Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
czarny_konik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2018, 08:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: czarny_konik »

Potrzebuje pomocy przy identyfikacji numeru seryjnego przy broni starszej daty produkcji Hege/Orion (Palmetto prawd.). Karabin jest z poczatku lat 80'tych i posiada tylko numery w dwoch miejscach z dolu broni.

Widoczny pod bronia napis: "Orion 733"
Schowany pod lozem kolby (wymaga demontazu kolby): "32 143"

Znalazlem podoby egezmplarz na eGun z numerem "Orion 499". Teraz mam zagadke ktory to jest numer seryjny.

https://ibb.co/dgNVPd
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 08:44 przez czarny_konik, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: Irek M »

To może być niestety składak: oba numery prawidłowe ale z różnych egzemplarzy.
Awatar użytkownika
czarny_konik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2018, 08:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: czarny_konik »

Ale ten napis "Orion 733" jest numerem seryjnym, czy nie. Albo to oznaczenie modelu. I nie jest to przypadkiem tak, ze te na lufie to numery nabite od Palmetto, a te widoczne wewnetrzne dodane od Hege/Orion?
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 15:14 przez czarny_konik, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: Irek M »

Na obu częściach powinien być ten sam numer wybity. Bywa że jest tylko na szkielecie ale nie mogą być różne.
Awatar użytkownika
czarny_konik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2018, 08:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: czarny_konik »

Nie wydaje mi sie. Czy posiadasz inna bron tego producenta z tych lat w ktorej jest dokladnie tak jak piszesz? Albo na czym opierasz swoja wypowiedz.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: Irek M »

Tak, posiadam Hege Uberti tylko na ramie, Pieta tylko rama, A S M tylko rama i C O M Gardone rama i lufa.
Jeśli wiesz lepiej to po co pytasz. Wszystkie z lat XXVI i XXX.
Awatar użytkownika
czarny_konik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2018, 08:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: czarny_konik »

Musialbym teraz rowniez chamsko odpowiedziec "skoro nie wiesz o czym piszesz, to po co sie odzywasz". Pytam o karabin i to dosc rzadki, nie o rewolwery. Ja wiem ze na rewolwerach jest numer na ramie i lufie - tez takie posiadam. Pozatym pytalem o to, ktory to jest numer seryjny, a nie czy to skladak. Karabin kupilem od kolekcjnoera z ponad 20 letnim stazem w strzelectwie CP - nie bylo mowy o zadnych skladakach - i wierze mu bardziej niz jakies przypadkowej osobie z internetu. Jesli nie posiadasz karabinu Hege/Orion, tudziez od Palmetto, to nie jestes wiarygodnym zrodlem. To ze u jednego producenta bylo tak, nie znaczy ze tak jest wszedzie.

Nie ma sie co obrazac, takie sa fakty. Tym bardziej ze wrzcualem to pytanie juz na inne grupy i tam mi powiedziano ze numer na lufie to napewno numer seryjny. Inni mowili ze ten na ramie to napewno. Takze ile ludzi w internecie, tyle roznych znawcow i tyle opinii.

Ja sobie sprawdzilem ten karabin i zarowno numer na ramie, jak i na lufie zgadza sie z numeracji. Ten sam karabin wyprodukowany rok predzej mial numer Orion 499. Sprawdzilem rowniez numery od Palmetto - starsze niz moj mialy mniejszy numer niz 32 143, nowsze wiekszy. Modele wydane bezp. od Palmetto mialy numery w widocznym miejscu po lewej stronie lufy przy wybitej dacie produkcji. Te sprzedawane pod marka Hege/Orion widocznych juz nie mialy. Ja PODEJRZEWAM ze "32 143" to numer od Palmetto, a Orion 733 to po prostu wybity wewnetrzny od Hege. Takze szukam kogos co mi to moze potwierdzic lub zaprzeczyc. Probowalem skontaktowac sie z firma Hege, ale ta firma juz niestety jest tylko z nazwy Niemiecka - i nie moge sie doczekac zadnej odpowiedzi.

Ale dziekuje za odpowiedz, kolejny raz przekonuje sie ze wszelkie fora internetowe to nie jest dobre zrodlo informacji. Mam teraz wiekszy matlik w glowie niz przedtem :516:
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: Irek M »

Tym razem sorry wielkie z mojej strony. Nie zwróciłem uwagi, źe chodzi o karabin. Więc jeszcze raz sorry.
Awatar użytkownika
j_win
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 09 października 2009, 13:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: j_win »

Witam!
Sądzę, że chodzi o karabin Palmetto typu Wesson. Ja mam egzemplarz z 1978 roku, także sygnowanego przez Hege. Numer na zamku jest numerem nabitym przez Palmetto. W moim przypadku jest to „1131”. Ponad to Palmetto znakowało jeszcze lufę pod czółenkiem, ale już nie pełnym numerem, ale dwiema ostatnimi liczbami numeru podstawowego, czyli „31”. Numer „31” jest jeszcze powtórzony na zamku za przyspiesznikiem.
Miałem jeszcze trzy egzemplarze moich kolegów w rękach (z nieco wcześniejszej, jak i późniejszej produkcji) i oznakowanie Wessonów zawsze było zgodne z moim (jedynie dwa egzemplarze nie posiadały dodatkowej numeracji za przyspiesznikiem).
Tak więc podejrzenie, iż może to być egzemplarz z wymienioną lufą jest wysoce prawdopodobne.
Jędrzej

Nie ważne z czego się strzela.., ważne by trafić za pierwszym razem.
Awatar użytkownika
czarny_konik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2018, 08:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: czarny_konik »

Witam. Dzieki za informacje. Tak chodzi o karabin Wesson w Kal.45. Faktycznie, za przyspiesznikiem znajduje sie jeszcze jedna liczba - nie zauwazylem przedtem - liczba "32". Czyli tak jak na lufie. Matlik w glowie rosnie jeszcze bardziej. 8-) Tym bardziej ze moj egzemplarz jest z '81 roku i ma numer 733. Na egun znalazlem z rocznika 80 w Kal.45 z numerem 499. Wiec 1131 z '78 tez sie wydaje dziwne. No chyba ze numer zalezal od kalibru. Ten twoj byl .45 albo .50 ? Slyszalem ostatnio informacje, jakoby wszystkie Wessony od Palmetto wychodzily w Kal.50, a dopiero pozniej lufy zostaly podmienione w niektorych egzemplarzach na .45 . Jednak informacja niesprawdzona. My tu sobie gdybamy a Hege niestety milczy w tej sprawie, nie udalo mi sie uzyskac zadnej odpowiedzi poki co.
Awatar użytkownika
czarny_konik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2018, 08:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: czarny_konik »

Na "false muzzle" jest jeszcze wybity numer jak na lufie - czyli 143. Przynajmniej tutaj sie zgadza :-D
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: Irek M »

Gdyby kolega od razu podał o jaki karabin chodzi byłoby może nieco łatwiej. Kolega z którym często widuję się też posiada Wessona więc już dawno mógłbym sprawdzić jak to jest z oznaczeniem na jego broni.
Awatar użytkownika
j_win
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 09 października 2009, 13:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Identyfikacja numer seryjnego broni od Hege/Orion

Post autor: j_win »

Mój karabin i te które znam, są w kalibrze ’50. Widocznie całe zamieszanie z numerami ma miejsce w przypadku kalibru ’45. Życzę szczęścia przy dalszych poszukiwaniach odpowiedzi. :one:
Jędrzej

Nie ważne z czego się strzela.., ważne by trafić za pierwszym razem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”