najbardziej epokowe i historyczne. A ze ty nie umiesz z tego strzelac to twoj problem.
I uwazaj na slownictwo bo czasem sie pojawiam na zawodach ...
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2012, 12:47 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nosu »

Nie jestem przydupasem i nie jestem zwolennikiem nadmiaru szmocy... narazie nie strzelasz dobrze do blach ani papieru więc nie jesteś dla mnie autorytetem.
Myślę tak jak Arsenały kiedyś dawno temu , kiedy proch był drogi . Teraz też jest drogi i nie mam zamiaru wsypywać ani jednego graina ponad to co muszę .
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Nosu - ja nie zamierzam byc autorytetem ,zacznij myslec sam. Czy ja ci kaze strzelac tak czy siak? Twoja baba i twoj rewolwer mnie nie interesuja.
Cyfry mowia za siebie. A twoj argument o 12 grainach jest infantylny. Akuram zuzycie prochu przez bron krotka to byl ostatni czynnik jakim sie przejmowano.Zuzywala go glownie artyleria potem piechota w muszkietach , potem kawaleria w karabinkach a na koncu dopiero bron krotka oficerow i kawalerzystow. Zobacz ile MILIONOW TON prochu zuzyto podczas wojny secesyjnej. Te twoje oszczednosci to sa ponizej bledu statystycznego.

Koledzy oswiadczam ze zamierzam strzelac z zoledzi i cukru pudru. Moge ?
Czy ma to wplyw na fakty z okresu wojny secesyjnej? Zmieni cokolwiek ?
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nosu »

Podczas projektowania Colt brał proch jaki miał i jaki będzie mieć wojsko. To że była to gruba granulacja i średnia jakość spowodowała taki a nie inny wymiar komór prochowych. Proch był przeważnie gruby więc sypało się do pełna , dopiero przy prochu drobnym jest problem z wolną przestrzenią i ilością ładunku .
Wojna to drogi sport i każdy rząd szuka oszczędności ;|
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

To powiem wprost: jezeli jeszcze raz uzyjesz w poscie kierowanym do mnie slowa : glupi , glupek, glupota lub debil i pochodnych to podczas pierwszego naszego spotkania dam ci w morde !
Wystarczajaco jasny przekaz ?
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

rusznik pisze:po drugie do Colta Army kal.44 dawano dawke prochowa okolo 25 grain i POCISK a ty uwazasz dalej ze robisz OK sypiac 30 grain Vesulvitu + kula ca Czech jest raczej silnym i szybkopalnym prochem
Do tej pory udowadniales ze Vesuvit jest SLABYM prochem. Zdecyduj sie.
Co do nawazki. Pocisk + 25 grain jest porownywalny energetycznie co 30 + kula . A odrzut ma zauwazalnie wiekszy.
I jest przepasc miedzy pociskiem .36 i 20 grainami prochu a tym samym pociskiem a 13 grainami.
I sam udowodniles ze SILNE nawazki byly powszechnie stosowane.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Wojtek jaki ty masz w tym cel?
Strzelano z takich nawazek proch wcale nie byl slaby poniewac technologia sie nie zmienila w ciagu 150 lat.
I to TY zaczales przepychanke.
Strzelajcie sobie z 5,10,15 grain co mi do tego - tylko odpiernicz sie laskawie od kogos kto uzywa HISTORYCZNIE stosowanej nawazki.
Zauwaz ze naboje zespolone stosowaly nawazki rzedu 30-40 grain dla .44 i 20-30 dla .36
Czyli jeszcze silniejsze. Dlaczego ?
P.S. z mojej strony to wszystko bo w koncu zasmiecamy watek. Mozemy kontynuowac w HP.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Ehhh...
"1863 US Ordnance Manual" strona 257 tabela "cartridge for small arms":
Revolver Army
Ball diameter: .46
Weight : 216
Charge of powder : 30
Revolver Navy
Ball diameter: .39
Weight : 145
Charge of powder : 17

I taka byla specyfikacja wojskowa.
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

Przypominam że tematem jest Broń Wojny Krymskiej w 1854.Trochę przeczyściłem temat a dyskusję a raczej kłótnię o prochach i naważkach zostawiam warunkowo bo jednak jest w niektórych postach trochę ciekawych informacji.Tematem głównym jednak jest Broń Wojny Krymskiej w 1854i proszę o tym tylko pisać.
Obrazek
iwanniegrozny
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 10 lipca 2016, 13:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń Wojny Krymskiej w 1854

Post autor: iwanniegrozny »

Tu jest pełny wykaz uzbrojenia armii rosyjskiej podczas Wojny Krymskiej, z podziałem na broń gładkolufowa i gwintowaną
http://www.reenactor.ru/ARH/PDF/Klishin.pdf

Jest tego 64 strony, ale po ros.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń Wojny Krymskiej w 1854

Post autor: sas88 »

Piękne opracowanie, wielkie dzięki, kolego.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
iwanniegrozny
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 10 lipca 2016, 13:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: iwanniegrozny »

variag pisze:
a rosja kupila karabiny walowe kapiszonowe ODTYLCOWE systemu typu kamerlader M 1831 [Francuzi niechcieli swych kamerladerow :?: ] i rozmiescila je w twierdzach miedzy innymi na ziemiach polskich
Cholera, takiego kamerladera przeoczyliśmy...
Coś dla biegłych w cyrylicy: karabin forteczny (raczej nie "wałowy" z nazwy) wzoru 1839 roku.
Obrazek

ps na rysunku widać broń z zamkiem zamkniętym i otwartym, a lufa na rysunku powinna być prosta ;)
Rosyjski karabin wałowy wz. 1839 był wzorowany na francuskim wz. 1831, ale nie był jego dokładną kopią. W wersji rosyjskiej lufa była w nieco inny sposób łączona z "komorą zamkową", poza tym mechanizm ryglowy otwierany był w inna stronę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”