Diopter do RB Saguaro

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
roseroot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 24 marca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Diopter do RB Saguaro

Post autor: roseroot »

Zaczynam się rozglądać za diopterem do Rolling Blocka Saguaro. Z tego co wyczytałem i usłyszałem to unikać należy Pedersoliego (pasuje Long Range Universal USA430) ze względu na "niedoskonałości wykonania".
Znalazłem jeszcze : https://www.artax-vorderlader.de/visier ... block.html - niby rozstaw śrub ok, ale jestem zielony w tym temacie i nie wiem co to za firma, żeby poczytać trochę więcej.
Ewentualnie - macie jakieś inne propozycje?
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: torti »

Miałem Pedersoli, o dziwo był prosty i nie miał luzów i fajną podziałkę.
A ten z linku to jest Lee Shaver made in USA, skala wydrapana jak kura pazurem, niestety one tak mają.
Czy warto zapłacić 430 jurków (bo tyle kosztuje z Hadleyem)? Moim zdaniem absolutnie nie. 500 zielonych kosztuje Montana Vintage Arms (z Hadleyem) i Lee Szawera zjada jakością wykonania.

https://montanavintagearms.com/product/ ... mid-range/
Ostatnio zmieniony 25 maja 2019, 19:04 przez torti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
roseroot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 24 marca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: roseroot »

No właśnie chcę uniknąć zakupów w usa. Tak jak piszesz 500 dolców + cło i podatek to wyjdzie ponad 600 zielonych a to już za dużo - jak bym szedł tą drogą to pewnie za red river bym się zaczął rozglądać bo cena chyba podobna wyjdzie jak za tą montanę (a nawet ze 100 dolców niższa). Na razie szukam w sklepach w europie - miło by było jak bym się w 1200 +- te dwie stówy zmieścił.
Czy oprócz spierniczonej skali te lee mają wady?
Ma ktoś może inne alternatywy?
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: Tomtap »

może głupie pytanie - na cholerę Ci taki drogi diopter? tym karabinem nie zrobisz sportowych wyników, owszem celny jest ale nie na tyle by lepszy (raczej droższy) diopter cokolwiek zmienił. zwykły Pedersoli za 300 zł max dostaniesz w kraju i przynajmniej będzie pasował i optycznie i klasą do lufy... miałem diopter Pedersoli i był całkiem ok.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2019, 21:05 przez Tomtap, łącznie zmieniany 1 raz.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: slaw2 »

Zaczynam się rozglądać za diopterem do Rolling Blocka Saguaro.
Na jakie odległości chcesz strzelać ?
Obyś nie wybrał armaty do strzelania w kierunku muchy ;laughing:
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 305
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: mar_kow »

Tomtap pisze:może głupie pytanie - na cholerę Ci taki drogi diopter? [...]
Pytanie całkiem zasadne - brzydko wykonana podziałka nie stanowi o celności zestawu. Jeżeli diopter jest stabilny to i tak trzeba czasu żeby "złapać" właściwe ustawienia. To nie polega na wkręceniu dwóch śrub, przekręcenia dwóch pokręteł i trafienia od razu w dyszkę... To tak nie działa. Ale oczywiście jak masz kasę to fajnie mieć coś porządnego - przynajmniej pocieszy oko...
Awatar użytkownika
roseroot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 24 marca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: roseroot »

Tomtap pisze:może głupie pytanie - na cholerę Ci taki drogi diopter? tym karabinem nie zrobisz sportowych wyników, owszem celny jest ale nie na tyle by lepszy (raczej droższy) diopter cokolwiek zmienił. zwykły Pedersoli za 300 zł max dostaniesz w kraju i przynajmniej będzie pasował i optycznie i klasą do lufy... miałem diopter Pedersoli i był całkiem ok.
Jak pisałem - w temacie diopterów (dioptrów?) jestem zielony dlatego pytam. Z drugiej strony życie mnie nauczyło, że jeśli coś jest tanie to jest bardzo drogie (przerabiałem ten sam temat w łuku - na początku celownik za 300 zł, a skończyłem za 1500 i różnicę widać na tarczy - myślę, że tu analogicznie będzie) dlatego przyjąłem budżet na 1200 (w moim mniemaniu to "średnia półka" - kasą nie sram ale jak pisałem wcześniej lepiej kupić coś co trzyma nastawy, jest przewidywalne w regulacji, niż pluć sobie w brodę) - oczywiście jeśli by ktoś łaskawie wskazał mi świetny diopter za 300 zł to się nie będę zastanawiał tylko kupię.
slaw2 pisze:
Zaczynam się rozglądać za diopterem do Rolling Blocka Saguaro.
Na jakie odległości chcesz strzelać ?
Obyś nie wybrał armaty do strzelania w kierunku muchy ;laughing:
100 i 300 na początek(100 z rogów strzelam, ale wiem jak przeziernik działa i uważam, że nawet na tą odległość poprawi mi dużo komfort strzelania).
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: Willie357 »

Ja bym zaczął od kupienia karabinu.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: Tomtap »

roseroot pisze: lepiej kupić coś co trzyma nastawy, jest przewidywalne w regulacji, niż pluć sobie w brodę) - oczywiście jeśli by ktoś łaskawie wskazał mi świetny diopter za 300 zł to się nie będę zastanawiał tylko kupię.



100 i 300 na początek(100 z rogów strzelam, ale wiem jak przeziernik działa i uważam, że nawet na tą odległość poprawi mi dużo komfort strzelania).
to nie jest karabin sportowy, tarczowy. przypadkiem jest z nim tak, że sięgnie i owszem nawet te 400 m, ale o powtarzalności i jakimś szczególnym wpływie przyrządów na wyniki w lufie ładowanej odprzodowo zapomnij.
miałem ten uwspółcześniony z lunetą za 400 zł i trzymała nastawy bardzo ładnie, ale żebym mógł wycisnąć jakieś liczące się wyniki na tarczy to jakoś do tego nie doszedłem. owszem w czarnym się mieścił, ale to wszystko. karabin sprzedałem w ramach przesiadki na scalone, luneta została i służy mi na starawym (z 68 roku), karabinku przewidzianym do sportu amatorskiego - Krico (cal .22 lr). z tą lunetą i po dobraniu pasującej amunicji robię na 50 m grupę mieszczącą się w obszarze zaklejki.

patrząc wstecz na moje doświadczenia z RB, będziesz mega rozczarowany kupując coś droższego niż 300 zł.

no i btw - jeszcze musisz zmienić muszkę na tunelową... Twój fart, że tam jest mocowanie na jaskółczy ogon, dzięki temu możesz kupić coś w okolicach 200 zł i będzie znakomicie spełniać swoją rolę. ale jeszcze raz - nie zrobisz z RB karabinu do strzelań tarczowych, nie do tego został stworzony.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: slaw2 »

Masz zdjęcie tarczy z 50 m ?

Jak wyżej kolega napisał okolic 300 zł - ewentualnie polowanie na używkę . Zadzwoń do Saqaro to ci doradzą .
Tutaj chyba coś dla Ciebie
https://saguaro-arms.com/product-pol-56 ... SA433.html
Awatar użytkownika
roseroot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 24 marca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: roseroot »

@slaw2 - Ojj nie nie - ja to bym z chęcią "docelowy" kupił średniej klasy w okolicy 1000-1500zł.
W tym co podałeś będzie chyba problem z rozstawem śrub.
Tomtap pisze: to nie jest karabin sportowy, tarczowy. przypadkiem jest z nim tak, że sięgnie i owszem nawet te 400 m, ale o powtarzalności i jakimś szczególnym wpływie przyrządów na wyniki w lufie ładowanej odprzodowo zapomnij.

patrząc wstecz na moje doświadczenia z RB, będziesz mega rozczarowany kupując coś droższego niż 300 zł.

no i btw - jeszcze musisz zmienić muszkę na tunelową... Twój fart, że tam jest mocowanie na jaskółczy ogon, dzięki temu możesz kupić coś w okolicach 200 zł i będzie znakomicie spełniać swoją rolę. ale jeszcze raz - nie zrobisz z RB karabinu do strzelań tarczowych, nie do tego został stworzony.
O muszce wiem - natomiast co do karabinu - zdaję sobie sprawę, że "tarczówka" to to nie jest, ale w moim mniemaniu ma potencjał (dlaczego by go nie wykorzystać w pełni dozbrajając w diopter). Nie mam ambicji startować w zawodach, natomiast się nie zgodzę, że nie jest powtarzalny (mówię o 50 i 100 m. - mam strzelnicę relatywnie niedaleko z ośką 300 ale jeszcze nie ten poziom). Zdjęć swoich nie mam ale popatrz proszę na post o R B tam @marekp kilka tarcz ze swojego strzelania zamieścił.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: Tomtap »

roseroot pisze:[
O muszce wiem - natomiast co do karabinu - zdaję sobie sprawę, że "tarczówka" to to nie jest, ale w moim mniemaniu ma potencjał (dlaczego by go nie wykorzystać w pełni dozbrajając w diopter). Nie mam ambicji startować w zawodach, natomiast się nie zgodzę, że nie jest powtarzalny (mówię o 50 i 100 m. - mam strzelnicę relatywnie niedaleko z ośką 300 ale jeszcze nie ten poziom). Zdjęć swoich nie mam ale popatrz proszę na post o R B tam @marekp kilka tarcz ze swojego strzelania zamieścił.
zdjęcia moich tarcz też tam są i wygląda to całkiem fajnie, ale nadal będę twierdził, że kupowanie do tego karabinu dioptera za więcej niż 300 zł to przerost formy nad treścią.
Awatar użytkownika
roseroot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 24 marca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: roseroot »

@Tomtap - a Ty miałeś diopter przy nim? Jeśli tak to podaj proszę jaki (wiem że pisałeś o lunecie - ale nic o diopterze nie widzę).
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter do RB Saguaro

Post autor: benekpe »

Odświeżę trochę temat.
W Saguaro pojawiły się dedykowane od Pederoli do RB dioper i muszka tunelowa - komplet za niecałe 600zł.
Mocno zastanawiam się nad dokupieniem tych przyrządów celowniczych.
https://saguaro-arms.com/product-pol-48 ... SA454.html
https://saguaro-arms.com/product-pol-24 ... 469-A.html
Nie ukrywam, że RB jak dla mnie oferuje bardzo dobre skupienie na dystansie 50m. Nie zamierzam z niego strzelać na dłuższych.
Czy strzelanie z użyciem dioptera i muszki tunelowej przełoży się na lepsze skupienie i sam komfort strzelania?
Mój karabin jest w kalibrze .45, strzela celnie każdą kulą - zarówno podkalibrową .440 z flejtuchem jak i nadkalibrową .454 z przybitką filcową.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”