Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Moderator: Moderatorzy CP

Anton71
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwietnia 2018, 12:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: Anton71 »

Witam.
Panowie w najbliższą niedzielę mam zamiar go kupić ( nowy za 3465 pln ) , czy to dobry wybór ? Ma służyć teraz do strzelania rekreacyjnego na 50 i 100 m.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: kamilos »

Bardzo dobry :-D .
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
Stare Maxisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 marca 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: Stare Maxisko »

Jak wyżej. Sam posiadam w wersji Match i okazuje się, że "sam strzela o wiele lepiej niż ja potrafię" :wink: ale zastanów się czy nie przesadzasz. Tryon trochę waży, i jak to mówią starsi strzelcy "ciągnie na lufę", przy strzelaniu rekreacyjnym, żebyś się nie zniechecił. Mamy na strzelnicy kolegę który na te odległości strzela z karabinu kentucky .45 który kosztuje 1/3 ceny tryona i jest o wiele lżejszy, a też widać po nim, że ubaw ma po pachy. Jeżeli portfel Ci ciąży to można forsy wywalić i w razie czego mieć zapas możliwości, bo na 200m Tryonem też się dobrze strzela (dalej mi się jeszcze nie udało, ale czuję w kościach, że da radę). Ale miej na uwadze, że to nie musi być od razu tryon, choć sam przyznaje, że jak go zobaczyłem to sam uznałem, że jednak to musi być tryon. Jeżeli uprzesz się tak jak ja i kupisz, na pewno nie pożałujesz. Powodzenia :516:
Nie chcę się kłócić, ale mam prawo mieć swoje zdanie!
I moim zdaniem, ty nie masz prawa mieć swojego zdania!
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: Toost »

Anton71 pisze:Witam.
Panowie w najbliższą niedzielę mam zamiar go kupić ( nowy za 3465 pln ) , czy to dobry wybór ? Ma służyć teraz do strzelania rekreacyjnego na 50 i 100 m.
Pozdrawiam
Karabin z lufą 1:48, czyli zwykły. Do rekreacji troche za drogi. Żeby dobrze strzelał na 100m przydała by się lufa 1:20 i pociski long skalibrowanych do lufy.
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2018, 16:10 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: rosmo »

Myślę, że do 100m krótki real da radę z lufy 1/48, kula do 50m też ok. No i to jest właśnie rekreacja, a długi pocisk w szybkim gwincie, to już bardziej utrapienie i dochodzenie, dlaczego lata bokiem, itp. Sam jestem zainteresowany tym karabinem, ale jeszcze mną rzuca między innymi.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: mar_kow »

W moim przypadku: szukałem czego taniego z długą lufą... Szukałem, pytałem - doradzano aby nie brać jakiegoś Hawkena z krótką lufą za niewielkie pieniądze. I w sumie racja, trochę większa kasa ale wykonanie i możliwości większe. Na razie "nie poszalałem" na strzelnicy z braku czasu i nic na dłuższą metę nie mogę doradzić, ale wiem że w Tryon'ach lufy są jak gdyby indywidualnie komponowane. Sam będziesz musiał wydedukować z czego się będzie najlepiej strzelało... Jeśli chodzi o ciężar to każda długa broń z epoki będzie ciężka. Cenę masz atrakcyjną (3465 pln) - ja dałem więcej o 4 stówki...
Stare Maxisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 marca 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: Stare Maxisko »

Kolego, trzymaj sie tego co Toost napisał. Ja błędnie założyłem, że wszystkie Tryony mają takie same lufy. O swoim pisałem prawdę, ale ja mam lufę 1:21" (lub 1:20" różnie podają źródła). Rekreacyjnie, taka lufa jak u Ciebie na takie odległości itd. to trochę drogo. Ja bym poszukał czegoś tańszego.
Nie chcę się kłócić, ale mam prawo mieć swoje zdanie!
I moim zdaniem, ty nie masz prawa mieć swojego zdania!
Anton71
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwietnia 2018, 12:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: Anton71 »

Witam. Bardzo dziękuję za odpowiedzi, z treści niektórych wynika że do moich potrzeb wystarczy coś tańszego, mogliby panowie podpowiedzieć co i gdzie kupić, może któryś z panów ma coś na sprzedaż? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: kamilos »

Kolego, jak się wciągniesz to i tak będziesz gonił króliczka, którego notabene możesz kupić już teraz.
Sam zacząłem od derhuntera i bardzo szybko pojawił się u mnie tryon, ten karabin ma potencjał.
Po drugie tryona łatwiej sprzedać, używane sztuki nigdy długo na ogłoszeniach nie wiszą.
Wybór należy do Ciebie, jedź weź do ręki, przymierz się a na pewno już go nie wypuścisz.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: Toost »

Anton71 pisze:Witam. Bardzo dziękuję za odpowiedzi, z treści niektórych wynika że do moich potrzeb wystarczy coś tańszego, mogliby panowie podpowiedzieć co i gdzie kupić, może któryś z panów ma coś na sprzedaż? Pozdrawiam
Jeśli chcesz pozostać przy lufie z gwintem 1:48 to szukaj hawkena. Nastaw się na strzelaniem kulą. Dobierzesz sobie naważke i grubość flejtucha i będziesz mia ł fun. Tak jak pisałem, moim zdaniem karabin ze zwykła lufa za 3500 zeta to przesada, a Pedersoli wcale nie jest aż takie perfekcyjnie wykonane jak na te pieniądze.
Jeśli natomiast chcesz postrzelać precyzyjnie na 50-100m to bierz Tryona, ale creedmore lub match. Tam jest lufa z gwintem 1:20 i dość dobre przyrządy celownicze. Tylko naszykuj się na dodatkowe wydatki - kalibrator, smarownica, kokila i piecyk do odlewania pocisków. Ja niedawno z takiego karabinu w Vetterli pyknąłem 94pkt. ale troche trwało zanim się z nim dogadałem.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
ooshy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 18 listopada 2016, 18:52
Tematy: 5
Lokalizacja: Strzelce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: ooshy »

Tryon to też moje marzenie niespełnione, i nie wiem czy kiedyś je spełnię...
Ja zacząłem od rewolweru - remik, potem przyszedł Hawken .45 1:48.
Strzelanie z Hawkena daje dużo radości, zarówno z kuli jak i z pocisku... ale fajne są też karabiny wojskowe w kal. .58 masa huku, dymu, kopie, rozwala co chcesz rozwalić, ceny używek są przyjemne... Jeszcze inna droga to np. deerhunter, który pojawił się w dziale o sprzedaży, cena atrakcyjna, jeśli raczkujesz, to brałbym najtańszą opcję a jak postrzelasz i podchwycisz temat, to sam będziesz wiedział w którym kierunku iść...
16 ga IŻ / .22 LR Browning / 5,56x45 DB / 6,5x55 SE CG / 7,62x39 AKMS / 9 mm Beretta / .45 Glock 30 / .357 mag .38 sp Winchester 1892 / 12 ga Winchester 1897
Anton71
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwietnia 2018, 12:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: Anton71 »

Witam panów. Chciałbym podziękować za rady, posłuchał ich i kupiłem Hawkena Traditional Pedersoli kal 50 z gwintem 1/48 ( myślę że na początek wystarczy) . Pozdrawiam
Stare Maxisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 marca 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup tryona target pedersoli kal 45 ( dobry wybór ? )

Post autor: Stare Maxisko »

No to życzę samych 10-tek :wink:
Nie chcę się kłócić, ale mam prawo mieć swoje zdanie!
I moim zdaniem, ty nie masz prawa mieć swojego zdania!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”