Pomóżcie kupić czarnoprochowca.

Moderator: Moderatorzy CP

Aleksander
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 30 listopada 2003, 11:16
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pomóżcie kupić czarnoprochowca.

Post autor: Aleksander »

Witam wszystkich forumowiczów.
Zapewne zrozumiecie, iż zachorowałem na czarnoprochowca. Postanowiłem, iż kupię sobie rewolwer czarnoprochowy. Ponieważ lubię wszystko co duże, więc chyba będzie to Colt Walker (a jest jakiś większy i mocniejszy?). Czy możecie mi podać kilka porad na temat kupna takiej broni? Czy poszukać jakiegoś rusznikarza który robi takie (znacie jakiegoś dobrego?) czy też lepiej kupić replikę w sklepie (jeśli tak to jaką?). Czy 2 tysiące starczy na dobrą replikę, czy trzeba będzie jeszcze odłożyć? Na co zwrócić uwagę kupując taką broń? Itp.
Pomóżcie początkującemu :)
Dzięki.
Marchewa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 11 sierpnia 2003, 13:43
Tematy: 14
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marchewa »

Mam pytanie..kompletnie nic nie wiem o czarnoprochowcach :oops: ...dziś strzalałem z Kbks :roll: ...to też czarnoprochowiec???Jeśli nie to co to za rodzaj broni....
Złotóweczka+Złotóweczka=wiatróweczka
Awatar użytkownika
maab
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 881
Rejestracja: 24 lutego 2003, 23:52
Tematy: 13
Lokalizacja: VI krąg piekieł
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maab »

Kolego Aleksandrze !
pomozemy dobra rada w kupnie czarnoprochowca - ale oczywiscie po 1 stycznia. poczewkaj, zrobisz sobie prezent w nowym roku.

Kolego Marchewa !
Jezeli elaborujesz naboj od KBKS'u czarnym prochem, to bedzie bronia na czarny proch. Ale zeby byl prawdziwym czarnoprochowcem to musialby byc jeszcze nabijany odprzodowo :-) KBKS to karabinek sportowy kalibru 5.6 strzelajacy zreszta archaiczna i pamietajaca XIX w amunicja bocznego zaplonu. Poczatkowo (t.j. w XIXw) amunicja ta byla napelniana czarnym prochem, obecnie nitrocelulozowym. Ten dzial forum dotyczy strzelania z replik broni dawnej, ladowanej prochem, przybitka i kula. Przewaznie od strony wylotu lufy. Dotyczy rowniez calej oprawy takiego strzelectwa i gromadzi osoby zainteresowane tym sposobem spedzania czasu.

maab
Marchewa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 11 sierpnia 2003, 13:43
Tematy: 14
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marchewa »

Dzięki wam...A nie znasz żadnego forum albo strony z Kbksami??
POZDRO
Złotóweczka+Złotóweczka=wiatróweczka
Cobra67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 27 listopada 2003, 13:25
Tematy: 1
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cobra67 »

Ja również myślę o zakupie broni czarnoprochowej.Hiszpańskie repliki odpadają. Co możecie powiedzieć mi o włoskiej firmie Pedersoli? Szczególnie się nią interesuję. Strzelałem z ich pistoletu i jest rewelacyjny. A jak karabiny kapiszonowe?

Pozdrawiam was serdecznie. :D
Maciej z Bractwa Kurkowego
Aleksander
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 30 listopada 2003, 11:16
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

NIE ROZUMIEM.

Post autor: Aleksander »

Dlaczego pomożecie, ale dopiero po 1 stycznia? Przecież udzielanie informacji nie jest zakazane. Boicie się, że pójdziecie do więzienia?? ;) Ja chcę się tylko dowiedzieć jaką firmę (lub zakład rusznikarski) wybrać i na co zwrócić uwagę przy kupnie broni. Co w tym nielegalnego??
Awatar użytkownika
maab
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 881
Rejestracja: 24 lutego 2003, 23:52
Tematy: 13
Lokalizacja: VI krąg piekieł
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maab »

Tu nie chodzi o to czy ktos sie boi, ale o poszanowanie prawa. Zapewne i Ty je szanujesz, ale forum jest powszechnie dostepne i nie wiadomo kto to czyta. Jezeli zlamie prawo i powola sie na nasze forum, ze tu znalazl wskazowki, to przynajmniej mnie bedzie (co najmniej) glupio. Dlatego napisalem o 1 stycznia. Nie ma co robic falstartow.
A wracajac do Twojej prosby - zastanow sie co tak naprawde chcesz miec. Zerknij do ksiazek, co bylo prosukowane przed 1850 rokiem, i jak dokonasz jakichs wstepnych wyborow, poszukaj w internecie czy sa produkowane repliki. Wtedy dowiesz sie tez kto je produkuje. I dopiero w tym momencie mozemy doradzic, ktora firme wybrac, i czy w ogole Twoj wybor jest trafiony i zgodny z Ustawa. Na poczatek dobra rada - nie rzucaj sie na najwiekszy dostepny rewolwer, mozesz byc srodze zawiedziony. Za rozsadne pieniadze byc moze uda sie tobie kupic cos fajnego do samodzielnego montazu i wykonczenia. Poznasz bron i w dodatku bedziesz mial dodatkowa satysfakcje z wlozonej w nia pracy.

maab
Aleksander
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 30 listopada 2003, 11:16
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aleksander »

maab pisze:Tu nie chodzi o to czy ktos sie boi, ale o poszanowanie prawa. Zapewne i Ty je szanujesz, ale forum jest powszechnie dostepne i nie wiadomo kto to czyta. Jezeli zlamie prawo i powola sie na nasze forum, ze tu znalazl wskazowki, to przynajmniej mnie bedzie (co najmniej) glupio. Dlatego napisalem o 1 stycznia. Nie ma co robic falstartow.
Hmm. Nie za bardzo rozumiem, ale niech będzie.
maab pisze: A wracajac do Twojej prosby - zastanow sie co tak naprawde chcesz miec. Zerknij do ksiazek, co bylo prosukowane przed 1850 rokiem, i jak dokonasz jakichs wstepnych wyborow, poszukaj w internecie czy sa produkowane repliki. Wtedy dowiesz sie tez kto je produkuje. I dopiero w tym momencie mozemy doradzic, ktora firme wybrac, i czy w ogole Twoj wybor jest trafiony i zgodny z Ustawa. Na poczatek dobra rada - nie rzucaj sie na najwiekszy dostepny rewolwer, mozesz byc srodze zawiedziony. Za rozsadne pieniadze byc moze uda sie tobie kupic cos fajnego do samodzielnego montazu i wykonczenia. Poznasz bron i w dodatku bedziesz mial dodatkowa satysfakcje z wlozonej w nia pracy.

maab
A co do broni to już wybrałem. Chcę Walkera, bo niesamowicie mi się podoba. Lubię duże rzeczy ;) Ponadto widziałem go w kilku filmach i po prostu to jest to! Szkoda, że Le Mata nie będę mógł kupić, ale może kiedyś... Repliki znalazłem, ale niestety nie przesyłają do Polski :( A w sklepie z bronią powiedzieli, że na dniach będą mieć katalogi :) Co do samodzielnego montażu to niestety mam 2 lewe ręce :( i to raczej odpada (choć widziałem za 600 zł fajny pistolet kapiszonowy do złożenia).
Pozdr.
Awatar użytkownika
maab
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 881
Rejestracja: 24 lutego 2003, 23:52
Tematy: 13
Lokalizacja: VI krąg piekieł
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maab »

A wiec jednak najwiekszy mozliwy rewolwer na proch czarny. 3.5 grama prochu w komore.... sporo, bedzie zarl proch jak smok (oczywiscie nie ma koniecznosci ladowania pelnej porcji, ale i tak swoje wezmie). Pocisk .44 - w sumie solidna maszyna dla duzych facetow. Trzeba miec do niego silna reke. Widzialem beben w fazie produkcji, kawal mela. Masz szczescie, praktycznie jest w ofercie kazdego producenta replik rewolwerow. Zobaczymy co beda do kraju sprowadzac. Nie powinienes miec problemow bo Walker to 1847 rok. Klopoty sprawi Tobie opadajaca dzwignia pobojczyka - Walker nie mial dobrego zaczepu. Nie bylo takze pozycji posredniej kurka na bebnie - miedzy komorami. Za to wyglad niesamowity, pieknie sie prezentuje.
Czeka Ciebie noszenie ponad 2 kg zelastwa.
Zaczynasz ambitnie, bron trudna w obsludze i wymagajaca wobec strzelca. Mam nadzieje ze sie nie zrazisz do czarnoprochowcow.

maab
Cobra67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 27 listopada 2003, 13:25
Tematy: 1
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cobra67 »

Witam
Czy ktoś z szanownych "forumowiczów" miał może kontakt ze Springfield-em wz 1848 z firmy Pedersoli?
Maciej z Bractwa Kurkowego
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”