Czarnoprochowiec Szczecin

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Kamień z serca :lol:
To pogadamy jak zaczniesz strzelać z pozycji stojąc :wink:
"When seconds count, the cops are just minutes away."
spark
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 18 marca 2006, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: spark »

Jestem skłonny sądzić, że ważne jest stosowanie kalibratora.
Należy też rozpatrzeć sprawę naważki prochu bowiem większa zdecydowanie wpływa na temperaturę, ciśnienie, prędkość itd a więc i skomprespwanie oraz nadtapianie pocisku i zaoławianie lufy a jeśli lufa ma się nie zaoławiać przy naważce 1/10 wagi pocisku (patrz wypowiedź "rusznika") i jego utwardzeniu dodatkiem ok. 6 % cyny oraz koniecznym zatosowaniu przybitki to należy też spróbować zastosować mniej prochu... na małe odległości do tarczy spokojnie wystarczy ciut ciut..
Ostatnio zmieniony 29 października 2006, 10:55 przez spark, łącznie zmieniany 4 razy.
Fiat lux (Księga Rodzaju)
Awatar użytkownika
snekker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 12 grudnia 2005, 18:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: snekker »

Witam wszystkich kolegów serdecznie.Nie będzie mi dane w najbliższej przyszłości postrzelać.Wyjeżdżam za chlebem.Będę na święta.W Pucicach też nas już kasują normalnie(szkoda że nie ma Zdzisia).Wszystkich pozdrawiam.Luf się trzymajmy i głupocie się nie dajmy.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Życzę więc dobrej pracy i wracaj szczęśliwie.

Bywam ostatnio w Pucicach jedynie jako miłosnik tamtejszej kuchni, więc nie wiedziałem o nowych zwyczajach, ale postaram się by lepsze czasy wróciły. Napisz na PW jak to obecnie wygląda, bo może to jakieś nieporozumienie lub czymś sobie zasłużyłeś:-(
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Awatar użytkownika
snekker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 12 grudnia 2005, 18:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: snekker »

Po długiej przerwie witam wszystkich kolegów serdecznie.Niestety wyjazd za chlebem stał się prawie przeprowadzką.Zasiedziałem się w tej Norwegi na dobre.Kilka ciekawostek na temat broni w Norwegi.Ogólnie dostęp do broni jest tutaj dużo swobodniejszy,jednak bez pozwolenia można posiadać tylko broń pneumatyczną.Jeżeli chodzi o broń czarnoprochową to bez pozwolenia można posiadać tylko broń zabytkową z epoki(nie orientuję się co do daty wytworzenia broni).Repliki broni czarno prochowej wymagają pozwolenia.Ciekawostką jest to że jeszcze w 2006r można było posiadać w gospodarstwie domowym strzelbę gładkolufową bez pozwolenia.Teraz już podlega rejestracji.Broń pneumatyczna bez określonej energii kinetycznej.Dla czarno prochowców jest tutaj pustynia.Spróbuję się zorientować co do klubów i stowarzyszeń czarno prochowych.Na razie przyjeżdżam do domu na święta i odwiedzę Pucice ze swoim Kentucky.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5758
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Jeżeli chodzi o broń czarnoprochową to bez pozwolenia można posiadać tylko broń zabytkową z epoki(nie orientuję się co do daty wytworzenia broni).
1884 dla broni długiej i 1871 dla krótkiej. Wolno tą broń kolekcjonować, ale jeśli chcemy postrzelać potrzebne jest pozwolonko :)
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Podejrzewam ze procedura zdobycia takiego pozwolenia jest o wiele prostsza i mniej uznaniowa ,jak to bywa w wiekszosci normalnych panstw.Czy dobrze mysle ?
Awatar użytkownika
snekker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 12 grudnia 2005, 18:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: snekker »

Podejrzewam że dużo prostsza jest procedura otrzymania zezwolenia.Wychodzi na to że jeżeli spełnia się warunki,otrzymuje się pozwolenie.Zresztą niektórzy posiadają 2szt.np.pistolet 9mm i pistolet sportowy cal/22,Margolin.
Wielu moich znajomych norwegów posiada broń.Mój długoletni przyjaciel posiada współczesną replikę Peacemakera.Miałem okazję postrzelać w rażenia super.To co napisał kolega sas88 zgadza się.Teraz rozumiem dlaczego niektórzy posiadają cały arsenał jednorurek z 19ego wieku w szafach.
hiszpan25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 01 czerwca 2016, 11:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czarnoprochowiec Szczecin

Post autor: hiszpan25 »

to jeszcze i ja sie dopisze do listy Szczecinskich gosci strzelnicy w Pucicach.
Niestety z racji wykonywanego zawodu i miejsca pracy niezbyt czesto mam okazje podymic ale kto wie? Moze kiedys uda sie spotkac i zutylizowac troszke olowiu razem?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”