Zamek kołowy

Moderator: Moderatorzy CP

Wiktor50
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 22 marca 2008, 13:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Nysa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wiktor50 »

asasello pisze:To ty najpierw robisz pistolet a potem pytasz?
Tak jest Panie komisarzu! Najpierw robię, potem pytam :P
waliza001
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 26 listopada 2007, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Sierra Leone
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: waliza001 »

Nie ma obaw, zmaek kolowy to zadna czesc broni wymagajaca papieru. Po prostu jest to mechanizm do krzesania iskier:). Mozna uzywac jako zapalniczki.

z innej beczki- widze po zdjeciu, że korzystamy z tych samych planów, ja piłuję moj zamek recznie, juz dosc dlugo. Mam pytanie. Panewka powinna miec wcięcie na koło. Ale, że kolo ma ksztalt takiego grzebienia to panewka równiez powinna miec wcięcie o tym ksztalcie. Im bardziej wpasowane kolo w to wyciecie panewki tym zamek lepszy bo zanieczyszczenia i nagar nie beda sie dostawac gdzie nie powinny. Pytanie tylko jak to wykonac? Wypiłowac te rowki raczej trudno, idelanym rozwiazniem byloby miec frez piłkowy o tym ksztalcie.
Wiktor50
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 22 marca 2008, 13:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Nysa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wiktor50 »

waliza001 pisze:Nie ma obaw, zmaek kolowy to zadna czesc broni wymagajaca papieru. Po prostu jest to mechanizm do krzesania iskier:). Mozna uzywac jako zapalniczki.

z innej beczki- widze po zdjeciu, że korzystamy z tych samych planów, ja piłuję moj zamek recznie, juz dosc dlugo. Mam pytanie. Panewka powinna miec wcięcie na koło. Ale, że kolo ma ksztalt takiego grzebienia to panewka równiez powinna miec wcięcie o tym ksztalcie. Im bardziej wpasowane kolo w to wyciecie panewki tym zamek lepszy bo zanieczyszczenia i nagar nie beda sie dostawac gdzie nie powinny. Pytanie tylko jak to wykonac? Wypiłowac te rowki raczej trudno, idelanym rozwiazniem byloby miec frez piłkowy o tym ksztalcie.
Frez byłby idealnym rozwiązaniem. Można pokusić się o wypiłowanie tych rowków za pomocą trójkątnego iglaka (kształtowego, takiego wygiętego w łuk). Dostaję dreszczy na samą myś o takim piłowaniu. Ja pozostawię wycięcie w panewce gładkie, bez rowków.
Korzystam z planów Georga Laubera
W tej chwili pracuję nad dokumentacją zamka kołowego do muszkiety. Dla orientacji dł. blachy zamka = 226mm wysokość 75 mm
Obrazek
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
waliza001
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 26 listopada 2007, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Sierra Leone
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: waliza001 »

Wlasnie na gladko to bedą szpary wk ole i tamtedy bedzie lecial najpierw proch a potem nagar do wnetrza zamka..brrr... Nawet z dopasowana panewka te zamki sie szybko syfily. Ja na razie zrobilem po prostu jedno kolo wiecej z otworem taki jka ma frez pilkowy. Kolo ze stali narzedziowej, zamierzam je naciac cos jak frez i po zahartowaniu jako frez wykorzystac. Zobacze co z tego wyjdzie.
Wiktor50
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 22 marca 2008, 13:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Nysa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wiktor50 »

waliza001 pisze:Wlasnie na gladko to bedą szpary wk ole i tamtedy bedzie lecial najpierw proch a potem nagar do wnetrza zamka..brrr... Nawet z dopasowana panewka te zamki sie szybko syfily. Ja na razie zrobilem po prostu jedno kolo wiecej z otworem taki jka ma frez pilkowy. Kolo ze stali narzedziowej, zamierzam je naciac cos jak frez i po zahartowaniu jako frez wykorzystac. Zobacze co z tego wyjdzie.
Jak widać na dołączonym obrazku w panewce są ząbki uszczelniające ją z kołem. To jest z tego zamka do muszkietu. Jak ja to zrobię?!
Obrazek
Będę musiał coś wykombinować
Pozdrawiam
Tomasz.W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 639
Rejestracja: 13 września 2004, 10:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk - Nordkapp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tomasz.W »

Wiktor50 pisze:.....Korzystam z planów Georga Laubera.....
A gdzie te plany można znaleźć :?: .
Wiktor50
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 22 marca 2008, 13:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Nysa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wiktor50 »

Tomasz.W pisze:
Wiktor50 pisze:.....Korzystam z planów Georga Laubera.....
A gdzie te plany można znaleźć :?: .
Mogę ci je przesłać mailem. Są w formacie pdf (6.14 mega)
Guliwer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2145
Rejestracja: 24 marca 2006, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guliwer »

Wiktor50 pisze: Co to jest buksik? :(:
Buksik to wkręcany mosiężny (czasem złoty) zapał, chroniący kanalik ogniowy przed korozją.

http://www.iowatelecom.net/~toadhall/wheellock.htm
Stronka rusznikarza z Iowa :one:
Jest nawet mail i telefon, ale z prośbą żeby nie dzwonić przed 9 rano oraz w niedziele i święta :D Dzwońcie jutro, coś doradzi z tym wcięciem w panewce. ;)
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
waliza001
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 26 listopada 2007, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Sierra Leone
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: waliza001 »

Ja mam swoje plany z netu ale widze po wygladzie ze to te same. Moje byly w calach. W necie kraża 2 rodzaje planów. Ten drugi mi sie wydaje lepszy ale znalazlem go pozniej , jak juz zaczalem ten robic. Moge oba wystawic gdzies do sciagniecia.
Awatar użytkownika
witekC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 536
Rejestracja: 18 lutego 2005, 18:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witekC »

Chcę podziękować Wiktorowi50 za maila z planami. Też jestem zainteresowany szczegółami budowy zamka kołowego ponieważ posiadam replikę (a bardziej atrapę) takiego pistoletu. Jest to polska produkcja z lat 70-tych wykonana przez rzemieślnika z okolic Poznania. Mam zamiar dorobić brakujące elementy umożliwiające działanie zamka, a później wymienić lufę pozwalającą na strzelanie.
Pistolet wygląda tak:
Obrazek

Widok z dołu:
Obrazek

Zbiżenie zamka:
Obrazek

Widok z dołu na koło i panewkę:
Obrazek

Witek.
grzes360
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 24 października 2016, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zamek kołowy

Post autor: grzes360 »

Korzystacie z planów, czy ksiarzki Georga lubera?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”