Tarczowy karabin skałkowy

Moderator: Moderatorzy CP

da172
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 10 lutego 2017, 07:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Tarczowy karabin skałkowy

Post autor: da172 »

Bracia i siostry po lufie,
Powoli dojrzewam do zakupu karabinu skałkowego, ktory z zalozenia mialby sluzyc do strzelania tarczowego stojac 50m i lezac 100m (konkurencje MLAIC Pensylwania i Maxymilian). Pochwalcie sie prosze z czego strzelacie i z jakimi wynikami. Co byscie polecili na poczatek? Czy Jeger Target w kalibrze 54 to jedyny sluszny wybor, czy mozna zaczac nauke od czegos innego? Z gory dziekuje za cenne informacje. Tarcze rowniez mile widziane. Pozdrawiam
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tarczowy karabin skałkowy

Post autor: MaciekSz »

Ze skałkowego Jaegera od DP trochę strzelałem i dla mnie nie nadaje się on do strzelania leżąc.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2019, 13:03 przez MaciekSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Semen.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 22 stycznia 2010, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tarczowy karabin skałkowy

Post autor: Semen. »

Jeśli ma być na 50 i na 100 m to na pewno odpada najlepszy "tarczowiec" Swiss Match (skałkowy odpowiednik Bristlena) chyba, że strzelałbyś 100m na stojąco :) .
Sam strzelam z Jagera na 50 m a w ubiegłym roku, po raz pierwszy (i jak na razie jedyny) strzeliłem na MP Maxymiliana. Na 50 m strzela się z niego bardzo dobrze mimo, że budowy tarczowca to on nie ma :wink: . Przez ostatnie dwa lata (do czasu zdarcia krzesiwa) raczej nie strzelałem na zawodach mniej niż 90 pkt a mój najlepszy wynik to 96 pkt w ubiegłym roku. Teraz próbuję dogadać się z nowym krzesiwem :621: . To strzelanie (a raczej wstrzeliwanie się :-D ) nim na 100 m też nie sprawiało kłopotów. No ale w strzelaniu na 100 m to raczej nie jestem autorytetem :one: . Tak na oko to ciekawie, z myślą o strzelaniu na 100, wygląda Mortimer Target. Niestety nigdy nie miałem go w rekach.
waldy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 336
Rejestracja: 05 października 2007, 08:32
Tematy: 2
Lokalizacja: Chełmno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tarczowy karabin skałkowy

Post autor: waldy »

Mam jednego i drugiego/ Swissa i Mortimera/ i powiem tak - jeżeli nie sprawi Ci trudności utrzymanie na 50m Mortimera - ma długą lufę- to strzelisz świetne wyniki i na 100 i na 50m. W pozycji leżącej ma bardzo dobry skład. SM tylko do pozycji stojącej. Taki kompromis ale pozytywnie rozumiany to chyba właśnie Jager. Strzelisz nim jedno i drugie.
Stowarzyszenie Strzelców Czarnoprochowych Ziemi Chełmińskiej
da172
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 10 lutego 2017, 07:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tarczowy karabin skałkowy

Post autor: da172 »

Panowie dzieki bardzo za podpowiedzi.

Najlepiej bedzie zebranie wszystkich wspomnianych karabinow w jednym miejscu i czasie (najwczesniej pod koniec wakacji) i przylozenie sie do nich. Przy odrobinie szczescia moze koledzy pozwola i strzelic pare razy ;-)

Pozdrawiam i zycze samych 10 :502:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”