zamek hawkena inwestarm

Moderator: Moderatorzy CP

henrykr1946
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

zamek hawkena inwestarm

Post autor: henrykr1946 »

Witam kolegów czarnoprochowców! Chciałbym zasięgnąć porady.Kupiłem pięknego hawkena inwestarm. Przestrzelałem go na strzelnicy. Jest tak celny jak piękny. Ten zachwyt nim maci fakt, że pierwszy odciąg kurka jest tak niewielki /odleglość końca kominka od czoła kurka/,że nie ma mowy o osadzeniu palcami kapiszona, również nie miesci sie listwowy kapiszonownik. Oczywiście po dalszym lekkim odciagnięciu kurka czynność tę można wykonać. Obejrzałem sam zamek ,jest konstrukcji ,,nowoczesnej,, nie tak jak w wyrobach hiszpanskich / zamiast płaskiej sprężyny śrubowa z żerdzia w zasadzie bezawaryjna i łatwa w razie czego wymiana/ natomiast mechanizm blokady pozycji kurka
I , II BARDZO NA OKO delikatny i na razie bez konsultacji nie chcę ,,grzebać,,
Czy ktoś z kolegów rozwiązywał taki problem, czy też ,,ten typ tak ma,, i trzeba do tego się przyzwyczaić.
landminer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 04 listopada 2006, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: znowu Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: landminer »

Mam podobny problem - tyle że się do niego przyzwyczaiłem. Odnoszę wrażenie, że jest to wada producenta lub dostosowanie do ówczesnych przepisów. Swoją drogą jakie masz oznaczenia na lufie? U mnie istnieje [AF] co oznacza, że broń została wyprodukowana w 1980 roku. W każdym razie potwierdzam jedno - broń świetna i bardzo precyzyjna! Dodatkowo pięknie wykonana!
Nigdy nie polemizuj z idiotą!
henrykr1946
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

zamek hawkena inwestarm

Post autor: henrykr1946 »

Do kolegi LANDMINER - Oznaczenie jest [CA] rozszyfruj kolego rok ,jeżeli to nie kłopot
dla Ciebie. A przy okazji jaką ilość prochu stosujesz? Wg instrukcji 2 razy tyle co w Patriocie ale strzelałem z tej samej miary co w Pat. i na 50m było ok./hawken 45/
Awatar użytkownika
Żółtodziób
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 589
Rejestracja: 18 sierpnia 2004, 19:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: zamek hawkena inwestarm

Post autor: Żółtodziób »

henrykr1946 pisze:... Ten zachwyt nim maci fakt, że pierwszy odciąg kurka jest tak niewielki /odleglość końca kominka od czoła kurka/,że nie ma mowy o osadzeniu palcami kapiszona, również nie miesci sie listwowy kapiszonownik. Oczywiście po dalszym lekkim odciagnięciu kurka czynność tę można wykonać. .
A jaki praktyczny sens miało by w dawnych czasach trzymanie kurka w tak wysokim położeniu bezpiecznym?
Przecież kapiszon byłby nagminnie gubiony !!!
A niechaj narodowie wżdy postronni znają ,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!
landminer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 04 listopada 2006, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: znowu Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: landminer »

CA to wychodzi na nową produkcję - 2006 rok. Hmmmm to by znaczyło, że ten typ tak ma.
Jeśli potrzebujesz kody produkcyjne to mogę przesłać na maila - no problem :) Zresztą są gdzieś na forum w którymś poście - musisz poszukać.
To mnie trochę dziwi, ponieważ wydawało mi się że firma Investarm nie produkuje już broni CP - tak by wynikało z ich strony www, ale mogę się mylić!
W każdym razie jeśli chodzi o naważkę, to na początku stosowałem tyle ile fabryka przykazała - 45 grain - czyli na nasze ok 3 gramów. Okazało się stanowczo za dużo i koledzy na strzelnicy zwrócili mi uwagę. Na dzień dzisiejszy oswajam się z 2 gramami i kombinuję średnicę kuli + grubość flejtucha. Osobiście mam gwint 1-48 i przy tej naważce skupienie ma około 7 cm - a są to dopiero początki testów.
Nigdy nie polemizuj z idiotą!
henrykr1946
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

zamek hawkena inwestarm

Post autor: henrykr1946 »

Do kolegi ŻÓŁTODZIOBA .czytałeś kolego podręcznik ,,STRZELANIE z broni odprzodowej,,
p o l e c a m
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: zamek hawkena inwestarm

Post autor: mkl1 »

henrykr1946 pisze:Do kolegi ŻÓŁTODZIOBA .czytałeś kolego podręcznik ,,STRZELANIE z broni odprzodowej,,
p o l e c a m
ale waść zaszalał z tym " PODRĘCZNIK" :D , jak mi Waść znajdziesz w tym podręczniku tyle info ile na tym forum.....książeczka ta jest dobra... no na początek przygody z CP potem każdy szanownych mościpanów wypracowuje własny styl i technikę... :diabel2:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
landminer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 04 listopada 2006, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: znowu Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: landminer »

Mirku - kolega się może lekko przejęzyczył - nie podręcznik, lecz jedyna książka o broni i strzelaniu CP napisana w słusznym języku :)
Tak czekam upierdliwie na polskie książki i artykuły o CP - niestety większość woli perorować na forum niż coś sklecić...a szkoda... :(
Ten gwóźdź zawsze będę wbijał w to forum!
Nigdy nie polemizuj z idiotą!
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: zamek hawkena inwestarm

Post autor: MaciekSz »

henrykr1946 pisze:Do kolegi ŻÓŁTODZIOBA .czytałeś kolego podręcznik ,,STRZELANIE z broni odprzodowej,,
p o l e c a m
Tos poszedl po calosci.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
1-4Miles
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 707
Rejestracja: 08 stycznia 2007, 12:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 1-4Miles »

Ja też mam takiego Hawkena Rifle i mam jeszcze inny problem, u mnie mianowicie w 95% przypadków kapiszon odpala za 2 razem :/ (kapiszon S&B 4 mm). Poradzono mi zmienić na 4,47 mm i takie też kupiłem. W tą niedzielę sprawdzę :D Jak nadal tak będzie (strzał za 2 razem) to oznaczać to będzie wadę zamka :(
Hawken Match.451; Navy Yank London.44; Colt M1851; Uberti.44; H 75s;
landminer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 04 listopada 2006, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: znowu Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: landminer »

Powiem Ci jak to u mnie wyglądało: tak samo delikatny zamek + sklepany kominek = efekt był jak u Ciebie!
Skończyło się na zwyczjnym szlifie kominka przez wiertarkę (kominek zamocowany w wiertarce + papier ścierny) i na dzień dzisiejszy hula sprzęt aż miło :)
Nigdy nie polemizuj z idiotą!
Cyrograf15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1716
Rejestracja: 15 listopada 2004, 23:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cyrograf15 »

W moim fabryczny kominek był pod kapiszony 4,7. To była pierwsza rzecz jaką znieniłem. Kurek powinien zabezpiczać w zamyśle właśnie kapiszon przed spadaniem. Teraz nikt załadowanej broni nie nosi i nie ma to znaczenia.
Wojtek
PS
Żółtodziób jak nieczytałeś tego wpaniałego podręcznika to nie czytaj bo niewiadomo czy śmiać się czy płakać.
4,5/22/7.62/38/45
henrykr1946
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

zamek hawkena inwestarm

Post autor: henrykr1946 »

Witam kolegę CYROGRAF 15. Otóż wziąłem ten wariant pod uwagę również ,ale odległość jest na tyle mała, ze kapiszona nie załozysz i na tyle d u ż a ,że nie blokuje ewentualnego
wypadnięcia kapiszona.Oryginalna instrukcja przewiduje kapiszon 4,2 ja ,,wciskam,, 4-kę,ale również zdarzyło mi się odpalać dwa razy, aż kapiszon porządnie się ,,nadział,, i odpalił.Kominki Ardesy są twarde/prawdopodobnie cyjanowane/ w hawkenie miękkie.Jako
nauczyciel ,,prac ręcznych,, na podstawie dotychczas przeglądniętych CP sądzę, że ARDESA
jest technicznie lepsza ,a Inwestarm stylistycznie ale to są moje prywatne spostrzeżenia.
A w sprawie podręcznika- sądzę, że na początek powinna to być lektura obowiązkowa,a potem można sie już samodzielnie rozwijać. B.SHAW powiedział ,,wszystko jest proste pod warunkiem, że się w i e. A kolegę ŻÓŁTODZIOBA na wszelki wypadek przepraszam gdybym
tą radą. obraził jego w i a d o m o ś c i i u m i e j ę t n o ś c i. Tkwi we mnie belfer.
Awatar użytkownika
Żółtodziób
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 589
Rejestracja: 18 sierpnia 2004, 19:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Żółtodziób »

( prywatnie)

Szanowny Kolego henrykr1946

Etap obrażalstwa mam juz dawno za sobą (mysle ze dałem temu na forum niejednokrotnie wyraz) wiec publiczna chłosta nie jest potrzebna :)


Już wczoraj wysłałem Koledze wiadomośc PW. Nie została odebrana wiec ta drogą pragne na to zwrócić uwagę.

Pozdrawiam.
A niechaj narodowie wżdy postronni znają ,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!
hawken68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 27 września 2006, 15:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

naważka

Post autor: hawken68 »

Kolego Landminer!Równiez sugerują się Bidzińskim stosowalem nawazkę ok.3g,ale koledzy ze strzelnicy stosuja 1.5 na 50 m i okazalo sie,że to wystarczy!A,że bylo ich kilku i bardziej doswiadczonych posłuchałem rady!Poza tym oszczędność kawiorku!Strzelam z Hawkena Inwestarmu też!Pozdrawiam
Jeśli wyjmiecie broń spod prawa,to tylko ludzie wyjęci spod prawa będą ja posiadać!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”