Początki

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

ukasz pisze:Super, że powstał ten dział :) Tak właściwie to dopiero dzisiaj, podczas lektury dowiedziałem się o co chodzi z tymi czarnoprochowcami, no ale temat zaintrygował mnie niezmiernie :) Pierwsze skojarzenie to "Polski kodeks honorowy" Boziewicza i opisy pistoletowych pojedynków ;) Miejmy nadzieję, że u nas nikt nie będzie praktykował podobnych tradycji ;)
Niestety, z tego co piszecie wnioskuję, że zabawa nie będzie należała do tanich, więc prawdopodobnie zostanę póki co przy pneumatykach... ale może kiedyś ;)
Obejrzałem też zdjęcia - cudo! - te piękne, klasyczne kształty po prostu mnie powaliły. To jest dopiero broń :D Heh, chcialbym się kiedyś przekonać jak się z takiej strzela... widzieliście gdzieś wogóle, aby jakaś strzelnica dysponowala takim asortymentem?

Pozdrawiam

A co dlaczego nie na ubita ziemie? Mamy rozne zdanie na temat daty powstania takiej lub innej broni - na ubita ziemie! Pistolety pojedynkowe moge iec w kazdej chwli. Lufa gladka zgodnie z kodeksem honorowym i zaraz sie okaze kto wie lepiej :-). Dystans 25m i walimy do tarczy. Kto blizej 10 ten wyglral i wie lepiej co kiedy powstalo :-). Tak, to jest sposob na rozstrzyganie sporow.

Nie jest az tak drogie jakby mozna sadzic.

Sa tacy co strzelaja. Na przyklad ja - strzelam i popularyzuje. Bron mozna pozyczyc na ZKS. Jest tam 10 Coltow Remington. Ostatnio nawet proch kupili. Sa kule. KOszt wypozyczenia taki jak broni wspolczesnej. 15zl jesli masz swoj proch i kule... Nie wiem jak skalkulowali z prochem.

CI co strzelali nie maja juz pomyslow - napad na bank z czarnoprochowcem, nie beda uzywac do obrony. Zwykle sa zakochani. To jest niezwykle sillny wirus. Dzial czasem od jednego strzalu. Jeden strzal - facet zarazony. Wiec strzelasz na swoja odpowiedzialnosc i nie mozesz miec pretensji do tego od ktorego pozyczyles pistolet.

Sa zawody czarnoprochowcow. Bede o terminach informowal. One sa otwarte i kazdy moze strzelac. Jesli nie ma broni niech przyjdzie. Cos sie zaradzi. Ci co sa zarazeni chetnie pozyczaja swoja bron. Na razie w naszych przepisach nie ma warunku ze mozna strzelac tylko z wlanej broni. Na swiecie jest zwykle tak i jeszcze jeden warunek ze komisja ocenia czy dana bron jest kopia i dopuszcza lub nie.

Zapraszam na ZKS!

MarekP
Herrmannek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 14 listopada 2003, 14:13
Tematy: 12
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Herrmannek »

Herrmannek pisze:
Mi pisze:Gładkie , poligonalne i gwintowane - do wyboru.
Poligonalnych chyba wtedy jeszcze nie było?
Podobno pierwszą opatentowano w 1850 z zamiarem stosowania w armatach :), a w sztucerze zastosowano "dopiero" w 1854.

źródło Mike "Milk" McTruck z listy dyskusyjnej http://www.bronpalna.netla.pl
Mi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 08:19
Tematy: 75
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mi »

Ja napisałem to co znalazłem w katalogach a tam roku oryginału nie podali.
Awatar użytkownika
ukasz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 20 października 2003, 19:25
Tematy: 3
Lokalizacja: gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ukasz »

Marek: a co to właściwie jest ZKS? :oops: :oops:
I jeszcze co do tych zawodów - czy któraś z tych imprez odbywa się gdzieś na północy kraju? Jeżeli tak to na pewno bym wpadł popatrzeć :)
Gamo CF-30, Beretta92FS
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

ukasz pisze:Marek: a co to właściwie jest ZKS? :oops: :oops:
I jeszcze co do tych zawodów - czy któraś z tych imprez odbywa się gdzieś na północy kraju? Jeżeli tak to na pewno bym wpadł popatrzeć :)
Widzisz jaki ze mnie moderator... Jako gosc odpowiadam... Wstyd i tyle. OK.
ZKS to jest strzzelnica w Warszawie. Zwiazkowy Klub Strzelecki. Jest to strzelnica Huty Warszawa - huty nie ma ale jest strzelnica. Bardzo przyjazna dla wszystkich. Bez luksusu ale jest. Strzela sie pod dachem ale tarcze sa na dworze. Ostatnio zakladaja oswietlenie i ruchome tarcze. A "na dziku" to znaczy tam gdzzie biega blaszany dzik. Z czarnoprochowca nie wolno do niego strzellac bo w wypadku trafienia bedzie slusarz i blacharz potrzebny.... Ale mozna nie wypuszczac tego dzika i strzelac do kulochwytu. Tam sa sosnow okraglaki i po 50m pociski z Roota wchodza na ok 30cm... Jesli akurat w okraglak trafi a nie miedzy. W zasadzie nie wolno tam strzelac z innej niz .22 lub srutu. Ale mnie nie wyganiaja a jest spokoj bo nie wolno tam strzelac.
Do tego dodam ze dla Ciebie to 3.5 godziny pociagiem i z dworca jakies 30 minut do samej strzelnicy tramwajem ktory jedzie do Huty. Dowolnym do Huty.

Na razie najdalej na polnocy (?) zawody czarnoprichowe byly w Toruniu. Ale moze bylt w Gdansku tylko ja o tynm nie wiem?

MarekP
Awatar użytkownika
Jarek97
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 29 kwietnia 2003, 22:02
Tematy: 0
Lokalizacja: London UK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek97 »

waliza pisze:.........
- Twoje wypowiedzi sa strasznie tresciwe...:)
mysle ,ze powinienes pisac czesciej ,wszyscy sa ciekawi dalszych wypowiedzi...:)
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Jarek97 pisze:
waliza pisze:.........
- Twoje wypowiedzi sa strasznie tresciwe...:)
mysle ,ze powinienes pisac czesciej ,wszyscy sa ciekawi dalszych wypowiedzi...:)
pozdrawiam :)
Milo to slyszec. Mam nadzieje ze jeszcze nie raz bede mial okazje sie wypowiedziec.

MarekP
TROLL
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: TROLL »

:lol: :lol: :lol: Jeden zakręcony,drugi złośliwy,albo jedno i drugie naraz :roll:
Marchewa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 11 sierpnia 2003, 13:43
Tematy: 14
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marchewa »

Przepraszam ze wbije się kolegom w temat ale w dziedzinie czarnoprochowców jestem ciemny. zancie moze jakąś stronke czy publikacja na czym to miejwięcej polega?? Jak strzelać czym, jaa celność, jak się ładuje i w ógóle takie rzeczy...czy trzeba pozwolenia?? jakjest moc i prędkość początkowa takich broni?? i jeszcze jedno pytanie..Oglądałem ten katalog na serwerze..czy nie ma bardziej nowoczesnych replik?? Dzękuje za wyrozumiałośc dla wiatrówkowicza 8) ..
POZDRO
Złotóweczka+Złotóweczka=wiatróweczka
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Marchewa pisze: i jeszcze jedno pytanie..Oglądałem ten katalog na serwerze..czy nie ma bardziej nowoczesnych replik?? Dzękuje za wyrozumiałośc dla wiatrówkowicza 8) ..
POZDRO
Co rozumiesz - bardziej nooczesnych replik? PPSz 41? Ale to nie na czarny proch...

MarekP
Awatar użytkownika
maab
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 881
Rejestracja: 24 lutego 2003, 23:52
Tematy: 13
Lokalizacja: VI krąg piekieł
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maab »

Marchewa pisze:Oglądałem ten katalog na serwerze..czy nie ma bardziej nowoczesnych replik?? Dzękuje za wyrozumiałośc dla wiatrówkowicza 8) ..
POZDRO
Na poczatek :
Wiekszosc jest raczej zainteresowana tymi bardziej archaicznymi replikami, z prostego powodu, beda dostepne bez pozwolenia o ile dotycza broni powstalej przed 1850 rokiem. Oczywiscie produkowane sa repliki takze bardziej zaawansowanych technicznie pierwowzorow, ale beda nadal wymagaly normalnego pozwolenia na bron sportowa. Pozostale Twoje pytania wymagalyby dosc obszernych odpowiedzi, zreszta jak poczytasz tematy to znajdziesz wiekszosc odpowiedzi. Jezeli moglbys zadawac bardziej konkretne pytania, i w mniejszym nawarstwieniu, latwiej byloby zapewne uzyskac na nie odpowiedz. Polecam : ftp://217.11.142.98/Czarny%20proch/
logujac sie musisz wszedzie wpisac - killer
Jest tam kilka filmikow ktore byc moze przybliza temat tej czesci forum.

Pozdrawiam

maab
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”