Zakup czarnego pewniaka

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakup czarnego pewniaka

Post autor: GreenHeart »

Szanowne towarzystwo proszę was o pomoc jako strzelec do strzelców:)
Na co dzień operuje WBP ale chce pobawić się czarnym prochem (z prochem mam tyle wspólnego że elaboruje dość sporo nitro). Niestety nie znam nikogo kto by mi doradził a na studiowanie tajników zakupu i analizowanie rynku po prostu nie mam czasu (chciałby się ale czasu brak).
Czy jest możliwość żeby wskazać mi sprzedawce rewolweru Remingtona w kal 44 i producenta co do których istnieje największa szansa że mój zakup będzie udany?
Po prostu kup pan tą markę (producenta) i ten dokładnie model u tego sprzedawcy a powinieneś być pan zadowolony.
Budżet jakieś 1700 - 2000 zł
Cel: rekreacja
Z pewnością istnieje jakiś sprzedawca który handluje daną marką i robi to skutecznie. Jakbyście pytali o WBP to mógłbym elaborat napisać ale czarny proch to dla mnie nowość.
Z góry dziękuję.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 889
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: Irek M »

Jeśli ma to być nówka sztuka to np. Saquaro - sklep.
Ostatnio zmieniony 22 marca 2019, 15:05 przez Irek M, łącznie zmieniany 1 raz.
juhas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 13:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: juhas »

Sorry, ale nie istnieje coś takiego jak sprzedawca, który zawsze Ci sprzeda tylko dobre egzemplarze.

Niestety, trzeba iść z kimś kto ma o tym pojęcie i nie kupować wysyłkowo.

Ja akurat na Saguaro się naciąłem dwa razy i więcej tam broni nie kupię, ale może będziesz miał więcej szczęścia jeśli się zdecydujesz.

Równie dobrze możesz trafić dobra sztukę na militaria albo w Saguaro albo w Shargu czy innym sklepie.

Najlepiej wybierać osobiście. Nie łudź się, że ktoś to selekcjonuje. Sprzedają jak leci.
ayylmao
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 05 lutego 2019, 13:29
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: ayylmao »

Ja kupiłem swojego uberti remingtona w militaria.pl z wystawy stacjonarnie i okazało się że jest to bardzo dobry egzemplarz, a w teorii to chyba na 90% powinno być z nim coś nie tak
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: FridayNightSpecial »

Przeciez sprzedawca tylko sprzedaje co fabryka wyprodukuje, wiec nalezaloby szukac dobrego wytworcy.
Mnie Pietta nie leży, subiektywne odczucie po czytaniu forów, dlatego kupilem Uberti.
Ale nawet z tej samej fabryki samochody wychodza różnej jakosci wiec wszedzie dziala ta sama regula - pewien procent wyrobow jest badziewiem.
Masz szanse wpakowac sie na mine podobnie jak byc przejechanym na przejsciu dla pieszych ale to kwestia prawdopodobienstwa.
Spytaj tam na górze czy masz szczescie i bierz pierwszy egzemplarz z brzegu.
Szansa, ze bedzie dobry czy zły jest taka sama jak przy obejrzeniu stu, chyba ze jestes snajperem i masz mikrometr w oczach, ale wtedy by cie tu nie bylo.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2019, 10:48 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 1 raz.
juhas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 13:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: juhas »

Mialem i Uberti i Piettę, mam też Piettę Shootera. Między budżetową Piettą a Uberti nie ma właściwie żadnej róznicy, chociaż może nawet na korzyśc Pietty. W Uberti miałem problem taki, że kapiszon odpalał, a strzału nie było. Zmieniłem kominki na berylowe i problem zniknął. Ponadto w Uberti kurek haczył o ramę i trzeba bo było podpiłować.

Tak czy inaczej, kupuj stacjonarnie, a firma to sprawa drugorzędna.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: FridayNightSpecial »

Odrobinę zbaczając z tematu.
Jeśłi chodzi o piłowanie to definitywnie warto zaopiekować się wszystkimi współpracującymi powierzchniami i potraktować je pilnikiem.
Jak się pociągnie kilka razy, lekko rzecz jasna, dopiero wtedy widać jak nierówne są płaszczyzny elementów i ile jest zadziorków na krawędziach.
Shokunin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 06 listopada 2017, 22:41
Tematy: 7
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: Shokunin »

No to ja jestem całkowitym zaprzeczeniem wszystkich rad znawców. Po dość intensywnym studiowaniu tematu, zdecydowałem się na zakup Remingtona 44 firmy Uberti i na dodatek w inox. Broni poszukałem na Allegro u przypadkowego sprzedawcy, który po prostu zaczął ze mną korespondować, aby uściślić szczegóły transakcji. Nawet nie byłem w jego sklepie. Rewolwer przyszedł kurierem i okazał się znakomitym egzemplarzem. Skupienie trafień jak marzenie snajpera. Jedynie wysokość muszki wymagała dopracowania. Jestem ze swojej broni bardzo zadowolony.
Uważam, że w tym zakresie po prostu nie ma reguły. Albo się trafi na dobrą broń, albo nie.
Rewolwer Remington New Army 44 Uberti Inox 8"
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: MaciekSz »

FridayNightSpecial pisze: Szansa, ze bedzie dobry czy zły jest taka sama jak przy obejrzeniu stu, chyba ze jestes snajperem i masz mikrometr w oczach, ale wtedy by cie tu nie bylo.
Nic podobnego. Wystarczy przeczytać i zastosować rady z przyklejonego poradnika śp. Cpt. Nemo i szansa na trafienie badziewia radykalnie się zmniejszy.
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2019, 08:07 przez MaciekSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
luck-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: kuj.-pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: luck-ek »

Ok Remington '44, ale który?
Jak ma być celny to polecam wersje Shooter, z 8 calową lufą, bo długość ma jednak znaczenie;)
Awatar użytkownika
roseroot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 24 marca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup czarnego pewniaka

Post autor: roseroot »

To i ja się podzielę moimi doświadczeniami. Wybrałem Piette .44 8" bo w sumie różnice nieznaczne do Uberti, a lepiej mi w łapie leżała. Zakup przez internet. Jedyny plus "tego czegoś" co przyszło, to że był osiowy. Praktycznie po wyjęciu z pudełka nie dało się strzelać, nadlewka w dolnej części kurka blokowała odpalenie kapiszona, zadziorów od groma, spust bardzo twardy. 2-3 godziny dopieszczania, polerowania i po "wstępnym przestrzelaniu" (10-15 bębnów) zabrałem go na lokalne zawody i 4 miejsce. Tak więc nie ma co szukać ideału - jak ma służyć do rekreacji i zabawy to kup co jest aktualnie najtańsze - jak lufa prosta to resztę przy użyciu podstawowych narzędzi w chałupie sam sobie zrobisz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”